مسبی
20 دليل براي تفاوت افکار ثروتمندان و آدم هاي معمولي

20 دليل براي تفاوت افکار ثروتمندان و آدم هاي معمولي

ویرایش: 1391/8/7
نویسنده: hht20051
سوداي ثروت و ثروتمند شدن را کسي نيست که در خيال خود نپروراند، اما کمتر کسي پيدا مي شود که خيالش با واقعيت زندگي اش يکي شود و در زندگي واقعي ثروتمند باشد.


به گزارش بانکي دات آي آر، پول پارو کردن هم مثل هر کار ديگري اصولي دارد و با فکر و خيال به دست نمي آيد. در واقع اصل ماجرا اين است که آنچه آدم ها را به دو دسته افراد معمولي و ثروتمند تقسيم مي کند، طرز تفکر است و نه فکر و خيال.

در اين گزارش از تفاوت هاي فکري افراد ثروتمند و معمولي براي شما مي گوييم. حالا ديگر انتخاب با خودتان است که جزو کدام دسته باشيد.


1. آدم هاي معمولي فکر مي کنند پول چرک کف دست و ريشه همه بدي هاست، در حاليکه از نظر ثروتمندان فقر ريشه همه بدي هاست.

2. آدم هاي معمولي توجه به خود را بد مي دانند، در حاليکه از نظر ثروتمندان توجه به خود نوعي پرهيزکاري است.

3. آدم هاي معمولي فکر مي کنند همه چيز شانسي و الله بختکي است، در حاليکه از نظر ثروتمندان زندگي يعني جنبش و حرکت و عمل.

4. آدم هاي معمولي فکر مي کنند راه ثروتمند شدن از مسير تحصيلات رسمي و َآکادميک مي گذرد، در حاليکه از نظر ثروتمندان براي ثروتمند شدن بايد در دانش يا مهارت خاصي استاد بود.

5. آدم هاي معمولي در خاطرات گذشته درجا مي زنند، در حاليکه از نظر ثروتمندان آينده را بايد ديد.

6. آدم هاي معمولي مي خواهند با احساسات و جوگيري به پول برسند، در حاليکه از نظر ثروتمندان بهترين راه رسيدن به پول منطقي فکر کردن است.

7. آدم هاي معمولي معمولا براي کسب درآمد کارهايي را انجام مي دهند که دوست ندارند، در حاليکه از نظر ثروتمندان براي پولدار شدن بايد کاري را با عشق و علاقه انجام داد.

8. آدم هاي معمولي سطح توقعاتشان پايين است و در نتيجه نااميدي به سراغشان نمي آيد، در حاليکه از نظر ثروتمندان زندگي يعني چالش و کلنجار رفتن با مشکلات بزرگ.

9. آدم هاي معمولي فکر مي کنند بايد کار خاصي انجام داد تا به ثروت کلان رسيد، در حاليکه از نظر ثروتمندان براي کسب ثروت خود فرد بايد چيزي در چنته داشته باشد.

10. آدم هاي معمولي فکر مي کنند براي پولدار شدن بايد سرمايه خوب اوليه داشت، در حاليکه از نظر ثروتمندان در قدم اول بايد از پول ديگران استفاده کرد.

11. آدم هاي معمولي فکر مي کنند، بازارها را استراتژي و منطق هدايت مي کنند، در حاليکه از نظر ثروتمندان اين طمع و احساس است که چرخ بازار را مي چرخاند.

12. آدم هاي معمولي به کودکانشان ياد مي دهند که چگونه تنها به زندگي ادامه دهند، در حاليکه از نظر ثروتمندان بچه ها بايد ياد بگيرند که چگونه پولدار شوند.

13. آدم هاي معمولي اجازه مي دهند تا داشتن يا نداشتن پول عامل ايجاد استرس شان شود، در حاليکه از نظر ثروتمندان بايد ميان خود و ثروت صلح برقرار کرد.

14. آدم هاي معمولي تفريح و سرگرمي را به يادگيري چيزهاي جديد ترجيح مي دهند، در حاليکه از نظر ثروتمندان يادگيري از تفريح اهميت بيشتري دارد.

15. آدم هاي معمولي فکر مي کنند، ثروتمندان آدم هاي افاده اي هستند، در حاليکه از نظر ثروتمندان معاشرت تنها با افراد همفکر جذاب است.

16. آدم هاي معمولي فکر مي کنند در هر شرايطي بايد تمرکز افراد روي پس انداز باشد، در حاليکه از نظر ثروتمندان زندگي يعني خرج کردن.

17. آدم هاي معمولي ترجيح مي دهند براي در امان ماندن از هر خطري زندگي را بدون ريسک ادامه دهند، در حاليکه از نظر ثروتمندان دانستن وقت و زمان مناسب براي رفتن به دل حوادث پولشان را بيشتر مي کند.

18 آدم هاي معمولي دوست دارند راحت باشند، در حاليکه از نظر ثروتمندان راحت بودن يعني ترديد و کنکاش.

19. آدم هاي معمولي هرگز ارتباطي بين پول و سلامتي پيدا نمي کنند، در حاليکه از نظر ثروتمندان پول مي تواند زندگيشان را نجات دهد.

20. آدم هاي معمولي فکر مي کنند بايد بين پول و خانواده اي خوشبخت يکي را انتخاب کنند، در حاليکه از نظر ثروتمندان مي توان هر دوي اينها را با هم داشت.منبع: سارا گلچين- بانكي دات آي آر
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره 20 دليل براي تفاوت افکار ثروتمندان و آدم هاي معمولي نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: افكار ، پول ، ثروت ، فقير