مسبی
دسري براي ساعت بي‌خوابي شما

دسري براي ساعت بي‌خوابي شما

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: محمد ای ام
چت با صاحب مقاله: محمد ای ام
اگر در گروه افرادي هستيد که به تازگي ساعت خوابتان به هم ريخته يا دچار کم‌خوابي شده‌ايد، بهتر است براي يک بار دسر هندوانه با چاشني نسترن را تجربه کنيد. اين ژله علاوه بر اينکه ساعت بي‌خوابي شما را تنظيم مي‌کند، مي‌تواند موجب کاهش عوارض ناشي از استرس‌ و تنش کار روزانه شود.مواد لازم:

آب هندوانه: 2 ليوان
شکر: 50 گرم
فالوده: نيم کيلوگرم
پودر ژلاتين: 2 قاشق چاي‌خوري
عرق نسترن: يک ليوان

روش تهيه:

براي تهيه اين ژله آب هندوانه را بگيريد و از صافي رد کنيد. بعد، شکر را به آن اضافه کرده و آن را به خوبي حل کنيد.


سپس پودر ژلاتين را در عرق نسترن بريزيد و روي کتري حاوي آب‌جوش قرار دهيد و با کمک حرارت بخار آب‌جوش، ژلاتين را در عرق نسترن حل کنيد.


در نهايت آب هندوانه، فالوده و عرق نسترن را با هم ترکيب کنيد و درون قالب ژله بريزيد و اجازه دهيد تا دماي آن به دماي اتاق برسد. پس از اين مرحله قالب را درون يخچال بگذاريد و پس از 3 تا 4 ساعت که ژله خود را گرفت آن را از يخچال خارج کرده و از درون قالب به ظرف مورد نظر خود انتقال دهيد.

نکته:

براي خارج کردن ژله از درون قالب کافي است قالب ژله را براي 5 ثانيه درون آب‌جوش قرار دهيد و به سرعت آن را از قالب خارج کنيد. علاوه بر اين مي‌توانيد ژله را در يک ظرف زيبا و خوشرنگ بريزيد تا نياز به برگرداندن آن در ظرف جديد نباشد.

افرادي که دچار بي‌خوابي و اختلال خواب هستند با گنجاندن اين دسر در وعده غذايي شام مي‌توانند از خواص خواب‌آور عرق نسترن که در دسر هندوانه وجود دارد بهره ببرند.

آب هندوانه يکي از بهترين داروهاي طبيعي براي تقويت پياز مو ست، بنابراين اگر براي شما مهم است که با اصلاح رژيم غذايي به کاهش ريزش موي خود کمک کنيد، مي‌توانيد اين دسر را به برنامه غذايي هفتگي‌تان‌اضافه کنيد.

به جاي استفاده از عرق نسترن براي تهيه اين دسر مي‌توانيد از عرق نعناع يا عرق بيدمشک نيز استفاده کنيد، اما بايد مراقب باشيد که اين عرق‌ها به دليل آنکه بو و طعم ويژه‌اي دارند، بهتر است از آنها به اندازه نصف ليوان براي تهيه اين دسر استفاده کنيد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهدسري براي ساعت بي‌خوابي شما
دسري براي ساعت بي‌خوابي شما
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دسري براي ساعت بي‌خوابي شما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دسري ، ساعت ، بي‌خوابي ، درمان ، هندوانه ، نسترن ، گل