مسبی
بدشانس ترين هاي تاريخ

بدشانس ترين هاي تاريخ

ویرایش: 1391/8/7
نویسنده: سیما5862
تسوموتو ياماگوچي

اين زن ژاپني 93 ساله از بدشانس ترين انسان هاي تاريخ است در زمان جنگ جهاني دوم که اولين بمبهاي اتمي در روي شهرهاي هيروشيما وناکازاکي انداخته شد دراين دو شهر حضور داشت. در 6 اگوست سال 1945 ياماگوچي براي انجام يک ماموريت کاري عازم هيروشيما شد. وهنگامي که قصد داشت از قطار پياده شود اولين بمب اتم در 2 کيلومتريه او انداخت شد و از شدت انفجاز کر شد.و همچنين دچار نابينايي موقت شد. سه روز بعد از اين حادثه ياماگوچي در ناکازاکي مشغول صحبت با رييسش بود که دومين بمب در فاصله دو کيلومتريه او انداخته شد واين شهر را ويران کرد ياماگوچي از اين دو انفجار جان سالم به در برد واز ان پس به يکي از سرسخت ترين مخالفان استفاده از صلاح هاي هسته اي تبديل شد. او چندي قبل درگذشت.

روي ساليوان

يکي ديگر از بد شانسترين هاي تاريخ روي ساليوان است که دچار 7 بار صاعقه زدگي شده است. که احتمال وقوع ان بسيار نادر است جان سالم به در برد ولي در 71 سالگي با شليک گلوله اي به زندگيش پايان داد.

ان هوگز

اين زن امريکايي يکي از بدشانس ترين هاي تاريخ است در تاريخ 30 نوامبر تکه اي از يک شهاب سنگ جدا شد و با سقف خانه ي او برخورد کرده و دقيقا با او که روي مبل قرار گرفته بود برخورد کرد اين حادثه براي هر کسي اتفاق نميافتد و ان اولين فردي بود که اين حادثه را تجربه کرده بود.

وايلت جسوب

وايلت جسوب يکي ديگر از ادمهاي بدشانس تاريخ است. داستان از انجا شروع ميشود که در سال 1910 در 23 سالگي بعنوان مهماندار در کشتي المپيک مشغول کار بود در 20 سپتامبر همان سال اين کشتي در يکي از سفرهاي خود با يکي از ناوگان نيروي دريايي ارتش بريتانيا برخورد کرد وغرق شد ولي همه مسافران و خدمه نجات يافتند همچنين وايلت بعد از اين اتفاق وايلت شانس خود را در کشتي بزرگتري امتحان کرد به نام تايتانيک ولي اين کشتي نيز در اولين سفر خود بايک کوه يخ برخورد کرده و غرق شد ولي وايلت موفق شد خود را به يکي از قايق هاي نجات برساند و نجات يابد بعد از اين واقعه او در کشتي بزرگتري به نام بريتانيکا مشغول به کار شد که اين کشتي نيز در يکي از سفرهاي خود با يک مين دريايي برخورد کرد و فرق شد اما اين بار از قايق نجات خبري نبود وايلت خود را درون اب پرتاب کرد وسرش به سنگي برخورد کرد وبيهوش شد اما پس از به هوش امدن متوجه شد که نجات يافته است. وايلت در سال 1971 بر اثر ايست قلبي درگذشت و جسدش را به دريا انداختند.

جيسون و جري لارنس

اخرين ادمهاي بدشانس جيسون وجري لارنس بودند اين زوج در طول زندگي خود شاهد سه حمله بزرگ تروريستي بودند.
اولي 11سپتامبر 2001 که در خال گذراندن تعطيلات در نيو يورک بودند از نزديک شاهد برخورد هواپيما با برجهاي دو قلو بودند.و بدتريت حمله تروريستيه تاريخ امريکارا از نزديک مشاهده کردند. 4 سال بعد در 7 ژوئن 2005 شاهد بدترين حمله تروريستي تاريخ انگليس بودند که در اثر انفجار چندين بمب پي درپي درمترو لند 54 نفر جان باختند.
سه سال بعد اين زن و شوهر به بمبئيه هند سفر کردند. در انجا نيز در اوج بدشانسي شاهد بدترين حمله تروريستي تاريخ هند بودندکه در پي چندين انفجار وتيراندازي صدها نفر کشته شدند.


منبع: www.bitrin.com
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بدشانس ترين هاي تاريخ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: بدشانسي ، تاريخ ، جنگ جهاني دوم ، صاعقه زدگي ، شهاب سنگ ، بدشانس هاي تاريخ ، حمله