مسبی
جنگ اسرائيل با ايران 9 نوامبر آغاز خواهد شد!

جنگ اسرائيل با ايران 9 نوامبر آغاز خواهد شد!

ویرایش: 1391/8/18
نویسنده: شاهین
چت با صاحب مقاله: شاهین
انتخاب : بازي جنگي که در طول آن کارشناسان مشهور اسرائيل در زمينه امنيت رفتار هر دو طرف در اولين روز درگيري هاي نظامي بين اسرائيل و ايران مدل سازي کردند، در موسسه مطالعات استراتژيک در دانشگاه تل آويو به پايان رسيد .

به گزارش سرويس بين الملل انتخاب به نقل از صداي روسيه؛ براساس اين مدل سازي ذهني کارشناسان اسرائيلي، به صورت يکطرفه از قدرت اسرائيل حمايت شده و به قدرت ايران اشاره چنداني نمي شود.

طبق سناريوي پيشنهادي، جنگ 9 نوامبر 2012، پس از حمله نيروي هوايي نظامي اسرائيل به تاسيسات هسته اي اصلي ايران آغاز مي شود. کانال تلويزيوني الجزيره نيز اين خبر را به جهان، مخابره خواهد کرد اما دولت اسرائيل مسئوليت را به عهده خواهد گرفت و خواهد گفت که آنها چاره اي ديگر نداشتند!

کارشناسان بر اين باورند که اين حمله آسيب شديد به زيرساخت هاي هسته اي ايران خواهند رساند. اولين حمله انجام شده با سه موج، تمام کارهاي ايران در زمينه غني سازي اورانيوم به سه سال عقب مي رساند. ايالات متحده آمريکا در باره آغاز حمله اطلاع نداشتند و حمله بدون حمايت ايالات متحده آمريکا انجام مي گزفت.
ايران در پاسخ به اين حمله 200 موشک شهاب را به اسرائيل پرتاب خواهد کرد و از هميارانش مانند حزب الله و حماس خواستار پيوستن به اقدامات نظامي عليه اسرائيل خواهد بود.

در اين حال، ايران تمام کوشش خود را به کار خواهند بست تا از شرکت ايالات متحده آمريکا در اين جنگ جلوگيري کند. ارتش ايران از حمله به پايگاه هاي نظامي آمريکا خودداري خواهد کرد و از رفت و آمد کشتي ها در خليج فارس جلوگيري نخواهد شد.

اسرائيل تلاش خواهد کرد تا در مقابل ضربه تلافي جويانه ايستادگي کند و براي پايان دادن به عمليات نظامي تمام تلاشها را به کار خواهد برد.اما ارتش اسرائيل در روز دوم اين درگيري بار چهارم به تاسيسات هسته اي ايران حمله خواهد کرد و در نهايت آنان را از کار خواهد انداخت.

به گفته تحليلگران، ايالات متحده آمريکا از اسرائيل پشتيباني خواهد کرد و خواهد گفت که اين حمله بجا و بمورد بود. دولتهاي منطقه اي مانند ترکيه، عربستان سعودي، مصر، کشورهاي حوزه خليج فارس براي جلوگيري از يک جنگ منطقه اي تمام کوششها را به کار خواهند برد. روسيه، به دنبال اهداف خاص خود، تلاش هاي بين المللي را فلج خواهد کرد و به اين درگيري پايان خواهد داد.

کارشناسان بر اين باورند که همه طرفها حداقل در دو روز اول جنگ عاقلانه عمل خواهند کرد. اسرائيل با رسيدن به اهداف خود، به حملات و موشکباران عقب جبهه پاسخ نخواهد داد و همچنين از تشديد اوضاع در شمال و جنوب جلوگيري خواهد کرد.

اما اين بازي جنگي پاسخ نمي دهد که اين جنگ چطور به پايان خواهد رسيد؟
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


علي بنده خدا (23:38   1391/8/19)

شتر در خواب بيند دانه دانه گهي ل............. کد: 74


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جنگ اسرائيل با ايران 9 نوامبر آغاز خواهد شد! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جنگ اسرائيل ، ايران ، 9 نوامبر ، بازي جنگي ، کارشناسان مشهور اسرائيل ، امنيت ، درگيري هاي نظامي بين اسرائيل و ايران ، مدل سازي ، موسسه مطالعات استراتژيک ، دانشگاه تل آويو ، سرويس بين الملل «انتخاب» ، روسيه