مسبی
عمر باتري لپ تاپ خود را جاودانه کنيد

عمر باتري لپ تاپ خود را جاودانه کنيد

ویرایش: 1391/8/13
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
سرد کردن اجسام باعث کاهش لرزش مولکول ها شده و جريان برق را با سرعت و کيفيت بهتري عبور مي دهد و به عبارتي آنها را تبديل به يک ابر رسانا مي کند.
اين روش باتري هاي مرده لپ تاپ را دوباره زنده کرده و نيازي به خريد مجدد آنها نخواهيد داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، باتري هاي لپ تاپ به طور ايده آل بايد حدود دو ساعت و نيم شارژ خود را حفظ کنند اما بعد از گذشت 1 تا 2 سال عمر مفيد آنها کاهش يافته و کارايي اصلي خود را از دست مي دهند.

باتري هاي ضعيف شده يا اصطلاحاً مرده لپ تاپ فقط 10 تا 15 دقيقه شارژ را در خود نگه مي دارند و براي خريد دوباره آنها بايد هزينه زيادي را پرداخت کنيد اما بهتر است قبل از آن روشي را که دريچه به شما پيشنهاد مي دهد امتحان کنيد.

باتري لپ تاپ خود را به مدت 15 ساعت داخل فريزر بگذاريد تا کاملاً يخ ببند، سپس آن را از فريزر خارج کرده و چهار دفعه شارژ و دشارژ (خالي) نماييد تا باتري عمري دوباره بگيرد.

اما اين عمل چگونه باعث افزايش عمر باتري لپ تاپ شده و چقدر بر مبناي علمي استوار است؟ همانطور که ميدانيد جريان برق به علت لرزش طبيعي مولکول ها به راحتي از اجسام عبور نمي کند که به دليل نظم بيشتر مولکول ها اين امر در اجسام رسانا کمتر است.

سرد کردن اجسام باعث کاهش لرزش مولکول ها شده و جريان برق را با سرعت و کيفيت بهتري عبور مي دهد و به عبارتي آنها را تبديل به يک ابر رسانا مي کند.

البته براي متوقف کردن کامل لرزش مولکول ها به سرماي -273 درجه سانتي گراد نياز است که عملاً دست يافتني نيست و علت عملکرد بهتر CPU در هواي سرد نيز همين امر است.

با استفاده از اين ترفند باتري لپ تاپ شما مي تواند مجدداً 1 تا 2 ساعت شارژ خود را حفظ نمايد و اين روش را براي بازيابي هارد ديسکي که کار نمي کند نيز مي توان بکار برد.
منبع:
بولتن نيوز
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عمر باتري لپ تاپ خود را جاودانه کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لپ تاپ ، عمر باتري ، افزايش عمر باتري