مسبی
ممنوع التصوير شدن بازيگري به خاطر شباهت با احمدي نژاد

ممنوع التصوير شدن بازيگري به خاطر شباهت با احمدي نژاد

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: مورینتز
عصرايران : بچه هاي دهه 50 و 60 محمود بصيري را خوب به ياد دارند، فيلم ها و سريال هاي طنز و ماندگار با حضور کمدين معروف آن سال ها؛ گل‌هاي داودي، زرد قناري، مادر، آرايشگاه زيبا، هتل و... از جمله فعاليت هاي هنرمندي است که اين روزها در يکي از خانه هاي ميدان قزوين روز را به شب مي رساند.
شايد تا چند روز قبل کسي به روشني نمي دانست که او به دليل شباهت چهره با رئيس جمهور ممنوع الکار شده و چندين سال خانه نشين شده است. بصيري رسانه ملي را تنها شايعه ساز اين ماجرا مي داند و مي گويد گرچه آنها زير بار اين حرف نمي روند ولي مطمئن باشيد که دست صدا و سيما و رياست جمهوري در کنار گذاشتن من در کار است، آن هم به دليل شباهت چهره اي با رئيس جمهور!

متن گفتگوي «فردا» با محمود بصيري در خصوص حال و روز اين روزهاي او و جزئيات رويارويي او با احمدي نژاد در جريان مراسم افطاري با هنرمندان را در ذيل مي خوايند:

* آقاي بصيري از چه زماني شباهت شما با آقاي احمدي نژاد به روند فعاليت هنري و حرفه اي شما خدشه وارد کرد؟
از ابتداي روي کار آمدن آقاي احمدي نژاد اين شايعات مطرح شد. البته ابتدا در حد شايعه بود اما کمي بعد خودشان آن را با واقعيت پيوند دادند. چند تن از وکلا و عده اي هم از خارج تماس گرفتند که فلاني ممنوع الکار شده اي! من از همه جا بي خبر بودم ولي کم کم متوجه شدم که صحت دارد.

منظور شما از «خوشان»چه کساني است؟
بچه هاي صدا و سيما. سال 85 قرارداد براي «کتابفروشي هدهد» داشتم، هم آن را پخش کردند و هم تيزرهاي من را از برنامه هاي طنز حذف کردند.

مگر ايرادي دارد که چهره شما شبيه فرد خاصي باشد؟
دليلشان کار طنز من بود. آقايي از آن طرف گفته بود احمدي نژاد به بصيري يک خانه 2 طبقه و يک ماشين صفر داده و گفته تا پايان دولت من کار نکن.

پس از سال 85 ديگر کاري به شما پيشنها نشد؟
دست تلويزيون بيشتر از مردم در اين کار است. اگر دستش در کار نبود پس چرا تيزرها را حذف کرد؟ اين اتفاق افتاد و اتفاقا من ممنون هم هستم. چون هيچ بيننده اي ديگر پيدا نمي شود که برنامه هاي امروز صدا و سيما را بپسندد.

در اين چند سال کسي از صدا و سيما با شما تماس نگرفت و يا خود شما تماسي با مسئولي نداشتيد؟
ديدم اگر چيزي نگويم بهتر است. شما اولين نفري هستيد که از من مي پرسيد. چند شب پيش و در افطاري با آقاي احمدي نژاد، مهدي سلوکي به رئيس جمهور گفت که شايعه کردند به اين آقا محمود بصيري ماهي 1 ميليون و نيم حقوق مي ديد.

عکس العمل آقاي احمدي نژاد چه بود؟
ايشون هم مونده بود در اين کار. همه مي دانند که کسي به اين شايعات بها نمي دهد. خود تلويزيون و رياست جمهوري و تلويزيون هاي آن وري درست مي کنند. اين وصله ها به کسي که کار طنز مي کند خوب مي چسبد. آخرش هم نتيجه ممنوع الکار شدن من بود.

بار اول بود که آقاي احمدي نژاد را از نزديک مي ديد؟
بله. البته يک بار ديگر هم دعوت کرده بودند که من نرفتم.

