مسبی
ايا قيمت خودرو کاهش مي‌يابد؟

ايا قيمت خودرو کاهش مي‌يابد؟

ویرایش: 1391/8/24
نویسنده: سیما5862
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حدود دو هفته پيش رييس سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليد‌کنندگان به نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان هشدار داد با هرگونه تخلف گران‌فروشي و عدم عرضه خودرو به شدت برخورد خواهد شد.

سيدجواد تقوي اظهار کرده بود که نمايندگي‌ها سهميه‌ فروش خود را از خودروسازان دريافت مي‌کنند بنابراين اگر نمايندگي خودرو را در اختيار داشته و از فروش آن خودداري کند و يا اينکه محصولات را گران‌تر از نرخ مصوب عرضه کند، دچار تخلف شده و با آن برخورد خواهد شد.

در اين ميان به نظر مي‌رسد که تهديدهاي اخير رييس سازمان حمايت وارد فاز اجرايي شده است به‌گونه‌اي که چندي پيش معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از کشف تخلف 20 نمايندگي فروش خودروسازان در عرضه نشدن خودرو به قيمت‌هاي مصوب خبر داده بود.

عليرضا موسوي در اين رابطه اظهار کرده بود: گزارش‌هايي به سامانه 124 ارسال شد مبني بر اينکه برخي از نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان از عرضه خودروهاي در اختيار خود خودداري مي‌کنند. به دنبال اين گزارش‌ها بازرسان سازمان بازرسي‌هايي را از سطح نمايندگي‌هاي فروش انجام دادند که طي آن تخلف 20 نمايندگي فروش خودروسازان در عدم عرضه خودرو محرز شده و پرونده آن‌ها به سازمان تعزيرات حکومتي ارسال شد.

علاوه بر آن چند روز پيش نيز مسوولان شرکت سايپا از تشکيل تيم‌هاي ويژه بازرسي براي تشديد نظارت‌ بر عملکرد نمايندگي‌هاي فروش اين شرکت و برخورد با نمايندگي‌هاي متخلف خبر دادند.

صمدي مله در اين باره اظهار کرده بود: تيم‌هاي بازرسي در راستاي نظارت و اثربخشي بيشتر بازرسي‌ها تشکيل و برنامه‌ريزي براي برخورد قانوني با نمايندگي‌هاي متخلف انجام شده است به‌گونه‌اي که تاکنون 3 نمايندگي فروش سايپا به دليل تخلف لغو امتياز شده‌اند.

در اين شرايط به نظر مي‌رسد که با تشديد نظارت‌ها، تخلفات صورت گرفته در اين بخش کاهش يافته و نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان مجبور خواهند بود خودرو را به قيمت‌هاي مصوب عرضه و از هرگونه دلال بازي و ايجاد شبهه در قيمت‌ها جلوگيري کنند. در اين صورت قيمت برخي خودروهاي پرتيراژ داخلي که به دنبال سودجويي نمايندگي‌هاي فروش افزايش يافته نيز کاهش خواهد يافت.

در اين زمينه مسوولان سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان از شهروندان خواسته‌اند در صورتي که با هرگونه تخلف نمايندگي‌هاي فروش خودروسازان در اين حوزه مواجه شدند مراتب را از طريق سامانه اطلاع‌رساني 124 اعلام کنند تا با متخلفان برخورد شود.


منبع: isna.ir
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره ايا قيمت خودرو کاهش مي‌يابد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ماشين ، خودرو ، نمايندگي ، سهميه فروش ، خودرو سازان ، گران فروشي ، تخلف ، گزارش ، سايپا ، تعزيرات ، قيمت ،