مسبی
رمزگشايي از يک سخنراني مغفول مانده احمدي نژاد مظلوم

رمزگشايي از يک سخنراني مغفول مانده احمدي نژاد مظلوم

ویرایش: 1391/8/17
نویسنده: ماورا
شريعتمداري را بشناسيد!

آرمانشهر: اينقدر مطلب خوب و آگاه کننده در همين فضاي اينترنت توليد مي شود و متاسفانه در همين دو سه سايت و روزنامه اي که بايد بازتاب داده شوند، نسبت به انتشار آنها بي توجهي مي شود و هدر مي روند، که لازم نيست هميشه يک وبلاگنويس، از خودش مطلب بنويسد. پست جديد وبلاگ «ندايي از درون»، از جمله اين مطالب است. مطالعه اين مقاله، حيرت زده ام کرد و افسوس خوردم که تحليلهاي چه کساني سالهاي سال است به شمار قابل توجهي از نيروهاي حزب اللهي و سازمانها و تشکيلاتشان، جهتگيري فکري مي دهد. خدا را شاکرم که دو سه سالي است فکرم از اسارت تحليل هاي اين جماعت خارج شده است. و اما مقاله جديد احمد شريعت که قسمت دوم از سلسله مقالات «شريعتمداري را بشناسيد» اوست:

پرونده کرسنت: تلاش شريعتمداري براي تخريب کردان

تنها يک ماه پس از شروع وزارت کردان، روزنامه کيهان در تاريخ ?? شهريور ?? يادداشتي با عنوان «ساعت ??…» منتشر کرد تا در آن به اصطلاح خودش افشاگري کند! قرارداد کرسنت يکي از قراردادهاي گازي با شرکتي اماراتي به همين نام بود که در زمان دولت اصلاحات بسته شد و در آن بهاي گاز با قيمتي ناچيز به اين شرکت داده مي شد. شواهد هم از وجود رشوه و فساد مالي در اين قرارداد خبر مي داد. جالب است که کساني که اين قرارداد را افشا کردند آقايان رحيمي (معاون اول فعلي رئيس جمهور و معاون حقوقي- پارلماني وقت رئيس جمهور) و کردان (وزير کشور و قائم مقام وزير نفت اسبق) بودند و کيهاني ها در اين يادداشت آنها را به «زد و بند و يا برآورده کردن خواسته هاي شرکت خارجي» در عقد قرارداد متهم مي کنند!

روز بعد کردان در جوابيه اي که روز ?? شهريور در کيهان منتشر مي شود با رد هر گونه توافق، اعلام مي کند که مذاکرات در حال پيگيري بوده و خبر کيهان درباره توافق درباره قراداد مطلقا نادرست بوده. کردان همچنين اعلام مي کند که خبر کيهان در مورد نقش آفريني رحيمي در مذاکرات هم از اساس خبري دروغين است. کردان در بخش ديگر اين جوابيه بيان مي کند که از زمان حضور او در مذاکرات، قيمت گاز را ? برابر افزايش داده و مذاکرات براي افزايش همين قيمت هم ادامه دارد. اما کيهان در جواب به کردان باز هم با اتکا به «اطلاعات موثق خود» تاکيد مي کند که قرارداد در حال ثبت بوده و کيهان با انتشار خبرش جلوي آن را گرفته است!!

اما مسئله جالب اينست که در حاليکه قراداد بطور رسمي ثبت نشد، کيهان همان روز بيست و يکم خبر «عدم ثبت قراداد به دليل به توافق مالي نرسيدن» را منتشر و با زيرکي تمام عدم رسيدن به توافق را بنام خودش ثبت مي کند و آن را نشانه تاييد صحبت هاي خودش نشان مي دهد! تا اينچنين از خبر دروغ خود عقب نشيني کند… . اما يک مساله ديگر نيز باقي مي ماند: کيهان هيچ گاه متهمين اصلي را معرفي نمي کند و پس از چند روز فقط اعلام مي کند که کردان و رحيمي در فساد دست نداشته اند.

شريعتمداري از زد و بند به سوء تفاهم مي رسد!

اما چند روز بعد حقيقت ماجرا روشن و اظهارات کذب کيهان مشخص ميشود. شريعتمداري در روز ?? شهريور با يادداشت «درباره يک سوء تفاهم» همه اتهامات و ادعاهاي خود عليه کردان را که از «زد و بند تا برآورده کردن خواسته هاي بيگانگان» است، تنها و تنها «يک سوء تفاهم» مي خواند! و اعتراف مي کند که کردان خودش راسا جلوي يک اشتباه بزرگ در قرارداد کرسنت را گرفت.

سخنان رئيس جمهور و کيهاني که خود را به آن راه زد!

