مسبی
انهدام باند زنان «سياه‌کُن» در تهران

انهدام باند زنان «سياه‌کُن» در تهران

ویرایش: 1391/8/21
نویسنده: مورینتز
کارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ شش زن جيب‌بر را که با طعمه قراردادن زنان در محل‌هاي زيارتي و بازار از آنان سرقت مي‌کردند را دستگير کردند.

به گزارش ايسنا، مأموران کلانتري 205 مصطفي‌خميني در 21 مهرماه سالجاري در حين گشت‌زني نامحسوس در محدوده ايستگاه حرم‌مطهر به يک گروه شش نفره از زنان مشکوک شدند، مأموران در مراقبت نامحسوس از اين شش خانم متوجه شدند که اين شش تن با نزديک‌شدن به تبعه زن يکي از کشورهاي عربي او را در حلقه خود محاصره کرده و پس از لحظاتي آنان از اين زن تبعه‌خارجي به سرعت فاصله گرفتند.

يکي از مأموران کلانتري به تعقيب اين شش زن رفته و مأمور دوم نيز با مراجعه به زن تبعه‌خارجي از وي درخواست مي‌کند تا اقدام به وارسي اموال داخل کيف خود بپردازد که در اين لحظه از سوي اين زن به مأموران اعلام مي‌شود که وجوه نقد داخل کيف وي به سرقت رفته است و با اطمينان از سارق بودن زنان، هماهنگي لازم با گشت کلانتري انجام و مأموران اقدام به دستگيري هر شش تن مي‌کنند که با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «جيب‌بري»، به دستور دادرس شعبه 101 جزايي دادگاه بخش آفتاب، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرايطي که سارقان در زمان دستگيري مدعي بي‌گناهي بودند، کارآگاهان تيم مبارزه با جيب‌بري اداره هفدهم به محض مشاهده متهمان، هر شش متهم به ويژه دو تن از آنان به اسامي «فاطمه» و «محترم» هر دو 50 ساله را به عنوان مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌اي اداره هفدهم مورد شناسايي قرار دادند و تحقيقات نشان داد که «فاطمه» و «محترم» از مجرمان سابقه‌داري هستند که در طول 20 سال گذشته بارها به اتهام ارتکاب جرايم مختلف جيب‌بري، موادمخدر و کيف‌قاپي، در تهران و ديگر شهرهاي کشور به ويژه شهرهاي زيارتي قم و مشهد دستگير و روانه زندان شده‌اند.

با شناسايي «فاطمه» و «محترم» از سوي کارآگاهان، آنان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب ده‌ها فقره جيب‌بري به همراه ديگر چهار متهم پرونده به اسامي «زينب» 26 ساله، «زينب»21 ساله، «زهرا» 37 ساله، «الهام» 27 ساله، که همگي آنان نيز از اعضاي خانواده و بستگانشان هستند، اعتراف کردند
با شناسايي هويت واقعي متهمان و در شرايطي که متهمان در زمان دستگيري خود را با اسامي دروغين به مأموران معرفي کرده بودند، هر شش متهم صراحتا به ده‌ها فقره جيب‌بري به شيوه «سياه‌کُني» در اماکن زيارتي قم و تهران به ويژه در حرم‌مطهر حضرت معصومه، مسجد مقدس جمکران و امامزاده‌هاي شهر تهران بويژه امامزاده صالح، امامزاده حسن، حرم حضرت عبدالعظيم و همچنين در ايستگاه‌هاي مترو و BRT و بازارچه‌هاي تهران به ويژه در محدوده بازار، شهرري و ميدان شوش اعتراف کردند.

يکي از متهمان در اعترافات خود در پاسخ به سؤال کارآگاهان در مورد مدت زمان فعاليت در زمينه سرقت و جيب‌بري به کارآگاهان گفت که از زماني که به ياد دارم، به همراه مادرم (فاطمه) در حال سرقت هستم و هر چيزي از قبيل گوشي تلفن همراه، طلا و پول را سرقت کرده و در تمامي سرقت‌ها نيز من نقش «سياه‌کُن» را بر عهده دارم.

با اعترافات صريح متهمان درباره شيوه و شگرد سرقت‌ها، کارآگاهان با تجميع پرونده‌هاي مشابه در مورد جيب‌بري از خانم‌ها از کلانتري‌هاي سطح شهر تهران به ويژه در مناطق امامزده حسن، شهرري، تجريش و ... موفق به شناسايي تعدادي از مالباختگان شدند که يکي از مالباختگان پس از حضور در اداره هفدهم و پس از شناسايي متهمان به کارآگاهان گفت که از بيمارستان اميراعلم سوار اتوبوس BRT شدم که داخل بيمارستان خانمي (با اشاره به يکي از متهمان) شروع به صحبت با من کرد و خانم ديگري وجوه نقد داخل کيف دستي‌ام به مبلغ 520 هزار تومان را سرقت کرد.

مالباخته ديگري در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که در محدوده ميدان شوش درحالي که مشغول خريد بودم، ناگهان چند خانم در اطرافم جمع شدند و خانم سن بالايي (اشاره به فاطمه) از ميان آنان به من نزديک شد و مرا هل داد و مدعي شد که اين وسايل فروشي نيست! و زماني که به خانه برگشتم متوجه شدم که طلاهاي داخل کيفم حاوي دو حلقه انگشتر، يک رشته زنجير و يک رشته دستبند به سرقت رفته است.

سرهنگ کارآگاه علي غياثوند، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعترافات صريح متهمان به ده‌ها فقره جيب‌بري و شناسايي ده‌ها مالباخته و احتمال افزايش جرايم ارتکابي و تعداد مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش چهره هر شش متهم پرونده از سوي داديار صادر شد.

وي از کليه مالباختگاني که موفق به شناسايي متهمان شدند، خواست تا براي طرح و پيگيري شکايات خود به اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.


منبع:

http://www.bultannews.com/fa/news/109727/انهدام-باند-زنان-سياه‌کُن-در-تهران-عکس

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره انهدام باند زنان «سياه‌کُن» در تهران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: سرقت ، دزدي ، اعتراف ، باند زنان ، باند جيب بري ، دستگيري ، نيروي انتظامي ، اماکن متبرکه ، قم ، مشهد ، جمکران ، عبدالعظيم ، امامزاده ، کيف ، مترو ، تلفن همراه ، طلا ، موبايل ، پول