مسبی
دانشمندان تائيد کردند: اين فيل به زبان کره‌اي حرف مي‌زند!

دانشمندان تائيد کردند: اين فيل به زبان کره‌اي حرف مي‌زند!

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: لاویاتور
چت با صاحب مقاله: لاویاتور
هموراه ديدن حيواناتي که به زبان قابل فهم براي انسان سخن مي‌گويند براي ما در حد داستان‌ها و روايت‌هاي کهن و نهايتا انيميشن‌هاي کودکانه باقي مانده است اما ظاهرا اين رويا در همين حد باقي نخواهد ماند و در سال‌هاي نه چندان دور با چنين حيواناتي روبرو خواهيم شد که قادر به برقراري ارتباط با انسان هستند.
به تازگي در گزارش‌ها آمده است که يک فيل آسيايي به نام کوشيک قادر به يادگيري و صحبت به زبان کره‌اي شده است. اين موضوع توسط محققان در مجله زيست‌شناسي کنوني (Current Biology) مورد تائيد قرار گرفته است و تائيد کرده‌اند که کوشيک آموخته است که با استفاده از خرطوم و دهان خود صداي مورد نظر براي اداي لغات کره‌اي را از خود بيرون دهد.
بنابر اعلام اين محققان اين فيل اکنون مي‌تواند لغاتي همچون: سلام، بنشين، نه، دراز بکش، و خوب را به زبان کره‌اي ادا کند و اين مهارت‌هاي يادگيري زبان در واقع ديدگاه‌هاي جديدي در زمينه زيست‌شناسي و تکامل يادگيري آوازي به وجود مي‌آورد. اين فيل با قرار دادن خرطوم خود در گوشه دهانش قادر به اداي اين اصوات است.

مطمئنا براي شما که فيلم تکلم اين فيل کره‌اي را ببينيد که در حال گفتن کلمه خوب به زبان کره‌ايست چيز خاصي متوجه نخواهيد شد اما بنابر اعلام اين محققان وقتي يک کره‌اي بدون آنکه بداند اين صدا به يک فيل تعلق دارد آن را بشنود تائيد مي‌کند که صداي مورد نظر در حال اداي لغات زبان کره‌ايست.
شايد شما هم به اين نتيجه برسيد که اين فيل باهوش‌ترين حيوان موجود بر روي کره‌زمين است اما محققان دانشگاه وين بر اين باورند که اين فيل همچنان معناي کلماتي را که ادا مي‌کند نمي‌داند. شايد تا رسيدن به وقايع فيلم‌هاي علمي تخيلي سال‌هاي کمي باقي مانده باشد اما آيا برقراري ارتباط با حيوانات مشکلي از انسان را در اين زمين حل مي‌کند؟
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دانشمندان تائيد کردند: اين فيل به زبان کره‌اي حرف مي‌زند! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فيل ، زبان کره ، حرف زدن فيل ، زيست‌شناسي ، فيل سخنگو ، فيل آسيايي ، کوشيک