مسبی
انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش اول

انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش اول

ویرایش: 1391/7/19
نویسنده: رضا ای اف زد
اگر سايتي داريد که قصد بهينه سازي آن براي موتورهاي جستجو را داريد، يا اينکه در شرف راه اندازي سايت شخصي خود هستيد، نخستين و مهم ترين گامي که بايد در اين مسير برداريد، انتخاب کلمه کليدي مناسب براي صفحه اصلي سايتتان است.ابتدا به ارائه تعريفي از سئو (SEO: Search Engine Optimization) مي پردازيم. اين عبارت به معني بهينه سازي موتورهاي جستجو مي باشد و کلاً هدف از تکنيکهاي سئو به دست آوردن رنکينگ بهتر در موتورهاي جستجو مي باشد که نتيجه آن حضور در صفحات اول نتايج جستجو براي يک کلمه کليدي خاص است. پس SEO يعني بهينه سازي سايت براي موتورهاي جستجو براي ظاهر شدن در صفحات نخست نتايج جستجو.در اين پروسه، يعني بهينه سازي سايت، اولين و مهم ترين گام همان انتخاب کلمه کليدي اصلي سايت مي باشد. براي انتخاب کلمه کليدي اصلي خود به ترتيب زير عمل کنيد. (دقت داشته باشيد ابتدا موضوع مورد علاقه ي خود و در واقع موضوع سايت خود را انتخاب نماييد سپس وارد پروسه زير شويد چرا که فعاليت در زمينه اي که علاقه اي به آن نداريد، نتيجه اي جز شکست نخواهد داشت حتي اگر درآمد بسيار خوبي هم از سايتتان داشته باشيد.)


1. تهيه ليستدر اولين قدم، ليستي از کلمات و عبارات مربوط به موضوع سايت خود تهيه کنيد که فکر مي کنيد افراد از آنها در موتورهاي جستجو استفاده مي کنند تا مطالب مورد نظر خود را بيابند. اين ليست را يادداشت کرده تا در گام بعدي از آن استفاده کنيم.

2. بررسي وضعيتحال به آدرس زير مراجعه کرده و وضعيت هر کلمه يا عبارت را بررسي ميکنيم:

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

در صفحه اي که باز مي شود (اين يکي ديگر از سرويسهاي رايگان گوگل است که به ابزار کلمه کليدي گوگل ادوردز معروف است)، در کادر word or phrase کلمه کليدي خود را بنويسيد.سپس روي advanced options که زير اين کادر قرار دارد کليک کرده و گزينه all countries را انتخاب کنيد. دقت داشته باشيد، اگر محصولات يا خدمات شما مختص منطقه اي خاص است بايد وضعيت عبارت مورد نظر خود را در آن منطقه بررسي کنيد اما متأسفانه همچون هميشه ايران در ليست کشورها نيامده و به همين خاطر گزينه all countries را انتخاب مي کنيم.روي دکمه ي search کليک کنيد تا نتايج نمايش داده شود.در اين حالت، گوگل ليستي از کلمات و عباراتي که بيشترين ميزان جستجو را داشته اند به شما نمايش مي دهد.


منبع:

http://84edu.net/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d9%83%d9%84%d9%85%d9%87-%d9%83%d9%84%d9%8a%d8

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره انتخاب کلمه کليدي مناسب براي سايت - بخش اول نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: انتخاب ، کلمه ، کليدي ، مناسب ، براي ، سايت ، افزايش بازديد