مسبی
بعد از کاشت مو چه بايد کرد؟

بعد از کاشت مو چه بايد کرد؟

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: بذرا
1- عمل کاشت مو حدود 4 الي 8 ساعت طول مي کشد. اگرچه گفته مي شود فرداي روز عمل مي توانيد به کارهاي روزمره خود بپردازيد، اما سعي کنيد حدود 3 الي 5 روز بعد از عمل، استراحت کنيد تا شرايط بهتري را براي کار کردن داشته باشيد.

2- اگرچه ممکن است در طول عمل کاشت مو بيهوش نباشيد، ولي به دليل تزريق داروهاي مسکن هيچ گونه احساس دردي نخواهيد داشت. بنابراين سعي کنيد کسي را به عنوان همراه خود بياوريد تا هنگام مرخص شدن از بيمارستان، شما را تا خانه همراهي کند.

3- سعي کنيد روزهاي اول بعد از عمل کاشت مو، سر خود را به ديگران نشان ندهيد، زيرا روزهاي اول به دليل اينکه موهاي پيوند خورده با سر با مقداري خون خشک شده همراهند، ممکن است باعث چندش ديگران شوند. در اين حالت ممکن است به علت قضاوت عجولانه اطرافيان، شما روحيه خود را از دست بدهيد .

4- روزهاي اول بعد از عمل، زماني که سر خود را روي بالش مي گذاريد، خيلي احتياط کنيد، زيرا روزهاي اول تماس سر با بالش، امکان ريزش فوليکول هاي مو وجود دارد. اگر ريزش غير طبيعي را در موهاي خود مشاهده کرديد، حتما با پزشک خود تماس بگيريد .
از تعريق سر جلوگيري کنيد. تعريق در اين شرايط سبب بروز عفونت در پيوند موهاي شما مي شود

5- روزهاي اول بعد از عمل نبايد موها را شست. گاهي اوقات ريزش فوليکول هاي مو در اثر تماس و لمس معمولي نيز رخ مي دهد.

6- اگر فردي هستيد که از کلاه و روسري استفاده مي کنيد، بايد بدانيد که اينها روند بهبودي را کند مي کنند و سبب آسيب فوليکول هاي مو مي شوند. اگر مجبور هستيد کلاه بگذاريد، بايد منفذي براي خروج حرارت از سر داشته باشد.

7- سعي کنيد روزهاي اول هرگز در معرض مستقيم نور خورشيد قرار نگيريد، زيرا سبب آسيب گرافت هاي مو مي شود و زمان بهبودي کاهش مي يابد.

8- از هرگونه تعريق سر جلوگيري کنيد. تعريق در اين شرايط سبب بروز عفونت در پيوند موهاي شما مي شود. رعايت اين نکته براي کساني که در آب و هواي گرم زندگي مي کنند و يا ورزشکار هستند، بسيار ضروري است .

9- بعد از اينکه پزشک متخصص اجازه استفاده از آب را داد، حتما براي جلوگيري از تعريق و بروز عفونت، موهاي خود را با صابون ملايم و آب بشوييد.

10- استرس نداشته باشيد و نگراني را از خود دور کنيد. روزهاي اول، به دليل وجود زخم بر روي سر، خيلي از افراد با خود فکر مي کنند، مبادا تا آخر عمر سرشان با اين شکل باقي بماند. ولي در خيلي از افراد اين طور نيست و بهبودي حاصل مي شود .

11- به سرتان فرصت دهيد تا خودش را ترميم کند و درباره نتايج عمل کاشت مو، عجولانه قضاوت نکنيد.


منبع:

http://www.faxe.ir

امتیاز دهی به مقالهبعد از کاشت مو چه بايد کرد؟
بعد از کاشت مو چه بايد کرد؟
نظرات   (2 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


مهدی جعفری (00:46   1393/3/18)

سلام من الان 12 روز مو کاشتم اما سرم زخم دارد و وقتی دستم را به ارامی روی سر میکشم زخمها با موها میریزد اما ریشه سر جایش است ولی من زیاد اینکارو کردم الانم نگرانم کد: 1285علي زيبا (15:16   1392/4/27)

هزينه كاشت مو چقدر است کد: 405


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بعد از کاشت مو چه بايد کرد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کاشت مو ، مراقبت از مو ، مراقبت بعد از کاشت مو ، کاشتن مو