مسبی
دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(2)

دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(2)

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
تحت تاثير نباشيد : انتخاب شما اشتباه است چون شما ارتباط عاطفي بسيار عميقي با او نداريد .

اگر مي‌خواهيد بفهميد كه آيا با طرف مقابل يك ارتباط عاطفي قوي داريد يا نه از خود بپرسيد:« آيا من اين فرد را تحسين مي‌كنم و به او احترام مي‌گذارم؟ »البته حواس‌تان باشد كه جمله فوق اين معنا را نمي‌دهد كه « آيا من تحت‌تاثير او هستم؟ » هركدام از ما ممكن است تحت‌تاثير يك ماشين مرسدس بنز هم باشيم ولي احتمالا تعداد كمي از ما به صاحب كارخانه مرسدس بنز احترام مي‌گذاريم. دقت كنيد چيزهايي كه بايد شما را تحت تاثير قرار دهد ويژگي‌هايي چون خلاقيت، صداقت و راسخ بودن و... است نه عناصر ظاهري و فيزيكي.

همچنين از خودتان بپرسيد: « آيا من به اين فرد اعتماد دارم؟ » كه مي‌تواند اين معنا را داشته‌باشد كه « آيا اين فرد به لحاظ عاطفي ثبات دارد؟ آيا مي‌توانيد با خيال راحت به او تكيه كنيد؟ »
خود سانسوري نکنيد : انتخاب شما اشتباه است چون خود شما به‌راحتي همه چيز را به او نمي‌گوييد .

هر چيز آزاردهنده كوچكي كه براي شما در رابطه وجود داشته ‌باشد بايد درباره آن با طرف مقابل بحث كنيد، حواس‌تان به موارد آزاردهنده و ناخوشايند باشد، اين موارد هستند كه نشان مي‌دهند شما 2 نفر در آينده چگونه با هم ارتباط برقرار خواهيد كرد، گفت‌وگو مي‌كنيد و با يكديگر كنار مي‌آييد؛ در طول زندگي ناگزير مشكلات زندگي بيشتر خواهند شد، شما بايد قبل از اين‌كه زير بار تعهد ازدواج برويد، اين مورد را بفهميد: آيا مي‌توانيد اختلافات را به‌راحتي حل كنيد و موارد مورد توافق‌تان را به راحتي پيدا كنيد؟هيچ وقت از اين نترسيد كه فرد مقابل بفهمد چه چيزي شما را آزار مي‌دهد. اين مورد همچنين مي‌تواند نشان دهد شما در مقابل فرد مقابل چقدر آسيب‌پذير هستيد، يادتان باشد كه هرقدر كسي با شما صميمي‌تر باشد بيشتر مي‌تواند به شما آسيب برساند.
چرا از آدم کنترل‌گر بايد دوري کنيد : انتخاب شما اشتباه است چون شما كسي را انتخاب كرده‌ايد كه وقتي با او هستيد به لحاظ عاطفي احساس امنيت نمي‌كنيد .

در اين مورد سوالات زير را از خودتان بپرسيد: «آيا هنگامي كه با اين فرد هستم احساس آرامش و آسايش مي‌كنم؟ آيا واقعا خودم هستم و واقعيات دروني خودم را راحت با او مطرح مي‌كنم؟ آيا با بودن با اين فرد احساس خوبي نسبت به خودم پيدا مي‌كنم؟» مطمئن شويد با كسي ازدواج مي‌كنيد كه به شما تمام اين احساسات را مي‌دهد.
از خودتان بپرسيد كه آيا از اين فرد مي‌ترسم؟ در آشنايي كه قرار است به ازدواج منتهي شود شما نبايد مدام حواس‌تان به حرف‌‌هاي‌تان باشد كه مبادا طرف مقابل از بعضي حرف‌ها ناراحت شود يا تصور بدي پيدا كند. اگر شما مي‌ترسيد احساسات و عقايد خود را به‌راحتي مطرح كنيد، مطمئن باشيد در رابطه شما مشكلي وجود دارد.

حواس‌تان باشد فردي كه مدام بخواهد شما را عوض كرده و تغيير دهد مورد مناسبي براي ازدواج نيست.
گروهي ديگر از افراد هم هستند كه ممكن است احساس ناامني در شما به وجود بياورند، اين‌گونه افراد مي‌خواهند تمام زندگي شما را كنترل كنند. رفتارهاي كنترل‌گر مي‌توانند يك زندگي را به‌راحتي خراب كنند. حواس‌تان باشد كه فرق بزرگي بين كنترل كردن و پيشنهاد دادن وجود دارد. يك پيشنهاد به نفع خود شماست ولي يك رفتار و حرف كنترل‌گر به نفع فرد كنترل‌كننده است.
اگر مي‌خواهيد از چيزي فرار كنيد : انتخاب شما اشتباه است چون شما اين رابطه را انتخاب كرده‌ايد تا از مشكلات شخصي و ناملايمات زندگي فرار كنيد .

اگر شما ناراحت، افسرده و مجرد هستيد، به احتمال فراوان حتي اگر متاهل هم بشويد باز ناراحت و افسرده خواهيد بود، قرار نيست ازدواج مشكلات شخصي، رواني و عاطفي شما را برطرف كند. اگر شما هر مشكلي داشته ‌باشيد، ازدواج آن را بزرگ‌تر هم خواهد كرد.
اگر شما از خودتان و زندگي‌تان راضي نيستيد، مسئوليت آن را قبول كنيد و بكوشيد كه در همان زمان مجردي با مشكلات بجنگيد. در اين صورت احتمالا هم خودتان احساس بهتري خواهيد داشت و هم همسر آينده شما خوشبخت‌تر خواهد بود.
اگر دل‌تان سوخته است : انتخاب شما اشتباه است چون تنها مي‌خواهيد مشكل او را حل كنيد .

وقتي فرد مقابل‌تان به لحاظ احساسي و عاطفي دچار مشكل بوده و در عين حال مي‌خواهد يك رابطه را با شما شروع كند ممكن است شما را نيز تحت تاثير خود قرار دهد. اين مشكل عاطفي حتي مي‌تواند وابستگي بيش از حد‌ به پدر و مادرش باشد يا وابستگي بيمارگونه او به كار يا تفريحاتي خاص يا پول و حتي اينترنت و...حواس‌تان باشد كه فرد مقابل شما وابستگي بيمارگونه به فرد يا چيز خاصي نداشته باشد چون چنين فردي نمي‌تواند تمام احساسات خود را در اختيار شما قرار دهد و مسلما اولويت‌هاي شما هم يكسان نخواهد شد و اين نمي‌تواند پايه يك زندگي خوب را بسازد.


منبع: سايت کلوب
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دخترها و پسرها اين اشتباهات عاشقانه را کنار بگذاريد(2) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رابطه دختر و پسر ، روابط عاشقانه ، دختران ، پسران ، روابط عاطفي