مسبی
مهم ترين علل چاقي و روش درمان آن - چگونه لاغر شويم - راه حل لاغري

مهم ترين علل چاقي و روش درمان آن - چگونه لاغر شويم - راه حل لاغري

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: سایدسم
ايراد بزرگ اغلب رژيم غذائي، سخت بودن آنهاست که غير عملي شان مي کند. با در پيش گرفتن راه هاي کوچک و عملي، سريعتر و بهتر به هدف نزديک مي شويد
معمولاً بهترين چيزها در ابعاد و بسته بندي هاي کوچک عرضه مي شوند. اين جا به ترفندي ساده اشاره مي کنيم: شما مي توانيد غذاهاي پرکالري مانند پنير و شکلات را به ابعاد کوچک تر تقسيم کنيد. مطمئناً هنگام مصرف که به سراغ آنها مي رويد کمتر مي خوريد چرا که در اين موقع تعداد مطرح است.
مراقب خوردنتان در رستوران ها باشيد! در رستوران هائي که مي دانيد غذاهاي آن پرحجم است بهتر است به گارسن بگوئيد قبل از آوردن غذاي شما، نيمي از آن را در ظرف يک بار مصرف بگذارد تا آن را براي وعده ديگري مصرف کنيد. در اين صورت شما مي توانيد حجم غذاي مصرفي تان را کنترل کنيد.
به هوس هايتان بهاء دهيد! چنان چه هوس خوردن چيزي شيرين مي کنيد از خوردن آن هراس نداشته باشيد بلکه آن را با ميل و رغبت بخوريد. البته بهتر است سراغ خوردني هاي سالم تر مثلاً ميوه برويد.
حواستان به خوردن غذاهاي پرچرب باشد! به دنبال راه ساده اي براي تشخيص دادن غذاهاي پرچرب هستيد؟ پس قبل از مصرف خوردني ها به ميزان کالري و فيبر موجود در آن توجه کنيد.
هنگام خوردن مشغول انجام کارهاي ديگر نشويد و تمام حواستان را معطوف خوردن کنيد! چنان چه هنگام غذا خوردن مشغول خواندن کتاب يا نگاه کردن به تلويزيون شويد متوجه ميزان غذائي که خورديد نمي شويد. در ضمن لذت کافي از غذا خوردن نمي بريد. از اين به بعد هر وقت مي خواهيد غذا بخوريد صرفاً غذا بخوريد و انجام کار ديگري را با آن همراه نکنيد. غذايتان را آرام و با نهايت لذت بخوريد. لقمه هاي خود را کامل بجويد. در صورتي که غذايتان را با آرامش بيشتري بخوريد تا ناخودآگاه حجم غذايتان کاهش مي يابد.
خوردني و غذاهاي جديد را امتحان کنيد! تنوع خوردني ها و غذاهايتان را بيشتر کنيد. شايد اين تنوع تأثير به سزائي در رژيم غذائي تان بگذارد.
در هر وعده غذائي سعي کنيد اندکي از غذايتان را در ظرف بگذاريد. ببينيد هنوز تمايلي به خوردن آن داريد يا نه!
مطمئن شويد حجم غذايتان چقدر است. از ميزان کالري و فيبر موجود در غذاهائي که مصرف مي کنيد مطمئن شويد. در اين صورت مي توانيد هنگام زياده روي کردن در خوردن به خود هشدار دهيد!
جايگزين سالم تري براي غذاها پيدا کنيد. براي مثال به جاي استفاده از شير پرچرب، از شير کم چرب استفاده کنيد و به جاي خوردن نان هاي معمولي از نان سبوس دار استفاده کنيد.
سعي کنيد به جاي خوردن غذاهاي بيرون خودتان غذايتان را آماده کرده و سرکار ببريد. آماده کردن غذا مي تواند به شما کمک کند تا به حجم غذايتان نيز واقف شويد، علاوه بر آن مسلماً خوردن غذاي خانگي سالم تر از غذاهاي پرچرب بيرون است.
برنامه ورزشي تان را با برنامه ورزشي اعضاء خانواده هماهنگ کنيد. شما ورزش کردن را به منظور کاهش وزن تان انجام مي دهيد در حالي که فرزندانتان اين کار را براي تفريح و حفظ سلامتي شان انجام مي دهند.
پياده روي تان را بيشتر کنيد. چنان چه پياده روي روزانه تان امري عادي شده است، بهتر است ميزان پياده روي و سرعت آن را تغيير دهيد.
کمدتان را زود به زود مرتب کنيد و از شر لباس هائي که به شما نمي آيد خلاص شويد. بهتر است لباس هاي سايز بزرگ تان را هم کنار بگذاريد. لباس هائي را که سايز کوچک تري دارند جلوي ديد بگذاريد تا انگيزه بيشتري براي لاغري پيدا کنيد.
کاهش وزن تان را يادداشت کنيد. ممکن است اين کار در عمل سخت به نظر برسد. اما هر بار که متوجه مي شويد چقدر لاغر شده ايد انگيزه تان براي ادمه برنامه رژيم و کاهش وزن بيشتر مي شود.
همان طور که در تعاريف مديريتي مدرن و بين المللي آمده، کيفيت محصول تنها يکي از شاخص هاي تعيين کننده عملکرد يک سازمان است و براي سنجش توانائي ها و ارزش هاي يک سازمان بايد از همه جوانب به دنبال کيفيت هائي برتر و استاندارد بود.
