مسبی
استخدام در وزارت علوم و بهداشت

استخدام در وزارت علوم و بهداشت

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: بذرا
رييس بنياد ملي نخبگان خبر داد:

رييس بنياد ملي نخبگان با اشاره به تشكيل هيات جذب سريع نخبگان در مراكز آموزشي و تحقيقاتي دولتي و غير دولتي و معرفي 405 نفر از نخبگان به وزارتين علوم و بهداشت از جذب 134 نخبه در دانشگاه‌ها و بررسي پرونده‌ 63 نخبه و استعداد برتر ديگر خبر داد.
به گزارش خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر نسرين سلطان‌خواه كه در مراسم افتتاحيه‌ ششمين همايش ملي نخبگان جوان در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي سخن مي‌گفت، اظهار كرد: در ششمين همايش ملي نخبگان جوان حدود هزار نخبه و استعداد برتر از ميان خانواده 11 هزار نفري بنياد ملي نخبگان حضور دارند.
وي افزود: مسوولان بنياد ملي نخبگان با تاسي از تاكيدات رييس جمهور در حوزه نخبگان واقفند كه حمايت از نخبگان بايد در يك بستر فرهنگي مناسب انجام گيرد تا نخبگان ايران اسلامي به همراه كار و تلاش احساس تعلق بيشتري را به كشور و نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته باشند.
سلطان‌خواه با بيان اين كه بنياد ملي نخبگان سعي مي‌كند كه پشتيباني‌ها و حمايت‌ها از نخبگان را به صورت جامع برنامه‌ريزي كند، تصريح كرد: از جمله‌ تسهيلات ارائه شده به نخبگان و استعدادهاي برتر مي‌توان به اعطاي اعتبار پژوهش و نوآوري به هزار و 925 تن از برگزيدگان جشنواره‌هاي مختلف شامل مسابقات فن‌آفريني، برگزيدگان مسابقات قرآني، مسابقات ملي و بين‌المللي مهارت، اعطاي اعتبار پژوهشي ويژه پژوهشگران جوان با نام اعتبار مرحوم كاظمي آشتياني به 354 نفر از استادياران جوان، اعطاي جايزه ويژه مرحوم علامه طباطبايي به 40 تن از اساتيد برجسته علمي كشور و اعطاي تسهيلات نظام وظيفه از طريق معرفي به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح اشاره كرد.
تلاش بنياد براي جلب مشاركت و همكاري بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي كشور منجر به اجراي يكسري برنامه‌ها در اين حوزه شده است كه از جمله آنها مي‌توان به اجرايي شدن آيين‌نامه تسهيلات جذب و نگهداري نيروي انساني نخبه در دستگاه‌هاي اجرايي اشاره كرد.
وي با اشاره به تشكيل هيات جذب سريع نخبگان در مراكز آموزشي و تحقيقاتي دولتي و غير دولتي گفت: تاكنون از سوي اين هيات 405 نفر از نخبگان و استعدادهاي برتر به وزارتين علوم و بهداشت معرفي شده‌اند كه از ميان آنها 134 نفر در دانشگاه‌ها جذب و پرونده 63 نفر در حال بررسي است.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور ادامه داد:‌ همچنين آيين‌نامه اعطاي جايزه پسادكتري با نام شهيد چمران براي به كارگيري و مشاركت فارغ ‌التحصيلان دكتري در نهادهاي پژوهشي براي پر كردن زمان فارغ‌التحصيلي تا اشتغال به كار دائم آنها اجرا شده است. عموما اين افراد كساني هستند كه پس از فراغت از تحصيل از خارج كشور به داخل مراجعت كرده‌اند.
سلطان‌خواه با بيان اينكه مصوبه جذب و به كارگيري نخبگان و استعدادهاي برتر در شركتهاي دانش بنيان اجرايي شده است، گفت: بر اساس اين آيين‌نامه، بنياد ملي نخبگان بخشي از هزينه‌هاي حضور نخبگان و استعدادهاي برتر را جهت تقويت بنيه‌ علمي اين شركتها و آشنايي نخبگان با شرايط كسب و كار و كارآفريني پرداخت مي‌كند.
به گزارش ايسنا، رييس بنياد ملي نخبگان خاطرنشان كرد: همچنين تاكنون آيين‌نامه‌ اعطاي وام مسكن و وام وديعه‌ي اجاره‌ي مسكن به دانشجويان متاهل در داخل و همچنين دانش آموختگان تحصيلات تكميلي دانشگاه‌هاي خارج كه به كشور مراجعت مي‌كنند اجرا شده است.
به گزارش ايسنا، در ادامه مراسم افتتاحيه‌ ششمين همايش ملي نخبگان جوان با حضور رييس جمهور از نفرات برتر آزمون‌هاي سراسري و دارندگان مدال طلاي المپيادهاي علمي تقدير شد.


منبع:

http://www.estekhdami.org

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره استخدام در وزارت علوم و بهداشت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آگهي استخدام ، استخدام ، آزمون استخدامي ، وزارت علوم ، استخدام وزارت علوم