مسبی
تصورات نادرست در مورد ضعيف شدن چشمها!

تصورات نادرست در مورد ضعيف شدن چشمها!

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: سیما5862
اکثر افراد گمان مي کنند استفاده از کامپيوتر به چشم ها اسيب زده و موجب ضعيف شدن انها مي شود. به همين دليل کساني که به دلايل مختلف ناچار به استفاده طولاني مدت از کامپيوتر هستند نگران سلامتي چشمهايشان هستند. اما خوب است بدانيد که اين تصور نادرست است و با رعايت چند نکته مي توان با ارامش از کامپيوتر استفاده کرد و همچنان چشماني قوي و سالم داشت.
پس از چند ساعت استفاده از کامپيوتر چشمانتان خسته مي شوند در چنين مواقعي بهتر است کمي به چشمانتان استراحت داده و يا انها را ورزش دهيد بهترين ورزش براي رفع خستگي چشم اين است که پس از مدتي که از کامپيوتر استفاده کرديد از ان فاصله بگيريد نقطه اي در گوشه اتاق يا روي ديوار با فاصله زياد را انتخاب کنيد و چند ثانيه به ان نقطه خيره شويد با اين کار خستگي چشمانتان برطرف مي شود.
همچنين يکي ديگر از تصورات نادرست در مورد چشمها و مراقبت از انها اين است که مطالعه در نور کم به چشم اسيب زده و موجب ضعيف شدن انها مي شود در حالي که واقعيت چنين نيست. تنها مشکلي که مطالعه در نور ضعيف براي چشمها ايجاد مي کند خستگي است در واقع مطالعه در نور کافي موجب مي شود چشم ها ديرتر و کمتر خسته شوند و به اين ترتيب مدت زمان بيشتري مي توانيد مطالعه کنيد.
همچنين به ياد داشته باشيد که مطالعه در اتومبيل در حال حرکت نيز موجب ايجاد احساس خستگي در چشم مي شود چرا که هنگام مطالعه بايد چشمها بر روي خطوط و کلمات متمرکز باشند و در غير اين صورت خيلي سريع در چشمانتان احساس خستگي خواهيد کرد.


منبع:
امتیاز دهی به مقالهتصورات نادرست در مورد ضعيف شدن چشمها!
تصورات نادرست در مورد ضعيف شدن چشمها!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تصورات نادرست در مورد ضعيف شدن چشمها! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چشمها ، کامپيوتر ، رايانه ، خستگي چشم ، ضعف چشم ،