مسبی
اپي ‌ليدي

اپي ‌ليدي

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: بذرا
اپي ليدي

راهنماي خريد و استفاده از اپي ليدي

دکتر گلرخ ثريا در اين باره، 12 نکته ي زير را يادآوري مي کند:
باتري دار بهتر است يا برقي؟

اين نکته ي خيلي‌ مهمي است که بايد هنگام خريد اپي ‌ليدي به خاطر داشته باشيد. معمولا اين وسايل در دو نوع برقي و باتري ‌دار در بازار موجود هستند. انواعي که با باتري قابل ‌شارژ کار مي ‌کنند براي مسافرت مناسب ‌تر هستند ولي به خاطر داشته باشيد قبل از اولين استفاده از اين وسيله بايد باتري آن را 8 تا 12 ساعت شارژ کنيد و همواره به ‌ياد داشته باشيد که قبل از استفاده، دستگاه شما شارژ داشته باشد.
تيغه‌ ها درست مي ‌چرخند؟

بعد از برداشتن درپوش اپي‌ ليدي، به حرکت تيغه ‌ها دقت کنيد تا حرکتي درست و در ‌جهت مناسب داشته باشند تا به پوست شما آسيبي وارد نکنند. اگر تيغه ها درست نمي‌ چرخند، تا تعمير کامل دستگاه از آن استفاده نکنيد.
مرطوب‌ کننده، ممنوع!

فراموش نکنيد قبل از برداشتن موها با اپي ‌ليدي بايد پوست ‌تان را از هر‌گونه آلودگي پاک کنيد. مي ‌توانيد محصولات مناسب پوست ‌تان را به کار ببريد. بهتر است قبل از استفاده از دستگاه موکن، موها با آب‌ گرم يا ولرم مرطوب شده باشد. يک شگرد ديگر براي بهتر عمل کردن اپي ‌ليدي اين است که قبل از استفاده از آن موهاي تان را در جهت خلاف جهت رويش مو، ليف بزنيد. اين عمل باعث مي ‌شود موها از حالت خوابيده روي پوست خارج شوند و بهتر به‌ وسيله دستگاه گرفته و برداشته شوند. درست قبل از استفاده از اپي ‌ليدي پوست و موي ‌تان را خشک کنيد و از هيچ‌ گونه مرطوب‌ کننده، لوسيون يا پودر روي پوست ‌تان استفاده نکنيد چون موها به هم مي‌ چسبند و به‌ وسيله دستگاه گرفته نمي‌ شوند.
اپي‌ ليدي را تميز کنيد:

اين خيلي مهم است که اپي ‌ليدي ‌تان را بلافاصله پس از مصرف تميز کنيد. يک مسواک برداريد و موهاي اضافي درون آن را بيرون کنيد. سپس در‌پوش آن را روي تيغه‌ ها بگذاريد.
بعد از حمام استفاده کنيد:

بهتر است اپي ‌ليدي را درست پس از خارج شدن از حمام استفاده کنيد چون آب ‌گرم باعث مي ‌شود موهاي شما از ريشه شل شوند، منافذ پوست شما باز شوند و به ‌اين ‌ترتيب موها خيلي راحت‌ تر کنده ‌شوند. فراموش نکنيد اپي ‌ليدي يک دستگاه برقي است، بنابراين آن را در حمام و يا در مجاورت آب استفاده نکنيد چون خطر برق‌ گرفتگي وجود خواهد داشت.
وقتي موها جوانه بزنند:

براي استفاده از اپي ‌ليدي لازم نيست شما مدت خيلي زيادي صبر کنيد. کافي است موهاي زايد اندکي جوانه بزنند. فراموش نکنيد موها در اين اندازه به بهترين نحو جذب دستگاه اپي‌ ليدي مي ‌شوند. اگر موها خيلي بلند باشند برداشتن آن ها با اين دستگاه دشوار خواهد بود.
وسيله ‌اي کاملا شخصي است؛ قرض ندهيد:

گر چه اپي ‌ليدي را مي ‌توان با محلول ‌هاي ضد عفوني ‌کننده، پاک کرد و تعداد باکتري ‌هاي سطح آن را کاهش داد ولي اين وسيله، وسيله‌ اي کاملا شخصي است چون هنگامي ‌که موها از ريشه کنده مي ‌شوند، ممکن است توام با اندکي خون ‌ريزي باشد و امکان انتقال بيماري ‌هاي ايدز و هپاتيت از طريق استفاده مشترک از اين وسيله وجود خواهد داشت. فراموش نکنيد اين ميکروب‌ ها فقط از طريق استريل کردن از بين مي ‌روند و شما نمي ‌توانيد اين دستگاه را استريل کنيد.


منبع:

http://www.faxe.ir

امتیاز دهی به مقالهاپي ‌ليدي
اپي ‌ليدي
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اپي ‌ليدي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اپي ليدي ، خريد اپي ليدي ، راهنماي اپي ليدي