مسبی
جالب ترين هاي دنياي اينترنت

جالب ترين هاي دنياي اينترنت

ویرایش: 1391/7/25
نویسنده: محمد ای ام

سنگاپور سريع‌ترين اينترنت جهان را در اختيار دارد و اقتصاد ايرلند از اينترنت بيشترين بهره را برده است.15 درصد توليد خالص داخلي اين کشور را در سال‌هاي بين 2007 و 2010 صادرات مبتني بر ارتباطات و اينترنت تشکيل مي­دهد.
به گزارش ايسنا پژوهش‌هاي جديد نشان مي‌دهد که در زمينه استفاده از اينترنت، سوئد مقام اول و آمريکا مقام دوم را در جهان دارند و يک سوم جمعيت جهان از اينترنت استفاده مي‌کنند، اما اين رقم در آفريقا به يک‌ ششم جمعيت مي‌رسد.
به گزارش ايسنا، به نقل از آي تي پست، بنياد جهاني وب، کاربرد اينترنت را در ?? کشور جهان مورد بررسي قرار داده است. معيارهايي همچون زيرساخت‌هاي ارتباطي، کاربري، محتواي وب و آثار سياسي، اجتماعي و اقتصادي اينترنت، مورد توجه قرار گرفته‌اند.
گروه پژوهشي بنياد جهاني وب با همکاري بخش اقتصادي آکسفورد داده‌هايي را از منابع مختلف به مدت پنج سال گردآوري و يک سال صرف نظرسنجي‌هاي متعدد کرد. گوگل با پرداخت يک ميليون دلار کمک مالي از اين پژوهش پشتيباني کرد.
براساس پژوهش‌هاي انجام شده، سوئد در صدر جدول استفاده از اينترنت قرار دارد و مقام دوم را ايالات متحده آمريکا احراز کرده است. ?? درصد مردم سوئد و 75 درصد آمريکايي‌ها به استفاده از اينترنت عادت دارند. با اين همه، در آمريکا نسبت به کشورهايي مانند کانادا، ايرلند، ژاپن و نروژ درصد خانواده‌هاي کمتري صاحب کامپيوتر هستند. يمن‌، در خاورميانه‌، پس از دو کشور آفريقايي زيمبابوه و بورکينافاسو در انتهاي فهرست استفاده از اينترنت جاي گرفته است.
طبق اين گزارش يک سوم مردم جهان کاربران اينترنت را تشکيل مي­‌دهند. البته کاربري وب در همه جا يکسان نيست. براي مثال در کشورهاي آفريقايي از هر ? نفر تنها 1 نفراز اينترنت استفاده مي‌کند.
سنگاپور سريع‌ترين اينترنت جهان را در اختيار دارد و اقتصاد ايرلند از اينترنت بيشترين بهره را برده است. 15 درصد توليد خالص داخلي اين کشور را در سال‌هاي بين 2007 و 2010 صادرات مبتني بر ارتباطات و اينترنت تشکيل مي­دهد.
برنرز لي، مدير بنياد جهاني وب در يک بيانيه اعلام کرده است: وب يک گفت و گوي جهاني است. سرکوب رو به رشد آزادي بيان شايد بزرگترين چالش براي آينده دنياي وب باشد. هزينه‌هاي بالاي ارتباط، ميلياردها انسان را از دستيابي به حقوقشان براي دانش و مشارکت فعال باز مي­‌دارد. هزينه‌ها در اين زمينه بايد به شدت کاهش يابند.
دسترسي به اينترنت که براي بسياري از مردم جهان به عنوان امري تجملي به شمار مي­رود به طور فزاينده‌اي به عنوان يک حق بشري و ابزاري ضروري جهت حضوري شايسته درجامعه نوين ديده مي­‌شود.
رياست بنياد جهاني وب را تيم‌ برنرزلي به عهده دارد که از او به‌عنوان مخترع وب نام برده مي‌شود.


منبع:

http://www.funpatogh.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره جالب ترين هاي دنياي اينترنت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: جالب ترين ، دنياي ، اينترنت ، مودم ، وب