مسبی
اگر نوزاد پسر داريد، حتما بخوانيد

اگر نوزاد پسر داريد، حتما بخوانيد

ویرایش: 1391/8/25
نویسنده: مورینتز
در گذشته آکادمي متخصصان کودک امريکا و سازمان بهداشت جهاني (WHO) توصيه کرده بودند که ميزان استفاده از پستانک در کودکان کنترل شود. زيرا در تحقيقات آنها مشخص شده بود که قطع مصرف پستانک موجب بهبود فرآيند غذا خوردن در کودکان مي شود.
همچنين استفاده ازاين وسيله موجب بروز اختلالات دنداني در کودکان مي گردد. در مطالعه ديگري که در سال 2008 انجام گرفت نيز مشخص شد بين استفاده از پستانک و عفونت هاي گوش ارتباط وجود دارد.

متخصصان معتقدند که افراد در هرسني، اعمال ديگران از جمله نحوه بيان احساسات ازطريق صورت و بدن را از ديگران تقليد مي کنند و اين عمل يک ابزار مهم براي يادگيري بيان احساسات در کودکان است.

ما با کودکان صحبت مي کنيم، اما در ابتداي کودکي و دوران نوزادي آنها معني لغات را در ک نمي کنند، بنابراين ارتباط ما با نوزاد تنها از طريق لحن صدا و حرکات صورت است. وقتي پستانک در دهان کودک است او قادر نيست که اعمال و حرکات اطرافيان را تقليد کند، بنابراين نحوه بيان احساسات را ياد نمي گيرد.

بررسي ها نشان داد که پسران 6 و 7 ساله که در دوران نوزادي به طور منظم از پستانک استفاده کرده بودند، در تقليد از بيان احساسات ديگران مشکل داشتند.

در يک مطالعه ديگر گروهي از دانشجويان مورد آزمون هوش عاطفي قرار گرفتند. در زمينه توانايي ارزيابي خلق و خوي ديگران، پايين ترين امتياز مربوط به مرداني بود که در کودکي از پستانک استفاده کرده بودند. اين نتايج درمورد دختران مشاهده نشد زيرا بر اساس نظر متخصصان در دختران، روند تکاملي به ويژه در مورد عواطف زودتر صورت مي گيرد و ديگر اينکه پسران در اين زمينه آسيب پذيرترند.

از آنجايي که در اغلب فرهنگ ها اين طور انتظار مي رود که دختران بايد احساسات خود را بروز دهند، والدين از طرق مختلف رشد و تکامل عاطفي دختران را تحريک مي کنند اما پسران به دليل اينکه اجباري براي بيان احساسات ندارند، اين عمل را ياد نمي گيرند.

نتايج تحقيقات حاکي از اين است که استفاده از پستانک در شب براي نوزادان پسر بلامانع است زيرا شب، زمان مشاهده و يادگيري حرکات صورت ديگران نيست.

مشابه اين تحقيق در افراد بزرگسالي انجام شد که از تزريق بوتاکس استفاده کرده بودند. اين ماده عضلات صورت را بي حرکت مي کند و اين افراد در بيان احساسات خود از طريق حرکات صورت با مشکل مواجه مي شوند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1951

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اگر نوزاد پسر داريد، حتما بخوانيد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: نوزاد ، توصيه هاي پزشکي ، پستانک ، نوزاد پسر ، تقليد ، تقليد احساسات ، فرزند ، اختلال دنداني ، ارتباط با نوزاد