مسبی
شماره sms هاي ضروري براي راحتي کار

شماره sms هاي ضروري براي راحتي کار

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: سیما5862
*گزارش تخلف رانندگان تاکسي: 30004246
اگر از راننده تاکسي‏اي شکايت داريد، شماره پلاک ماشينش را به اين شماره بفرستيد تا سازمان تاکسي‏راني پيگيري کند. شايد چند سال بعد نتيجه پيگيري‏هاي سازمان برايتان اس‏ام‏اس بشود!
*ره‏گيري نامه پستي:2000441
ابتدا حرف R و بعد شماره روي رسيد پستي‏تان را بنويسيد و به اين شماره پيامک بزنيد. برايتان محل نامه‏تان طي يک پيامک ارسال مي‏شود. مثلا نامه‏اي نوشته‏ايد به مقصد اهواز و حالا مي‏خواهيد بدانيد پاکت نامه شما الآن کجاست؟!؛ پس از انجام مراحل ارسال پيامک، اس‏ام‏اسي در جواب برايتان مي‏آيد که مثلا در حال حاضر نامه شما در قطار است و تا دو روز ديگر به اداره پست اهواز براي دريافت نامه خود مراجعه کنيد.
*مشکلات شهري: 3000137
شهرداري تهران براي دريافت مشکلات شهري شهروندان تهراني، اين سامانه را به راه انداخته است. مشکلات خود را در قالب متن به اين شماره ارسال کنيد و منتظر پيگيري شهرداري باشيد. نتيجه پيگيري‏ها از سوي شهرداري براي شما ارسال خواهد شد.
*اعلام نتيجه کنکور شب قبل از قرارگرفتن در سايت سنجش: 2000000
اگر کنکوري هستيد و خيلي اضطراب داريد و نمي‏توانيد صبر کنيد تا نتايج آزمون را يک روز بعد بر روي سايت سازمان سنجش ببينيد، مي‏توانيد شب قبل از اعلام نتايج، شماره داوطلبي خود را به اين شماره بفرستيد. نتيجه يک سال مطالعه و درس خواندن‏تان در کمتر از يک دقيقه به شما پيامک مي‏شود!
*ديکشنري: 1000384 يا 1000370
اگر فرهنگ لغت يا اينترنت دم دستتان نبود و براي فهم معني يک لغت انگليسي در اضطرار بوديد، واژه موردنظر را به اين شماره بفرستيد تا بلافاصله معني آن به شما ارسال شود.
*گرفتن خلافي ماشين: 30005151
اگر نمي‏خواهيد به پليس+10 مراجعه کرده و دويست تومان بدهيد(!) تا خلافي دريافت کنيد يا اصلا از اين مراکز در نزديکي شما نيست و از سويي هم افسر پليس راهور خودروي شما را متوقف کرده است و نياز فوري به خلافي آن داريد، عدد عمودي کنار کارت خودرويتان را به اين شماره بفرستيد تا از ميزان جريمه‏ها و خلافي ماشينتان آگاه شويد. فقط قبل از آن، اگر به بيماري قلبي مبتلاييد، قرص‏هاي خود را دم دست بگذاريد!
*اطلاعات پرواز: 2000444
براي دريافت اطلاعات پروازتان، کد پرواز را به اين شماره البته با اين فرمت: “(کد پرواز) Filight-code” پيامک بزنيد تا کليه اطلاعات موردنظر مانند ساعت پرواز و فرود و نيز شماره ترمينال به شما اس‏ام‏اس شود.
*اطلاعات هوا: 1000305
براي فهميدن اين نکته که آيا در شهرتان امروز باران مي‏بارد يا هوا آفتابي است؟ و نيز اين‏که دماي هوا چند درجه است؟، پيش‏شماره شهر موردنظرتان را بدون صفر به شماره فوق بفرستيد تا جواب دلخواهتان برايتان پيامک شود.
