مسبی

آیا قرار دادن محافظ روی مک بوک خوب است؟

11 خرداد 02 ساعت 10:43
مک بوک ها به محافظ صفحه نیاز ندارند. در واقع، اپل فعالانه کاربران مک بوک را از نصب محافظ صفحه منصرف می کند. صفحه نمایش مک بوک قبلاً به گونه ای طراحی شده است که در برابر آسیب و تابش خیره کننده مقاوم باشد. و اگر محافظ صفحه به صفحه آسیب برساند، گارانتی آن را پوشش نمی دهد.
آیا قرار دادن محافظ روی مک بوک خوب است؟

با این نکات مفید از مک بوک خود محافظت فیزیکی کنید

مک بوک شما یک ابزار ارزشمند و غیر قابل تعویض است و ضروری است که برای محافظت از آن در برابر آسیب اقدامات لازم را انجام دهید. ایمن نگه داشتن دستگاه شما از آسیب فیزیکی می تواند یک چالش باشد، زیرا لپ تاپ ها به ویژه در برابر خراش، افتادن و آسیب های دیگر آسیب پذیر هستند. خوشبختانه، چندین نکته و ترفند وجود دارد که می تواند به شما کمک کند از مک بوک خود محافظت کنید و آن را در شرایط خوبی نگه دارید. ما شما را در مراحلی که می توانید برای محافظت فیزیکی از دستگاه خود داشته باشید، راهنمایی می کنیم. تنها با چند اقدام احتیاطی ساده، می توانید اطمینان حاصل کنید که مک بوک شما برای سال های آینده در بهترین حالت باقی می ماند.


برای جلوگیری از خراشیدگی از محافظ صفحه استفاده کنید

خراش ها به راحتی رایج ترین شکل آسیب به مک بوک ها هستند. آنها می توانند تقریباً از با هر وسیله ای رخ دهند. مک بوکها از آلومینیوم ساخته شده اند که فلز نرمی است که به راحتی خراشیده می شود در حالی که چند خراش چیز بزرگی نیستند، اما می توانند به مرور زمان ایجاد و ارزش دستگاه شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. اگر مک بوک قدیمی دارید، احتمالاً صفحه نمایش رتینا ندارید. در حالی که این صفحه نمایشها راحت تر خراشیده می شوند، چندین مرحله وجود دارد که میتوانید برای محافظت از آنها در عین حفظ عملکرد آنها انجام دهید. سرمایه گذاری روی محافظ صفحه نمایش یکی از ساده ترین اقداماتی است که میتوانید برای جلوگیری از خراشیدگی صفحه نمایش خود انجام دهید. محافظ های صفحه ورقه های پلاستیکی نازکی هستند که برای جلوگیری از خراشیدگی به صفحه نمایش شما می چسبند. نصب آنها بسیار آسان است و در صورت نیاز می توان آنها را جدا کرد و دوباره اعمال کرد. محافظ صفحه معمولاً کل صفحه را می پوشاند، در حالی که محافظ صفحه برای پوشش تنها بخشی از صفحه طراحی شده است. محافظ صفحه به جلوگیری از خط و خش و آسیب به صفحه کمک می کند، اما خیرگی را کاهش نمی دهد و به اثر انگشت و لک کمک نمی کند. انواع مختلفی از محافظ صفحه نمایش موجود است. برخی برای اهداف زیبایی شناسی طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر برای محافظت از صفحه نمایش در برابر خط و خش طراحی شده اند. آنها ضخامت های مختلفی دارند و محافظ های نازکتر در جلوگیری از خراش کارایی کمتری دارند. هنگام نصب محافظ صفحه، مهم است که دستگاه خود را قبل از استفاده تمیز کنید تا از ایجاد حباب جلوگیری شود.

داشتن کیف حمل

کیف یکی از ساده ترین راه ها برای محافظت از دستگاه شما در برابر خط و خش و آسیب های دیگر است. انواع مختلفی از کیس ها وجود دارند که می توانند به حفظ امنیت مک بوک شما کمک کنند. قاب های سختی وجود دارند که دستگاه شما را در برابر خط و خش محافظت می کنند و همچنین قاب های نرمی وجود دارند که از خط و خش محافظت می کنند. مواردی نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد شارژر و سایر لوازم جانبی خود را ذخیره کنید. گزینه های بیشماری در دسترس هستند، که پیدا کردن کیفی که برای شما مناسب است را آسان می کند و اگرچه یک قاب به طور کامل از مک بوک شما در برابر افتادن محافظت نمی کند، اما مزیت دیگری نیز در کاهش خطر آسیب دارد. قاب های سخت به اندازه ای هستند که می توانند بخشی از ضربه را جذب کنند و از آسیب دیدن دستگاه در هنگام سقوط جلوگیری کنند. در حالی که قاب های نرم محافظت یکسانی را ارائه نمی کنند، به تمیز نگه داشتن دستگاه شما کمک می کنند و در عین حال یک لایه محافظتی اضافی در برابر خراش ایجاد می کنند.
برای تمیز کردن منظم از پارچه میکروفیبر استفاده کنید

