مسبی
گفت‌ و‌ گوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (1)

گفت‌ و‌ گوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (1)

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
گفت‌ و‌ گوي خواندني با نيوشا ضيغمي و آرش پولادخان خيلي چيزها را روشن مي‌کند. نه فقط اينکه اختلاف آنها، فقط شايعه بود و آنها در کنار هم آرامش دارند و به اين زندگي آرام افتخار مي‌کنند.در همه جاي دنيا هنرمندها زير ذره‌بين هستند به‌خصوص بازيگرها که مردم هميشه دوست دارند قسمت خصوصي زندگي آنها را بدانند. اين کنجکاوي عمومي هم معمولا مزاحم آرامش ستاره هاست. مخصوصا وقتي ملاحظات اخلاقي کم‌رنگ شود و بعضي آدم‌ها و بعضي رسانه‌ها به خودشان اجازه بدهند حرمت‌ها را بشکنند.

نيوشا ضيغمي و همسرش هم از اين فضا دلخورند. از سايتي که به خاطرتسويه حساب هاي سياسي سفر حج رفتن نيوشا را بهانه کرده تا بي انصافي را در حق او تمام کند. يا از نشريه اي که به شايعه‌ اختلاف اين زوج دامن زده. اما واقعيت اين نيست. نيوشا مي‌گويد: آرش يک همراه و تکيه‌گاه است و آرش پولادخان هم مي‌گويد: من به همسرم، نيوشا افتخار مي‌کنم. گفت‌و‌گوي خواندني با نيوشا ضيغمي و آرش پولادخان خيلي چيزها را روشن مي‌کند. نه فقط اينکه اختلاف آنها، فقط شايعه بود و آنها در کنار هم آرامش دارند و به اين زندگي آرام افتخار مي‌کنند؛ چيزهاي ديگري هم هست که از اين گفت و گو دستگيرتان مي‌شود.

مهريه من يک سکه است

نيوشا: راستش را بخواهيد مهم‌ترين ملاک من براي ازدواج شخصيت و ادب و احترام بود. من در بدترين شرايط نمي‌توانم بي ادب باشم و نمي‌توانستم با مردي که احترام نگذارد و بددهن باشد، ازدواج کنم.

آرش اين ويژگي خوب را دارد که با احترام برخورد مي‌کند و همراه و دوست واقعي من است. خيلي طول کشيد که او را انتخاب کردم اما شرط و شروطي نگذاشتم که به زور آنها رابطه را حفظ کنم. مهريه‌ام يک سکه است. نمي‌توانم درک کنم که 2 خانواده سر تعداد سکه با هم چانه مي‌زنند. آيا اين مهريه‌هاي نجومي باعث تداوم زندگي است؟ به دادگاه خانواده نگاه کنيم، صف دادگاه مثل صف نانوايي است. آيا اين 2هزارها و چندهزارها ضامن ادامه يک زندگي مي‌شود؟ به چيزهاي بهتر و بالاتر بينديشيم. اگر کسي بخواهد زندگي را حفظ کند فراتر از اين عدد و رقم‌ها پيش مي‌رود؛ من با آرش معامله نکردم.
دليل اينکه دوست دارم تجربه‌هاي مختلف کاري داشته باشم باتوجه به اينکه هرکاري سختي خودش را دارد اين است که زن‌ها همان‌قدر توانمند هستند و مي‌توانند تاثيرگذار باشند که مردها مي‌توانند

دوام زندگي مشترک ستاره ها

آرش: همه زندگي‌ها مي‌توانند دوام داشته يا نداشته باشند. صنف هنرمندها به اين دليل که ديده مي‌شوند خيلي بيشتر زير ذره‌بين هستند. ربطي به سينما ندارد، شايد خيلي آدم‌ها در خيلي صنف‌ها دچار مشکلاتي در زندگي شخصي باشند اما آنها ديده نمي‌شوند و به نظرم چارچوبي که سالم باشد و ازدواجي که با منطق و عقل انجام بگيرد، به‌راحتي به مشکل برنمي‌خورد.


کافي است دو نفري که زندگي را با هم شروع مي‌کنند آن را مديريت کنند و از يکديگر به شناخت کافي برسند، تجربه داشته باشند و حساسيت بي‌مورد نشان ندهند. اگر اين شناخت کافي باشد تمام حاشيه‌ها و مشکلات به‌راحتي پشت‌سر گذاشته مي‌‌شود. من و نيوشا همکار و هم‌رشته نيستيم و من تاجر نقره هستم اما اين هيچ ربطي ندارد که بخواهيم يکديگر را درک نکنيم و دچار مشکل شويم.

