مسبی
عملکرد رسانه ملي در عرصه مهدويت

عملکرد رسانه ملي در عرصه مهدويت

ویرایش: 1391/7/20
نویسنده: persian
چت با صاحب مقاله: persian
ضعف رسانه ي ملي در عرصه ي مهدويت و بصيرت افزايي
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم بسم الله الرحمن الرحيم
بسم رب الحسين(ع)

در اين مطلب تصميم گرفتم تلنگري جدي به رسانه ي ملي بزنم آن هم به دليل عملکرد ضعيفش در مهمترين عرصه ي زندگي بشر يعني عرصه ي مهدويت و بصيرت افزايي.
در عصر حاضر يعني عصر آخرالزمان که انسان پس از نااميدي از تمامي مکتب هاي غيرالهي به دنبال راهي براي فرار از بي ارزشي ها مي گردد و به دنبال راه رسيدن به خدا و معنويات است رسانه ي ملي جمهوري اسلامي ايران بايد با معرفي اسلام تشيع راه راستين حق و عدالت را به مردم جهان نشان دهد اما متاسفانه در رسانه ي ملي حکومت ديني ما چنين برنامه اي وجود ندارد.
رسانه ي ملي ما به عنوان رسانه ي ملي کشوري که تمام قد در مقابل شر مطلق ايستاده است بايد در عرصه ي مهدويت و بصيرت افزايي بسيار قوي رفتار کند به طوريکه رسانه هاي ديگر کشور هاي خواهان عدالت از رسانه ي ملي ما به عنوان يک الگو در عرصه ي منجي شناسي و حق شناسي ياد کنند اما متاسفانه چنين نيست.
رسانه ي ملي ما به دليل اينکه رسانه ي ملي جمهوري اسلامي ايران است به راحتي مي تواند افراد زيادي را جذب اسلام راستين تشيع کند و در اين عصر که انسان به دنبال رهايي از ماديات پوچ و رسيدن به معنويات است رسانه ي ملي ما مي تواند جبهه ي حق و لشکر امام زمان(عج) را پربارتر کند اما افسوس که رسانه ي ملي ما به اين موارد توجه و عمل نمي کند.
با نهايت افسوس مي بينيم که در رسانه ي ملي ما کمترين وقت به برنامه هاي مهدويت و دشمن شناسي و بصيرت افزايي اختصاص دارد و حتي مي توان گفت که اصلا" برنامه ي قابل توجهي در اين عرصه وجود ندارد.آخرين برنامه ي قابل توجه در عرصه ي مهدويت در رسانه ي ملي برنامه ي((به سوي ظهور)) بود که از شبکه ي دو سيما پخش مي شد که آن هم ديگر ادامه پيدا نکرد.
رسانه ي ملي ما به فکر تبليغ چيپس و پفک و نوشابه و بانک است و توجه آنچناني به افزايش بصيرت مردم ندارد به طوريکه حتي برنامه ي چالشي و خوب ((ديروز امروز فردا)) که توسط جناب وحيد يامين پور اجرا ميشد با تغيير ساختار مواجه مي شود به طوريکه حالا ديگر آن برش و چالش برانگيزي را ندارد.يا مثلا" همين چند وقت پيش که استاد حسن عباسي در برنامه ي ((راز)) حضور پيدا کرد و در مورد ربا و بانک مرکزي سخن گفت پس از پايان برنامه با رفتار تاسف برانگيزي مواجه مي شود به طوريکه پس از پايان برنامه مسئولين شبکه ي چهار سيما رو به استاد عباسي و جناب نادر طالب زاده مي کنند و مي گويند:((بدبخت شديم.فردا همه ي ما را مي برند زندان اوين.))
به نظر شما مديراني با چنين تفکري به فکر افزايش بصيرت مردم هستند؟من که گمان نمي کنم.
رسانه ي ملي ما نقاط قوت زيادي دارد اما به عنوان تاثيرگذارترين نهاد نظام بايد اين حقيقت را بپذيرد که ضعف هايش اساسي است.
چرا بايد رسانه ي ملي ما برنامه ي قابل قبولي در عرصه ي مهدويت و دشمن شناسي و بصيرت افزايي نداشته باشد؟ چرا بايد در آموزش عالي ما رشته ي تحصيلي قابل قبولي در عرصه ي مهدويت و دشمن شناسي و بصيرت افزايي وجود نداشته باشد؟ چرا بايد متون کتاب هاي درسي و آموزشي ما داراي مطالب قابل قبولي در عرصه ي مهدويت و دشمن شناسي و بصيرت افزايي نباشد؟
برخي اين شبهه را ايجاد مي کنند که چون رئيس رسانه ي ملي توسط رهبري عزيز تعيين مي شود پس تمامي فعاليت هاي رسانه ي ملي زير نظر رهبري است و مهر تاييد ايشان را دارد.خير چنين نيست عزيزان.مقام معظم رهبري بارها اعلام کرده اند که انتصاب رئيس رسانه ي ملي توسط ايشان به معناي اين نيست که ايشان بر تمام فعاليت هاي رسانه ي ملي نظارت دارند و تمام برنامه ها با تاييد ايشان ساخته ميشود.
بنده ي حقير اين موضوع را مطرح مي کنم که مديران رسانه ي ملي به فکر افزايش بصيرت مردم نيستند.من يک مثال براي شما ميزنم.در جريان فتنه ي سال 1388 يکي از مديران صدا و سيما زماني که مي بيند مردم در تظاهرات شرکت کرده اند و اغتشاشگران نيز در حال اغتشاش هستند به مسئولين شبکه هاي سيما مي گويد که فيلم سينمايي پخش کنند و هري پاتر پخش کنند تا مردم در خانه بنشينند و بيرون نيايند.واقعا" شما عمق شعور و بينش اين مدير را ببينيد که به جاي اينکه با ساخت برنامه هاي بصيرت افزا به مردم اين آگاهي را بدهد که هدف اصلي از اين حوادث و اين فتنه چيست خواستار پخش هري پاتر مي شود.اي کساني که مي گوييد تمام اعمال رسانه ي ملي زير نظر رهبري عزيز است آيا حرف رهبري اين است که در جريان فتنه به جاي آگاهي دادن به مردم فيلم هري پاتر پخش بشود؟خير.حرف رهبري اين نيست.شما اشتباه مي کنيد.
مردم ما همواره در تمامي عرصه ها جلوتر از مسئولين حرکت کردند.ما بايد اکنون از تمام توان و امکانات خود استفاده کنيم تا جبهه ي حق امام مهدي(عج) پربارتر از گذشته شود.
به مسئولين رسانه ي ملي اين را مي گويم که طوري عمل کنند که در آخرت شرمنده ي خدا نشوند و در موقع ظهور حضرت حجت(ع) شرمنده ي ايشان نشوند و شرمنده ي اين مردم هميشه پيروز نشوند.
به هر حال اگر رسانه ي ملي همچنان در عرصه ي مهدويت و دشمن شناسي و بصيرت افزايي ضعيف عمل کند اين را بدانيد که ملت ولايي ما با قدرت بيشتري به راه حق خود ادامه مي دهد.
ظهور نزديک است ان شا الله.آماده باشيم.والسلام.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عملکرد رسانه ملي در عرصه مهدويت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رسانه ملي ، مهدويت ، رسانه ملي و مهدويت