مسبی

دسری برای ساعت بی‌خوابی شما

نویسنده: محمد ای ام
14 مهر 91 ساعت 18:15
دسری برای ساعت بی‌خوابی شما
اگر در گروه افرادی هستید که به تازگی ساعت خوابتان به هم ریخته یا دچار کم‌خوابی شده‌اید، بهتر است برای یک بار دسر هندوانه با چاشنی نسترن را تجربه کنید. این ژله علاوه بر اینکه ساعت بی‌خوابی شما را تنظیم می‌کند، می‌تواند موجب کاهش عوارض ناشی از استرس‌ و تنش کار روزانه شود.مواد لازم:

آب هندوانه: 2 لیوان
شکر: 50 گرم
فالوده: نیم کیلوگرم
پودر ژلاتین: 2 قاشق چای‌خوری
عرق نسترن: یک لیوان

روش تهیه:

برای تهیه این ژله آب هندوانه را بگیرید و از صافی رد کنید. بعد، شکر را به آن اضافه کرده و آن را به خوبی حل کنید.


سپس پودر ژلاتین را در عرق نسترن بریزید و روی کتری حاوی آب‌جوش قرار دهید و با کمک حرارت بخار آب‌جوش، ژلاتین را در عرق نسترن حل کنید.


در نهایت آب هندوانه، فالوده و عرق نسترن را با هم ترکیب کنید و درون قالب ژله بریزید و اجازه دهید تا دمای آن به دمای اتاق برسد. پس از این مرحله قالب را درون یخچال بگذارید و پس از 3 تا 4 ساعت که ژله خود را گرفت آن را از یخچال خارج کرده و از درون قالب به ظرف مورد نظر خود انتقال دهید.

نکته:

برای خارج کردن ژله از درون قالب کافی است قالب ژله را برای 5 ثانیه درون آب‌جوش قرار دهید و به سرعت آن را از قالب خارج کنید. علاوه بر این می‌توانید ژله را در یک ظرف زیبا و خوشرنگ بریزید تا نیاز به برگرداندن آن در ظرف جدید نباشد.

افرادی که دچار بی‌خوابی و اختلال خواب هستند با گنجاندن این دسر در وعده غذایی شام می‌توانند از خواص خواب‌آور عرق نسترن که در دسر هندوانه وجود دارد بهره ببرند.

آب هندوانه یکی از بهترین داروهای طبیعی برای تقویت پیاز مو ست، بنابراین اگر برای شما مهم است که با اصلاح رژیم غذایی به کاهش ریزش موی خود کمک کنید، می‌توانید این دسر را به برنامه غذایی هفتگی‌تان‌اضافه کنید.

به جای استفاده از عرق نسترن برای تهیه این دسر می‌توانید از عرق نعناع یا عرق بیدمشک نیز استفاده کنید، اما باید مراقب باشید که این عرق‌ها به دلیل آنکه بو و طعم ویژه‌ای دارند، بهتر است از آنها به اندازه نصف لیوان برای تهیه این دسر استفاده کنید.
دسری برای ساعت بی‌خوابی شما
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دسری برای ساعت بی‌خوابی شما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دسري ، ساعت ، بي‌خوابي ، درمان ، هندوانه ، نسترن ، گل