دوست ندارم وابسته باشم

نيوشا: 10سال در فضاي کاري و اجتماع فعاليت کرده‌ام. از وابستگي صرف لذت نمي‌برم و اساسا انسان بلندپروازي هستم. به هرحال دليل اينکه دوست دارم تجربه‌هاي مختلف کاري داشته باشم باتوجه به اينکه هرکاري سختي خودش را دارد اين است که زن‌ها همان‌قدر توانمند هستند و مي‌توانند تاثيرگذار باشند که مردها مي‌توانند. اصولا خانه‌داري يک شغل است اما اين براي من کافي نيست. سقف خواسته‌هايم خيلي بلند است، اين شايد خوب نيست و شايد آرش هم کلافه شود.
آرش: من اصلا از بلندپروازي نيوشا ناراضي نيستم. روح سلامت در منزل را بيشتر دوست دارم تا فقط حضور فيزيکي نيوشا را در خانه. روح همسر من آميخته شده با جامعه و فضاي بيرون و اگر زياد در خانه باشد پژمرده مي‌شود و سلامتي که بايد داشته باشد را نخواهد داشت. روح سلامت نيوشا به زندگي من ‌آرامش مي‌دهد، من نشاط همسرم را بيشتر از غذاي روزانه‌اي که خانم‌ها مي‌پزند، نياز دارم.
من تمام وقت در خدمت نيوشا هستم!
آرش: اگر بخواهيم از ديد آدمي نگاه کنيم که فقط توقعش يک زندگي معمول ايراني باشد، بله دورنماي آن با واقعيت فرق دارد. اما فضا و ديد من از يک زندگي مشترک اصولا اينگونه نيست. چارچوب روح و روان نيوشا برايم خيلي مهم است. بقيه کارها را با هم هماهنگ مي‌کنيم و مسئله خاصي وجود ندارد که بگويم آزارم مي‌دهد. يک‌سري کارهاست که بايد با تدبير مديريت شود. به عنوان همسر نيوشا، از تجربه‌ام استفاده مي‌کنم، تمام وقت در خدمتش هستم تا کمک کنم حرکتي که مي‌خواهد انجام دهد، با آرامش باشد.


ماجراي کلينيک پوست من چه بود؟


نيوشا: من اساسا به سلامت روح و بدن اهميت مي‌دهم و برايم صورت و پوست سالم و شاداب و دندان سالم نشان دهنده يک انسان خوشحال و بانشاط است. بدن و چهره نشان‌دهنده حال دروني است و من از 22 سالگي به کارهاي زيبايي پوست علاقه‌مند بودم. در واقع نگهداري از پوست را دوست دارم و به نظرم نبايد اجازه بدهيم همه‌چيز خراب شود و تازه به فکر جراحي و درمان بيفتيم. به مراکز پوست مراجعه مي‌کردم و دريکي از اين مراجعاتم کار خانم دکتري را که برايم خدمات پوست انجام مي‌داد، پسنديدم و قرار شد همکاري کنيم.


متاسفانه پول خيلي چيز بدي است و آدم‌ها را تغيير مي‌دهد اما من آدمي نيستم که شرافت حرفه‌اي را که 10سال است با زحمت و ذره ذره جمع کرده‌ام و اعتمادي که مردم به من دارند را به راحتي از دست بدهم، چون در آن مجموعه از اسم من استفاده مي‌شد و من هم در آن برهه زماني به آنجا اعتقاد داشتم و همه‌چيز خوب پيش مي‌رفت. خلاصه شراکت آغاز شد و من از يک مراجعه‌کننده تبديل شدم به يک شريک و سرمايه‌گذار مجموعه،اما بعد از مدتي احساس کردم کارهاي اين کلينيک در چارچوب عقايد من نيست و آنجا به يک تجارتخانه تبديل شد.
من دنبال مجموعه‌اي بودم که اگر خواهرم يا دوستم وارد آنجا مي‌شوند همان‌قدر راضي شوند که وقتي من خودم به آنجا مي‌روم. البته اگر فقط به کسب درآمد فکر مي‌کردم اين قضيه خيلي هم خوب و پولساز بود اما من به پول در آوردن به هر قيمتي اعتقاد ندارم. بنابراين از آن گروه جدا شدم و به‌تازگي با يکي از شرکاي پزشکم که انسان محترمي است، قرار شده با هم مجموعه جديدي را مستقل داشته باشيم. خودم کار پوست و زيبايي بلد نيستم البته ديگر تشخيص مي‌دهم کدام کار صحيح است و کدام کار فقط کاسبي از همين جا اعلام مي‌کنم هيچ ارتباطي با مجموعه‌ مذکور ندارم… درحال حاضر هيچ همکاري‌اي با هيچ کلينيکي ندارم. سعي مي‌کنم اين‌دفعه فعاليت مجموعه کاملا پزشکي و حرفه‌اي باشد نه بازاري. دنبال يک سرويس‌دهي درست هستم.


منبع:
سايت کلوب
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گفت‌ و‌ گوي خواندني با نيوشا ضيغمي و همسرش (1) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نيوشا ضيغمي ، بازيگري ، بازيگر ، آرش پولاد خان ، زندگي نيوشا ضيغمي ، زندگي خصوصي بازيگران