مسبی

جنگ اسرائیل با ایران 9 نوامبر آغاز خواهد شد!

نویسنده: شاهین
18 آبان 91 ساعت 16:58
جنگ اسرائیل با ایران 9 نوامبر آغاز خواهد شد!
انتخاب : بازی جنگی که در طول آن کارشناسان مشهور اسرائیل در زمینه امنیت رفتار هر دو طرف در اولین روز درگیری های نظامی بین اسرائیل و ایران مدل سازی کردند، در موسسه مطالعات استراتژیک در دانشگاه تل آویو به پایان رسید .

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از صدای روسیه؛ براساس این مدل سازی ذهنی کارشناسان اسرائیلی، به صورت یکطرفه از قدرت اسرائیل حمایت شده و به قدرت ایران اشاره چندانی نمی شود.

طبق سناریوی پیشنهادی، جنگ 9 نوامبر 2012، پس از حمله نیروی هوایی نظامی اسرائیل به تاسیسات هسته ای اصلی ایران آغاز می شود. کانال تلویزیونی الجزیره نیز این خبر را به جهان، مخابره خواهد کرد اما دولت اسرائیل مسئولیت را به عهده خواهد گرفت و خواهد گفت که آنها چاره ای دیگر نداشتند!

کارشناسان بر این باورند که این حمله آسیب شدید به زیرساخت های هسته ای ایران خواهند رساند. اولین حمله انجام شده با سه موج، تمام کارهای ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم به سه سال عقب می رساند. ایالات متحده آمریکا در باره آغاز حمله اطلاع نداشتند و حمله بدون حمایت ایالات متحده آمریکا انجام می گزفت.
ایران در پاسخ به این حمله 200 موشک شهاب را به اسرائیل پرتاب خواهد کرد و از همیارانش مانند حزب الله و حماس خواستار پیوستن به اقدامات نظامی علیه اسرائیل خواهد بود.

در این حال، ایران تمام کوشش خود را به کار خواهند بست تا از شرکت ایالات متحده آمریکا در این جنگ جلوگیری کند. ارتش ایران از حمله به پایگاه های نظامی آمریکا خودداری خواهد کرد و از رفت و آمد کشتی ها در خلیج فارس جلوگیری نخواهد شد.

اسرائیل تلاش خواهد کرد تا در مقابل ضربه تلافی جویانه ایستادگی کند و برای پایان دادن به عملیات نظامی تمام تلاشها را به کار خواهد برد.اما ارتش اسرائیل در روز دوم این درگیری بار چهارم به تاسیسات هسته ای ایران حمله خواهد کرد و در نهایت آنان را از کار خواهد انداخت.

به گفته تحلیلگران، ایالات متحده آمریکا از اسرائیل پشتیبانی خواهد کرد و خواهد گفت که این حمله بجا و بمورد بود. دولتهای منطقه ای مانند ترکیه، عربستان سعودی، مصر، کشورهای حوزه خلیج فارس برای جلوگیری از یک جنگ منطقه ای تمام کوششها را به کار خواهند برد. روسیه، به دنبال اهداف خاص خود، تلاش های بین المللی را فلج خواهد کرد و به این درگیری پایان خواهد داد.

کارشناسان بر این باورند که همه طرفها حداقل در دو روز اول جنگ عاقلانه عمل خواهند کرد. اسرائیل با رسیدن به اهداف خود، به حملات و موشکباران عقب جبهه پاسخ نخواهد داد و همچنین از تشدید اوضاع در شمال و جنوب جلوگیری خواهد کرد.

اما این بازی جنگی پاسخ نمی دهد که این جنگ چطور به پایان خواهد رسید؟
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


علی بنده خدا کد: 74

شتر در خواب بیند دانه دانه گهی ل.............

1391/8/19


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جنگ اسرائیل با ایران 9 نوامبر آغاز خواهد شد! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جنگ اسرائيل ، ايران ، 9 نوامبر ، بازي جنگي ، کارشناسان مشهور اسرائيل ، امنيت ، درگيري هاي نظامي بين اسرائيل و ايران ، مدل سازي ، موسسه مطالعات استراتژيک ، دانشگاه تل آويو ، سرويس بين الملل «انتخاب» ، روسيه