* عکس العمل ايشون چه بود؟
آدم خوبي بود. برخورد خوبي هم داشت. خوشحال شدم که از نزديک ايشون رو ديدم. البته فرصت خواستم که 10-20 روز ديگر براي ديداري حضوري به آنجا بروم.

به شما وقت ملاقات دادند؟
خيلي شلوغ بود. ولي من درخواست خودم را مطرح کردم متاسفانه برخي آنجا بودند که يک سري صحبت هايي مي کردند که به آدم بر مي خورد.

مثلا چه صحبت هايي؟
ما خانه نداريم و وضع مان فلان است. مسائل مادي مطرح مي کردند. آمده بودند آنجا که اين حرف ها را بگويند. ولي من حتي يک کلمه هم در اين باره حرف نزدم.

شما چرا درباره ممنوع الکار شدنتان حرفي نزديد؟
چند نفر در اين باره صحبت کردند و گفتند که آقاي بصيري چند سال است کار نمي کند.

آقاي احمدي نژاد از ممنوع کار شدن شما خبر داشتند؟
مسلم است عزيز من، مگر مي شود خبر نداشته باشد؟ امروز هرکسي به من مي رسد مي گويد غيرممکن است ممنوع الکار شده باشي. ولي اين مسئله را خود ما مي فهميم. با من قرار مي گذارند، حتي سناريو را هم مي خوانم اما يکمرتبه ازشون خبري نمي شود.

آقاي بصيري! شباهت با رئيس جمهور نفعي هم براي شما داشت؟
در زمان انتخابات فيلم سازان من را صدا مي کردند که بيا و لباس هاي آقاي احمدي نژاد را بپوش و کار تبليغاتي کن اما من قبول نکردم.

چرا قبول نکرديد؟ تبليغات که کار بدي نيست.
در انتخابات دور دوم من را دعوت کردند و گفتند که 2 تا قرارداد با رقم هاي خوب است، يک فيلم سينمايي و يک فيلم کوتاه. فلاني کارگردان باشد و شما دستيار. فقط شما اين لباس هاي محلي که احمدي نژاد مي پوشد را بپوش، گفتم ببخشيد من از اين کارا بلد نيستم. چون اساسا کار من نيست و تحت هيچ شرايطي از اين کارها نمي کنم.

فکر مي کنيد بعد از رياست جمهوري آقاي احمدي نژاد بار ديگر به شما پيشنهاد کار شود؟
براي هميشه هم ممنوع الکار شوم ازشون ممنونم. ممنوع مي کنند و تازه بعد از 7 سال سراغ من مي آيند که خوشحالي يا ناراحت! کي ناراحت باشه؟ نشستن 7 ساله من در خانه ناراحتي ندارد.

چرا در اين مدت خودتان را رسانه اي نکرديد؟ اتفاقا استقبال هم مي شد. اگر رسانه ها کوتاهي کردند خود شما جلو مي رفتيد.
4-5 تا شبکه خواستند بيايند اما من قبول نکردم. امير نوري در برنامه اي گفت که دلم براي محمود بصيري تنگ شده، اما من هيچ وقت با آنها همنشين نمي شم. يک شبکه ديگر هم مي خواست براي مصاحبه بياد و بپرسه که چرا نيستيد؟ اينها در اين 7-8 سال کجا بودند که يهو بصيري يادشان افتاده؟ من اصلا از اينکه بيايند و زندگي من را نشان دهند و بگوبند که فلاني اينجاست و اين کار را مي کند خوشم نمي آيد.

شما کاري جزء بازيگري هم داشتيد؟
نه. اينها روحيه آدم رو به هم مي ريزند.

يک سئوال خصوصي، پس درآمد اين روزهاي شما از کجا تامين مي شود؟
من نه بازنشسته ام و نه کارهاي اقتصادي مي کنم.


منبع: www.persian30.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ممنوع التصوير شدن بازيگري به خاطر شباهت با احمدي نژاد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ممنوع التصوير ، شباهت ، احمدي نژاد ، بازيگر ، شباهت با احمدي نژاد