مسبی
شايد روغن کنجد دواي درد شما باشد

شايد روغن کنجد دواي درد شما باشد

ویرایش: 1391/8/15
نویسنده: مورینتز
1. به داشتن پوستي جوان تر کمک مي کند

روغن کنجد غني از آنتي اکسيدان و ويتامين E است و از علائم متداول پيري پوست جلوگيري مي کند. از روغن کنجد به صورت خارجي مي توان براي ماساژ استفاده کرد. آن را به پوست زده و به مدت چهار تا پنج دقيقه ماساژ دهيد تا پوست را جوان تر جلوه دهيد . به گزارش نيک صالحي همچنين به بستن منافذ باز پوست کمک مي کند و از آنجا که روغن کنجد غني از ويژگي هاي ضد التهابي است ، مي تواند عفونت هاي پوستي را کاهش دهد.

2. به سلامت مو کمک مي کند

روغن کنجد از خارش پوست سر جلوگيري کرده و شوره سر را کاهش مي دهد. روغن کنجد را با روغن نارگيل مخلوط کرده و به پوست سر بزنيد. کاربرد متداول آن شوره سر را کاهش مي دهد. همچنين از ريزش مو جلوگيري مي کند. مشکل نازک بودن مو را نيز رفع مي نمايد. به گزارش نيک صالحي يک بار در هفته موها را با اين روغن ماساژ دهيد تا نتيجه دلخواه را بگيريد.

3. فشار خون و قند خون را کاهش مي دهد

روغن کنجد به کاهش سطح فشار خون بدن کمک مي کند. آن را در رژيم غذايي روزانه خود به عنوان روغن پخت و پز دخيل کنيد. روغن کنجد به کاهش سطح گلوکز نيز کمک کرده و خطر ديابت را کاهش مي دهد. همچنين سطح قند بالا در بدن را کم مي کند. آن را به هر شيوه اي که مي خواهيد در برنامه غذايي شامل کنيد تا از خاصيت هاي سودمند آن بهرمند شويد.

4. به سلامت قلب کمک مي کند

روغن کنجد غني از اسيدهاي چرب اشباع نشده است و به گزارش نيک صالحي مي تواند به کاهش سطح کلسترول بد در بدن کمک کند، که در مقابل مي تواند خطر بيماري هاي قلبي را کاهش دهد. اين روغن غني از لستين است و مي تواند از لخته شدن خون در بدن جلوگيري کند.

5. انعطاف پذيري مفاصل را افزايش مي دهد

آيا مي دانستيد روغن کنجد سرشار از کلسيم ، منيزيم است ؟ خوردن روغن کنجد از التهاب مفاصل کمک مي کند. همچنين منبع غني اسيدهاي چرب غير اشباع شده است که از پوکي استخوان در زنان جلوگيري مي کند. همچنين انعطاف پذيري مفاصل و مانع از درد مفاصل مي شود.


منبع: سايت کلوب
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شايد روغن کنجد دواي درد شما باشد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روغن کنجد ، سلامت ، آنتي اکسيدان ، مو ، التهاب ، بيماري ، درمان