بدين ترتيب آنچه براي زندگي ايده آل در اولويت قرار گرفت، بررسي سطح کيفي سازماني نشريه بود که مي توانست به توليد و ارائه محصولي قابل قبول بيانجامد. بر اين اساس کيفيت مطالب نشريه، شکل هنري مجله، چاپ و فروش آن به تنهائي تضمين کننده برتري ما نبود و نياز به مديريتي بود که از نظر آموزش، ارتباط و سازماندهي در حد استاندارد باشد.
اين استاندارد زمينه اي فراهم مي کرد تا مديريت نشريه زندگي ايده آل به عنوان يک سازمان فرهنگي از نگاه سليقه اي فاصله گرفته و با رعايت ضوابط قابل قبول از نظر مجامع مختلف بتواند در سطح بين المللس با ديگر نشريات رقابت کند.
احساس نياز به کسب چنين استانداردي باعث شد تا زندگي ايده آل از همان اولين روزهاي آغاز به کار خود در سال تلاش براي رسيدن به حد نصاب هاي لازم را آغاز کند. در اين زمينه شرکت C.I.U.K انگليسي که تحت نظارت بزرگترين سازمان اعتباردهي دنيا UKAS در زندگي ايده آل را تأييد کرد.
اين آخرين ويرايش از استانداردهاي مديريت کيفيت ايزو است که هم سازمان هاي خدماتي و هم سازمان هاي توليدي را تحت پوشش دارد. اين استاندارد با در برگيري کل يک سازمان و نه فقط محصول آن به معناي تضمين جنبه هاي مختلفي از يک فعاليت در شرايطي ايده آل است.براساس اسن استاندارد سازمان هميشه در حال ارتقاء و بهبود شرايط خود است که طي پروسه توقف ناپذير به افزايش دايمي دانش فني بپردازد و برخورد اجتماعي مناسب با مشتري و نگاهي آيده نگر نسبت به فعاليت هاي شخصي درون سازماني و مديريتي داشته باشد.
شايد عجيب به نظر برسد که يک سازمان فرهنگي و مديريت يک نشريه به دنبال چنين استانداردهائي است. اما ما معتقديم که حتي يک فرد هم در زندگي شخصي و خانوادگي بايد به دنبال استانداردسازي باشد.
مي توان گفت استاندارد کردن به معناي شناسائي خطاهاي بالقوه انساني و سازماني است، پيش از آن که اين خطا اتفاق بيفتد و موجب زيان شود. با شناسائي اين خطاها مي توان راهکارهائي براي جلوگيري از وقوع آنها طراحي کرد و بدين ترتيب سازمان را در مسير بهبود مستمر قرار داد.
نگاه مديريتي جديد مي گويد سازمان امروز بايد با فردا متفاوت باشد. سازماني که استانداردها را رعايت مي کند با کمترين ريسک ممکن مواجه است و با استراتژي ها و ايده هاي متفاوت، خود را از سازمان هائي که استاندارد نيستند جدا کند.
اين چيزي است که ما به آن بهاء مي دهيم و در پي آن هستيم. در شماره هاي آينده زندگي ايده آل خواهيم گفت که کسب استاندارد ايزو در عمل به چه معنائي است و شرکت C.I.U.K چگونه و به چه ترتيب کيفيت مديريتي زندگي ايده آل را بررسي کرده و مورد تأييد قرار داده است.
همچنين خواهيم گفت که بودن تحت نظارت يک استاندارد بين المللي، متضمن چه کنترل ها و تست هاي دائمي است و به اين ترتيب چگونه استاندارد موجب ارتقاء کيفيت مديريت و همين طور محصول يک مجموعه مي شود و باز هم خواهش هميشگي ”در توسعه فرهنگ زندگي ايده آل“ ما را ياري کنيد


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
مهم ترين علل چاقي و روش درمان آن - چگونه لاغر شويم - راه حل لاغري
مهم ترين علل چاقي و روش درمان آن - چگونه لاغر شويم - راه حل لاغري
نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


حمید ناظمی (19:24   1392/10/26)

درمان قطعي بيماريهاي لاعلاج
با روزه درماني و خوراک خام
از سايت Iran raw vegan.com
Google: Raw Food, Vegan
MyVegetarianism.mihanblog.com
تشکيل جامعه رافود وگان دموکراتيک کد: 839


 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مهم ترين علل چاقي و روش درمان آن - چگونه لاغر شويم - راه حل لاغري نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: راههاي لاغر شدن ، چه عواملي در لاغر شدن مفيد ، مهم ترين روش لاغري ، لاغري با داروهاي گياهي ، لاغري با ورش ، بهترين راه حل لاغري بدون خطر