بعدها و پس از فساد ???? ميلياردي، احمدي نژاد در جمع مردم اردبيل باز هم اين حادثه را بطور سربسته مطرح کرد تا نشان دهد اتهامات به دولت بر چه اساسي صورت مي گيرد:

«من مي‌خواهم دو نکته را خدمتتان بگويم. عزيزان من، ملت ايران هوشيار باشيد. آنها دارند رد گم مي‌کنند. آنها به جاي اينکه انگشت اشاره را به سمت متخلفين، دزدان و فاسدهاي واقعي بگيرند، با متهم کردن دولت مي‌خواهند آنها را فراري بدهند. ما فريب نخواهيم خورد.
بگذاريد يک ماجرايي را برايتان بگويم. قبل از دولت نهم يک قرارداد گازي بسته شد. يک قرارداد يک طرفه عليه ملت ايران که گاز را به بهاي مفت بدهند برود. بعضي از آقازاده‌ها و غيرآقازاده‌ها اين قرارداد را تنظيم و تأمين کردند و رشو? آن را گرفتند و فرار کردند. خدا مرحوم کردان را رحمت کنند. نمايند? بنده در وزارت نفت شد. يک روز به من گفت من کشف کرده‌ام که قراردادي به اين ترتيب تنظيم شده است. قرارداد را آورد، گزارش تهيه کرد و گفت اين به مفت فروخته شده است. دهها ميليارد دلار از کيسه بيت‌المال داده شده است براي اينکه يک گروه چند نفره ??? ميليون دلار رشوه بگيرد. اي خاک بر سرتان که ملت را براي صد ميليون دلار فروختيد. دهها ميليارد دلار از بيت‌المال داده بوديد.
مرحوم کردان کشف کرد و آورد، من دستور دادم اين متوقف شود و اجرايي نشود و عوامل هم مجازات شوند. همين الان در دادگاه‌هاي بين‌المللي داريم جواب مي‌دهيم. طرف قرارداد رفته شکايت کرده و ما داريم دفاع مي‌کنيم. اما يک روزنامه معيني که همه هدفش را محکوم کردن دولت گذاشته، با تيتر بزرگ مرحوم کردان را به عنوان متخلف اين قرارداد معرفي کرد. چرا؟ براي اينکه دزدان و رشوه بگيران اصلي را از چشم ملت فراري دهد و پنهان بکند.

در قضيه بانک هم همين‌طور است. دولت را با حجم سنگين هجوم تبليغاتي و اتهامات متهم مي‌کنند، براي اينکه دزدهاي اصلي را فراري بدهند. من مي‌خواهم اينجا از زبان شما از رئيس محترم قو? قضائيه خواهش کنم که اين موضوع را در دستور کار قرار و در اختيار عناصر امين و آشنا به کار قرار دهند و پيگيري کنند ببينند پشت قضيه اين بانک و سوء استفاده چه کساني هستند. هر کسي که هست در هر لباسي در دولت، در قو? قضاييه و در مجلس يا تحت عناوين مقدس، آنها را بگيرند محاکمه و مجازات کنند و به ملت ايران معرفي کنند.
عزيزان من! مي‌خواهند پاک‌ترين دولت تاريخ اين کشور را با جنگ رسانه‌اي و سياسي، با دروغ و تهمت متهم کنند. ما البته به احترام رهبري عزيز و ملت ساکت هستيم، اما بدخواهان بدانند سکوت دولت هميشگي نخواهد بود…» [?? شهريور ????]

فرداي سخنراني رئيس جمهور، روزنامه کيهان همه صحبت هاي رئيس جمهور جز آن بخش که مربوط به کردان است را منتشر مي کند!! اما نام ديگري که در اين پرونده مطرح مي شود، محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهور است که با کردان همکاري کرد تا اين پرونده برملا شود، اما کيهاني ها و برخي ها در مجلس به او تهمت فساد در قرارداد کرسنت را زدند! حالا بحث وقتي جالبتر مي شود که يادتان بيايد [در قضيه سوءاستفاده ???? ميلياردي] چه کسي از کشور فرار کرد؟! کسي که پاي ثابت مصاحبه هاي فارس بود و نماينده هاي مجلس براي انتصاب او ??? امضا جمع کردند! همان کسي که او را فراري دادند! و تهمت ها را براي دولت نگه داشتند، اما آفتاب هميشه پشت ابر نمي ماند!

اما رجانيوز پس از سخنان رئيس جمهور مطلب «موضع ديرهنگام و فرار به جلو در قبال اختلاس بي‌سابقه در تاريخ کشور» را منتشر و سخنان رئيس جمهور را حمله به کيهان تعبير مي کند!


منبع:

http://armanha.com/?p=5836

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رمزگشايي از يک سخنراني مغفول مانده احمدي نژاد مظلوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رمزگشايي از يک سخنراني مغفول مانده احمدي نژاد مظلوم