راه های افزایش سرعت ویندوز بخش اول

1400/09/17   19:12
راه هایی برای افزایش سرعت ویندوز که به دلیل زیاد بودن حجم مقاله، آن را به دو بخش تقسیم نموده ام. قسمت اول راه های افزایش سرعت ویندوز شامل : بروز رسانی درایور ها، ریستارت، استفاده کردن از readyboost، فعال کردن page file و بررسی فضای دیسک هست.
راه های افزایش سرعت ویندوز بخش اول

اگر رایانه شما کند کار می کند، توصیه های زیر ممکن است به سرعت بخشیدن به کار کمک کند. نکات به ترتیب فهرست شده اند، بنابراین با اولین مورد شروع کنید، ببینید آیا کمک می کند یا خیر، و اگر کمکی نکرد به مورد بعدی ادامه بروید .1. اطمینان حاصل کنید که همه ی درایور ها و نرم افزار های ویندوز بروز هستند

یکی از بهترین راه ها برای استفاده حداکثری از رایانه شخصی، اطمینان از نصب آخرین نسخه ویندوز است. وقتی به روزرسانی ها را بررسی می کنید، رایانه شما همچنین آخرین درایورهای دستگاه را جستجو می کند، که می تواند به بهبود عملکرد رایانه شما نیز کمک کند.


برای بررسی به روز رسانی:

دکمه Start را انتخاب کنید، سپس Settings > Windows Update > Check for updates را انتخاب کنید.

یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

اگر وضعیت می گوید You're up to date," "، یعنی این که سیستم شما به روز است.

اگر وضعیت می گوید Updates are available,""، Install now را انتخاب کنید.

به روز رسانی هایی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید، سپس Install را انتخاب کنید.

رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا به نظر می رسد بهتر اجرا می شود یا خیر.2. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

باز کردن همزمان بسیاری از برنامه ها، مرورگرهای وب و غیره می تواند سرعت رایانه شما را کاهش دهد. باز کردن تعداد زیادی تب مرورگر به طور همزمان نیز می تواند سرعت آن را تا حدی کاهش دهد. اگر این اتفاق می افتد، برنامه ها، برگه های مرورگر و غیره را که نیاز ندارید ببندید و ببینید آیا این به افزایش سرعت رایانه شما کمک می کند یا خیر. اگر به نظر می رسد کمکی نمی کند، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و سپس فقط برنامه ها، برنامه ها و پنجره های مرورگر مورد نیاز خود را باز کنید.3. از ReadyBoost استفاده کنید

ReadyBoost به شما امکان می دهد از یک درایو قابل جابجایی مانند درایو فلش USB برای بهبود عملکرد رایانه خود بدون باز کردن رایانه شخصی خود و افزودن حافظه (RAM) بیشتر استفاده کنید. برای استفاده از ReadyBoost، به یک درایو فلش USB یا یک کارت حافظه با حداقل 500 مگابایت فضای خالی و سرعت انتقال داده بالا نیاز دارید.


برای استفاده از ReadyBoost

درایو فلش USB را در پورت USB رایانه شخصی خود قرار دهید.File Explorer را از نوار تسکبار انتخاب کنید. درایو فلشUSB یا به جای آن کارت SD را فشار داده و نگه دارید (یا کلیک راست کنید)، سپس Properties را انتخاب کنید. تب ReadyBoost را انتخاب کنید، سپس Use this device را انتخاب کنید. ویندوز تعیین می کند که آیا دستگاه می تواند از ReadyBoost استفاده کند یا خیر. اگر نمی تواند، به شما اطلاع می دهد. پس از اینکه ویندوز تعیین کرد چقدر فضای خالی برای بهینه سازی حافظه باید استفاده شود، برای رزرو این فضا OK را انتخاب کنید تا ReadyBoost بتواند از آن استفاده کند.وقتی به محتویات درایو فلش USB در File Explorer نگاه می کنید، فایلی به نام ReadyBoost.sfcache را در درایو فلش خواهید دید. این فایل نشان می دهد که چقدر فضا برای ReadyBoost رزرو شده است.


توجه: اگر ویندوز روی درایو حالت جامد (SSD) نصب شده باشد، ReadyBoost قابل استفاده نیست. SSD در حال حاضر سریع است و ReadyBoost قادر به بهبود عملکرد آن نخواهد بود.4. مطمئن شوید که مدیریت خودکار فایل page روشن است

فایل پیجینگ ناحیه ای در هارد دیسک شما است که ویندوز مانند حافظه از آن استفاده می کند. تنظیماتی در ویندوز وجود دارد که اندازه فایل صفحه را به صورت خودکار مدیریت می کند، که می تواند به بهبود عملکرد رایانه شما کمک کند.


برای اطمینان از روشن بودن مدیریت خودکار فایل page

جستجو را در نوار تسکبار انتخاب کنید، advanced system را در کادر جستجو تایپ کنید، و سپس View advanced system settings را انتخاب کنید، که در زیر آن صفحه کنترل فهرست شده است.در System Properties، تب Advanced را انتخاب کنید، سپس Settings را در قسمت Performance انتخاب کنید.در Performance Options، تب Advanced و سپس Change را در قسمت Virtual memory انتخاب کنید.مطمئن شوید که کادر بررسی خودکار اندازه فایل صفحه بندی برای همه درایوها را انتخاب شده است. اگر اینطور نیست، آن را انتخاب کنید و سپس با انتخاب Start > Power > Restart کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.


5. فضای دیسک را بررسی کنید

اگر مقداری فضای دیسک را در رایانه شخصی خود آزاد کنید، ممکن است عملکرد را بهبود بخشید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
علی کد: 45598

این موارد خیلی جالب بودن
منتظر بخش دومش هستم ببینم سرعتم از این بیشتر میشه یا نه :)

پاسخ
1401/04/11
ans_result_45598
دلار: 57,951تومانبیت کوین: 57,028 دلار
579510
fa