مسبی
13 کاربرد خميردندان

13 کاربرد خميردندان

ویرایش: 1391/7/23
نویسنده: سیما5862
نمونه ها زير مواردي از آن تجارب هستندکه دست کم مي توانيد يک بار آنها را امتحان کنيد. شايد همه آنها به کار شما نيايد اما يکي، دو مورد هم تجربه خوبي مي تواند باشد.
1 – گزش حشرات روي پوست بدن به طور معمول موجب خارش هاي شديد مي شود. ذره اي از خميردندان تحريک هاي ناشي از گزش حشرات را از بين مي برد و با خشک کردن زخم ها و تاول ها پوست را التيام مي بخشد. علاوه بر آن موجب بهبودي سريع تر محل گزش مي شود.
2 – خاصيت خنک کنندگي خميردندان مي تواند سوختگي هاي جزئي پوستي را تسکين دهد. زماني که پوست تان دچار سوختگي شد، مقداري خميردندان روي محل سوختگي بگذاريد. البته فراموش نکنيد اين يک درمان موقت است و اگر ميزان سوختگي و سوزش محل آسيب ديده زياد است، بايد به سرعت خود را به مراکز درماني برسانيد.
3 – اگر در قسمتي از بدن تان زخم يا لکه اي ديديد مي توانيد خميردندان را براي برطرف کردن آن امتحان کنيد. به اين ترتيب قبل از اينکه بخوابيد مقداري خميردندان روي محل آسيب ديده بماليد و وقتي بيدار شديد آن را بشوييد.
4 – ترکيبات موجود در خمير دندان، پاک کننده بسيار مناسبي براي دندان هايي که از جنس مينا هستند به شمار مي رود. بنابراين مي توانيد از آن به عنوان پاک کننده اي براي ناخن هايتان هم استفاده کنيد. شما مي توانيد با استفاده از يک مسواک قديمي و خميردندان، ناخن هايتان را بشوييد و پس از مدتي مي بينيد ناخن هاي شما زيباتر و محکم تر شده است.
5 – اگر مي خواهيد از شر مه گرفتگي لنز عينک طبي يا عينک شناي تان خلاص شويد، بايد کمي خميردندان به لنزهاي آنها زده و سپس آبکشي کنيد.
6 – کار مداوم در آشپزخانه همواره اثراتي بر پوست و بدن ما مي گذارد. مثل پوسته شدن پوست دست ها بر اثر استفاده زياد از مايع ظرفشويي، رنگي شدن انگشتان به دليل به کارنبردن دستکش در زمان پوست کندن مواد غذايي رنگدار مانند بادنجان، هويج و خيلي موارد ديگر اما کاري که از دست خميردندان برمي آيد اين است که بوي بد به جا مانده از مواد غذايي مانند پياز، سير و ماهي را از بين مي برد. کافي است بعد از اتمام کار، کمي خميردندان به دست تان بزنيد و بعد از چند دقيقه بشوييد.
7 – گاهي پيش مي آيد لباس يا فرش خانه شما لک شود و شما تصور کنيد آن لکه ها هرگز پاک نمي شوند اما بايد بدانيد اگر به سرعت وارد عمل شويد و کمي خيردندان روي محل تازه لک شده فرش يا لباس بگذاريد، مي توانيد اميدوار باشيد که لکه از بين مي رود. بعد از اينکه خميردندان را به خوبي روي سطح لکه زديد، به سرعت آن را بشوييد.
8 – يکي ديگر از خواص خميردندان تميز کردن کفش هاي چرمي و همچنين بهبود خراش هاي ايجادشده روي آنهاست. با بررسي نرم خمير را روي قسمت آسيب ديده بکشيد.
9 – پاک کردن نقاشي بچه ها نيز از روي ديوار با استفاده از خميردندان راحت تر است.
10 – براي درخشان کردن تمامي جواهرآلات خود به غير از مرواريدها، روي آنها خميردندان بماليد و بعد از گذشت يک شب تا صبح آنها را با دستمالي تميز پاک کنيد و سپس بشويد.
11 – براي ازبين بردن خراش هاي سطحي سي دي ها و دي وي دي ها لايه نازکي از خميردندان را چندين بار به آرامي روي آنها بکشيد و بعد بشوييد.
12 – خميردندان يکي از بهترين پاک کننده ها براي کليدهاي پيانو است. يک پارچه بدون پرز و مرطوب و کمي خميردندان به راحتي آلودگي هاي روي کليدها را از بين مي برد.
13 – سيليکاي خميردندان قادر است زنگ زدگي پديد آورده در وسايل آهني منزل تان را از بين ببرد.


منبع:
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره 13 کاربرد خميردندان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خمير دندان ، مسواک ، کاربرد خميردندان ، پوست ، پاک کنندگي ، پيانو