در حالی که یک پارچه میکروفیبر از خراشیدگی مک بوک شما جلوگیری نمی کند، به جلوگیری از ایجاد اثر انگشت و سایر لک ها در طول زمان کمک می کند. این ابزارهای تمیز کننده دستی ارزان هستند و می توان از آنها برای پاک کردن مرتب دستگاه خود استفاده کرد و از ایجاد اثر انگشت و لکه جلوگیری می کند. می توان از پارچه میکروفیبر برای پاک کردن صفحه نمایش، پد لمسی و بدنه مک بوک خود استفاده کرد و دستگاه شما را تمیز و بدون اثر انگشت نگه داشت. این پارچه ها را می توان چندین بار شسته و مجددا استفاده کرد و به یک وسیله تمیزکننده مقرون به صرفه تبدیل می شود. از آنجایی که این پارچه ها به گونه ای طراحی شده اند که هیچ الیافی از خود به جا نمی گذارند، استفاده از آن ها با دستگاه های حساس بی خطر است. در حالیکه پارچه های میکروفیبر برای تمیز کردن منظم عالی هستند، اما همیشه برای حذف اثر انگشت و سایر علائم مهم از دستگاه شما کافی نیستند. برای تمیز کردن جدی تر، می توانید از مقدار کمی آب روی پارچه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که پارچه را کاملاً فشار داده اید تا از باقی ماندن قطرات آب روی دستگاه خود جلوگیری کنید.


مک بوک خود را به درستی نگهداری کنید

راه دیگر برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه شما این است که آن را به درستی ذخیره کنید. در حین سفر، مطمئن شوید که مک بوک خود را در مکانی امن ذخیره کنید. از قرار دادن آن در کوله پشتی یا کیف همراه با وسایل زیاد خودداری کنید. هنگامی که در سفر نیستید، حتما دستگاه خود را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کنید. از نگهداری آن در نزدیکی گرما یا سرمای شدید خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث آسیب شود. از نگهداری آن در فضای آلوده مانند اتاق زیر شیروانی یا گاراژ پر گرد و غبار خودداری کنید. در نهایت، حتماً در صورت امکان از بسته بندی اصلی برای نگهداری دستگاه خود استفاده کنید. اگر بسته بندی اصلی را ندارید، حتما از یک پارچه تمیز و نرم استفاده کنید تا از مک بوک خود در برابر خط و خش و آسیب های دیگر محافظت کنید. از قرار دادن مک بوک خود در نزدیکی آهنرباها خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث آسیب شوند.


استفاده از جلد صفحه کلید

کاور صفحه کلید یک پوشش سیلیکونی انعطاف پذیر و نازک است که روی صفحه کلید مک بوک شما قرار می گیرد تا از آن در برابر گرد و غبار و سایر زباله ها محافظت کند. این روکشها به خوبی در اطراف دستگاه شما قرار می گیرند، بنابراین در حین استفاده نمی لغزند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که با کیبوردهای مک بوک مدرن و قدیمی مطابقت داشته باشند. این روکش ها در رنگ های متنوعی تولید می شوند، بنابراین شما می توانید یکی را متناسب با استایل خود انتخاب کنید. در حالی که این روکش ها از خراشیدگی دستگاه شما جلوگیری نمی کنند، اما به جلوگیری از تجمع خرده ها و سایر زباله ها در زیر کلیدها در طول زمان کمک می کنند. آنها به ویژه برای کسانی که در نزدیکی رایانه خود می خورند یا می نوشند یا در مناطق پر گرد و غبار کار می کنند مفید هستند. اگر خرده یا تکه ای از گرد و غبار زیر کلیدهای شما گیر کند، حذف آن می تواند چالش برانگیز باشد. این روکش ها به جلوگیری از جمع شدن کثیفی ها و خرده ها کمک می کنند و در صورت کثیف شدن به راحتی قابل شستشو هستند.


آیا قرار دادن محافظ روی مک بوک خوب است؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره آیا قرار دادن محافظ روی مک بوک خوب است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: محافظ روی مک بوک