مسبی
با اين 9 روش علمي شادتر مي شويد

با اين 9 روش علمي شادتر مي شويد

ویرایش: 1391/8/7
نویسنده: hht20051
گراني، مشکلات زندگي، درگيري هاي ذهني و مشکلات و معضلاتي از اين دست شايد بهانه خوبي باشد براي اينکه خنده را ببوسيم و بگذاريم کنار، حال آنکه اگر بدانيم خنده مي تواند يک تنه حريف همه اين مشکلات شود، شايد جور ديگري به ماجرا نگاه کنيم.


به گزارش بانکي دات آي آر، درباره خنده و تاثيرات زيادي که بر ساز و کار بدن دارد، تحقيقات زيادي انجام شده و اتفاقا نتايج آنها هم جالب و حتي حيرت انگيز بوده است.

نتايج بخشي از اين تحقيقات اينجا پيش روي شماست:

1. براي ديگران پول خرج کنيد

پول خرج کردن براي کسي غير از خودتان براساس مطالعات روانشناسان، مي تواند حس رضايت و پيامد آن شادي را در شما ايجاد کند.

اين مطالعه همچنين نشان مي دهد، براي بخشنده ترين افراد فرقي ندارد که چقدر درآمد داشته باشند. آنها تا آنجا که بتوانند به ديگران، موسسات خيريه و جاهاي مختلف کمک مي کنند.2. چيزهاي تازه را امتحان کنيد

آنهايي که به قلب خطر مي زنند، تجربيات تازه کسب مي کنند و در تلاش براي شکستن حصار روزمرگي هستند، براساس آنچه مطالعات نشان داده است، معمولا شادتر هستند.

امتحان کردن چيزهاي جديد همچنين مي تواند انگيزه ها را قوي و مغز را قوي تر کند.3. خود را به رنگ آبي درآوريد!

رنگ آبي را روانشناسان به عنوان رنگي آرام بخش مي شناسند. مطالعه اي روانشناسي ثابت کرده است که قرار گرفتن در معرض رنگ آبي مي تواند اعتماد به نفس را بالا ببرد، استرس را کاهش دهد و بر شادي افراد بيافزايد.

اين مطالعه همچنين نشان داده است که وقتي مردم رنگ آبي را مي بينند، امواج مغز شادي بيشتري را برايشان به همراه آورد.4. ديگران را وادار به نگاه کردن از زاويه ديد خود نکنيد

به عقيده يک روانشناس، بي طرفي بهترين راه حل براي حفظ شادي است. البته بي طرفي به معناي انفعال و خنثي بودن هميشگي نيست و گاهي آدم ها بايد ديدگاهي از خود داشته باشد و در صورت لزوم بر آن پافشاري کنند.

اصل ماجرا اين است که آنهايي واقعا شاد هستند که در صدد تحميل عقايد و ديدگاه هاي خود به ديگران نيستند.5. عبادت کنيد

براساس تحقيقي که به تازگي انجام شده کساني که عبادت و راز و نياز مي کنند بيشتر از ساير افراد که چندان به اين موضوع توجهي ندارند، احساس آرامش مي کنند.

اين مطالعه که بر روي افراد 25 ساله صورت گرفت، نشان داد که عبادت کنندگان لاغر و خوش هيکل مي مانند، از نگراني هاي شغلي دور هستند و به لحاظ عاطفي شخصيت باثبات تري نسبت به سايرين دارند.


6. دست کم 6 ساعت خواب شبانه داشته باشيد

اگر دنبال سرحالي و شادابي صبح هستيد، به توصيه کارشناسان، شب ها 6 ساعت و 15 دقيقه، بدون استرس و اختلال بخوابيد.

مطالعه اي که افراد بين 18 تا 65 سال را مورد بررسي قرار داد، به اين نتيجه رسيد کساني که اين مقدار مي خوابند، ميزان شادي و نشاط شان از بقيه بيشتر است.7. کوتاه ترين راه را براي رسيدن به سر کار برگزينيد

يک مطالعه هم نشان داده است که بهتر است نهايتا مسير خانه شما تا محل کار 20 دقيقه باشد، البته که اين امر در بسياري از کلان شهرها امکان پذير نيست، اما اين امکان وجود دارد که با کمي تحقيق و دقت بيشتر کوتاه ترين مسير براي رسيدن به سر کار را برگزينيد.8. مطمئن شويد که تعداد دوستاي خوبتان به 10 نفر مي رسند

براساس مطالعات، کساني که 10 دوست صميمي دارند، نسبت به آنهايي که 5 دوست يا کمتر دارند، افرادي شادتر هستند.

در واقع هر چه تعداد دوستانتان بيشتر باشند، شادي تان هم بيشتر است.9. لبخند بزنيد حتي اگر مصنوعي باشد!

مطالعات نشان مي دهد اگر يک کوه هم کار بر سر شما ريخته باشد، با لبخند زدن، اگرچه که از ته دل نباشد، مي توانيد بهتر کارها را مديريت کنيد.

يک لبخند ساده شايد نتواند شادي را از ته دل به شما بدهد، اما دست کم حالتان را بهتر مي کند، امتحان کنيد،ضرري ندارد!منبع: بانکي دات آي آر
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره با اين 9 روش علمي شادتر مي شويد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: زندگي ، روش علمي ، شاد