*ساعت کشورها: 1000392
اگر قصد داريد با يکي از بستگانتان در کشوري ديگر تماس تلفني بگيريد، زياد عجله نکنيد! ابتدا به اين شماره نام کشور موردنظر را بفرستيد و منتظر پاسخ باشيد. در پيامکي که به دستتان مي‏رسد، ساعت به وقت محلي آن کشور درج شده است. حال که مطمئن شديد ساعتي نيست که فاميل محترمتان در حال استراحت باشد، زنگ بزنيد!
*مکان‏هاي ديدني هر شهر: 1000394
اگر از آن دسته افرادي هستيد که براي سفر به مقاصد دور، از خودروي شخصي استفاده مي‏کنيد و مسيرتان را نيز با آرامش و بدون عجله براي رسيدن به شهر مقصد طي مي‏کنيد، بهتر است در شهرهاي مياني هم از اماکن ديدني آنها لذت ببريد. البته اگر کسي آنجا پاسخگويتان نبود، به سامانه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري پيامک بزنيد تا ليست جاهاي ديدني آن شهر برايتان ارسال شود. فقط نام شهر فراموشتان نشود.
*مسافت بين شهرها: 1000396
اين سامانه احتمالا براي [معدود] کساني که در زندگي خود برنامه‏ريزي دقيقي دارند، طراحي شده است! نام شهرهاي موردنظر را به اين شماره ارسال کنيد و منتظر پاسخ باشيد.
*آخرين بازي‏هاي کامپيوتري: 1000400
اين يکي، از جذاب‏ترين و جالب‏ترين سامانه‏هاي پيامکي است! ليست آخرين بازي‏هاي کامپيوتري موجود در بازار که داراي مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند، به شماره تلفن همراه شما اس‏ام‏اس مي‏شود. لطفا پيامک بدون متن بفرستيد.
*جديدترين نرم افزارها: 1000401
شهروند الکترونيک بودن هم خود دنيايي دارد. از صبح تا شب پاي کامپيوتر بودن و گشت در صفحات وب و دانلود انواع نرم‏افزارها براي برخي افراد کافي نبود، حالا فرد در زمان‏هايي هم که آن‏لاين نيست و در مثلا ماشين يا آسانسور(!) است، اگر به اين شماره پيامک بزند، ليست آخرين نرم‏افزارها برايش ارسال مي‏شود! ضمنا اين شماره اختصاصا براي اين کار است. بنابراين نيازي نيست متني در آن وارد کنيد. همان پيامک خالي، با خود کلي نرم‏افزار به ارمغان مي‏آورد.
*بورس و ارز: 2000444
سرمايه‏گذاران و بورس‏بازان در تمام دنيا نيازمند دريافت لحظه‏به‏لحظه اخبار تغييرات قيمت‏ها در بازارهاي بورس و ارز هستند. اگر شما هم جزو اين دسته از افراديد، براي دريافت اين تغييرات، شماره 2000444 را به خاطر يا به حافظه تلفن همراهتان بسپاريد. منتها هر کدام از تغييرات (مانند افزايش يا کاهش قيمت سهام‏ها و ارزهاي خارجي) فرمت خاصي دارند:
براي دريافت نرخ سهام يک شرکت بنويسيد: Bourse company -id به جاي id نامي که شرکت مورنظر در بورس به آن شناخته مي‏شود را به انگليسي وارد کنيد.
براي دريافت بيشترين افزايش قيمت بنويسيد: Bourse high
براي دريافت کمترين افزايش قيمت بنويسيد: Bourse low
براي دريافت نرخ ارزهاي رايج بنويسيد: Currency-name به جاي name، نام ارز موردنظرتان را به انگليسي وارد کنيد.
منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره شماره sms هاي ضروري براي راحتي کار نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: پيامک ، sms ، پيامکهاي ضروري ، خلافي ماشين ، قبولي کنکور ، شهرداري ، ديکشنري ، شماره پيامک