مسبی
روشهای مراقبت از پوست در فصل گرما

روشهای مراقبت از پوست در فصل گرما

ویرایش: 1396/1/29
نویسنده: یاسمن
همه ما تمایل زیادی به داشتن پوستی  تمیز و زیبا داریم ولی گاهی  به علل مختلف از جمله وراثت ، تغذیه ، آب و هوا و... دچار مشکلاتی از ناحیه پوست می شویم.  بنابراین برای داشتن پوستی سالم و زیبا لازم است  مواردی را رعایت کنیم . از جمله مشکلاتی که  برای پوستها به وجود می آید گرما می باشد که سبب  ایجاد خارش ، آکنه و لک های پوستی می گردد .  اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که با شروع فصل گرما دچار چنین مشکلاتی می شوید توصیه ما به شما این است که این  مطلب را تا آخر بخوانید چرا که سعی کردیم نکات مهمی برای داشتن پوستی سالم و زیبا در فصول گرم سال را برایتان به اختصار شرح دهیم .

1- تغذیه مناسب  فصل گرما:
همانطور که  که می دانید در فصل  تابستان به علت گرما اشتها کاهش پیدا می کند همچنین سوخت و ساز مواد غذایی در بدن انسان افزایش می یابد و همین دلیل اصلی بالا رفتن دمای بدن می باشد. به همین علت هر چقدر که در فصل گرما از مواد غذایی استفاده کنیم که کالری بیشتری داشته باشند باعث ایجاد گرمای بیشتر در بدن می گردد. پس بهترین روش برای کاستن از گرما ناشی از مواد غذایی بهتراست از خوراکیها و مواد غذایی استفاده کنیم که خنک کننده  و همچنین کالری کمتری داشته باشند. از جمله مواد غذایی مفید برای فصول گرم که به شدت می تواند مصرف آنها بر روی سلامت پوست شما تاثیر گذار باشدمی توان به لیمو، هندوانه ، خیار، تربچه، کلم، نعناع  اشاره کرد.

2- استفاده از ضد آفتاب:
همه ما کم و بیش از اهمیت ویژه ضد آفتاب ها آگاهی داریم. دلیل اصلی اهمیت کرم های ضد آفتاب این  است که اولین و اصلی ترین دلیل بیمارهای پوستی نور آفتاب است. بنابراین لازم است که به آن توجه خاص و ویژه ای داشت. و بهترین روش مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب استفاده از کرم های ضد آفتاب می باشد. این کرم ها در انواع مدلهای داخلی و خارجی  و مناسب با پوست های مختلف  در بازار عرضه می شوند.

3- شستشویی پوست با آب ولرم:
یکی از مواردی که می تواند در داشتن  پوستی زیبا و سالم  کمک کننده باشد شستویی پوست با آب ولرم، صابون و شامپو های مناسب پوست مخصوصا استفاده از شامپو های خنک کننده می باشد. این شامپوها در انواع  برندهای داخلی و خارجی در بازار موجود می باشد.


منبع:

http://

امتیاز دهی به مقالهروشهای مراقبت از پوست در فصل گرما
روشهای مراقبت از پوست در فصل گرما
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روشهای مراقبت از پوست در فصل گرما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مراقب از پوست ، کرم ضد آفتاب ، تغذیه مناسب پوست ، سلامت پوست