آیا رؤسای رمز ارزها می توانند در تغییر قوانین موجود موفق شوند؟

نویسنده: امید اسدی
1401/01/19   00:04
ایالات متحده و بریتانیا اعلام کرده اند اقداماتی را برای انجام نظارت بر بازار نوپای کریپتو اتخاد خواهند کرد. مدیر عامل بایسنس zhao اعلام کرده است قطعا نوع مدیریت در حال تغییر است.
آیا رؤسای رمز ارزها می توانند در تغییر قوانین موجود موفق شوند؟

مدیر عامل بایننس zhao اعلام کرده است : قطعا نوع مدیریت در حال تغییر است. در مقررات ارزهای دیجیتال دولت ها رویکرد مثبت و جدیدی را در این بخش اتخاذ کرده اند

ایالات متحده و بریتانیا اعلام کرده اند اقداماتی را برای انجام نظارت بر بازار نوپای کریپتو اتخاد خواهند کرد.

دولت ها تمایل به تقویت نوآوری دارند اما در خصوص رمزارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم ها و پولشویی کمی محتاط هستند.

چانگ پنگ ژائو ، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس در اجلاس هفته بلاک چین 2022 در پاریس

روسای چندین شرکت بزرگ رمزنگاری به رگولاتورهای CNBC اعلام کردند : پس از سنگ اندازی و چالش هایی که این فضا را هدف قرار داده است ، رویکرد مثبت تری نسبت به رمز ارز های دیجتال در پیش گرفته اند.

در حالی که چین رمز ارز را کاملا غیر قانونی و ممنوع اعلام کرد ، کشورهایی مانند ایالات متحده امریکا و بریتانیا اقداماتی را برای اعمال نظارتی بر این بازار نوپا اعلام کرده اند.

Changpeng “cs” Zhao ، مدیر عامل Binance ، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان ، در حاشیه اجلاس هفته بلاک چین در پاریس گفت : " وضعیت قطعا در حال تغییر است "

سال گذشته ، مقررات بریتانیا بایننس را از انجام هر گونه فعالیت تنظیم شده در این کشور منع کرده بود ، در حالی که در سنگاپور ، بایننس خدمات خود را پس از هشدار بانک مرکزی که گفته شده بود ممکن است مقررات وضع شده را نقض کند ، محدود کرد .

ژائو در سخنرانی روز چهارشنبه در پاریس اعلام کرد که بحث های نظارتی در مورد کریپتو از " منفی" به " مثبت " تغییر کرده است.

اما دنیای رمز ارز تا رسیدن به مقبولیت گسترده راهی دراز در پیش دارد و سرنوشت این صنعت تا حد زیادی به رویکردهایی بستگی دارد که توسط قانون گذاران مختلف جهانی اتخاذ می شود

در این خصوص نیکلاس کری ، یکی از بنیانگذاران سازنده کیف پول رمزنگاری به خبرنگاران در مورد اقدامات دولت ها در این مورد گفته است : " نظارت بر چشم انداز در خصوص آینده کریپتو در سراسر جهان با سرعت بیشتری در حال افزایش است ".

ریشی سوناک وزیر دارایی بریتانیا از مسئول تولید سکه های این کشور خواسته است تا یک توکن غیر قابل انتقال یا NFT در پاسخ به دنیای ارزهای دیجیتال به عنوان اقلام کلکسیونی کمیاب ، ایجاد کند .

مدیران کریپتو به خبرنگاران اعلام کرده اند که دولت ها می خواهند نوآوری را در بازارهای مالی و نسل بعدی اینترنت با نام “web3” تقویت کنند.

اما ان ها در مورد جنبه های منفی این صنعت از جمله پولشویی و سایر معاملات غیر قانونی و تاثیر استخراج بیت کوین بر محیط زیست محتاط هستند.

در ایالات متحده ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اخیرا فرمان اجرایی را تحت موضوع هماهنگی گسترده دولت در زمینه دارایی های دیجیتالی را امضا کرده است.

منبع : سی ان بی سی فرانسه

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,061تومانبیت کوین: 67,378 دلار
590610
fa