کامپیوتر یا موبایل؟ کدام یک برای بازی مناسب است؟

1401/02/14   17:27
اگر از هواداران پرو پا قرص بازی ها باشید حتما برایتان سوال پیش می آید که بهتر است در کامپیوتر بازی کنید یا در گوشی موبایل! در این مقاله به بررسی و مقایسه این دو می پردازیم.
کامپیوتر یا موبایل؟ کدام یک برای بازی مناسب است؟

قدرت

اگر بخواهیم کامپیوتر و موبایلی که هر دو قیمت یکسان دارند را از نظر قدرت بررسی کنیم قطعا کامپیوتر از قدرت بیشتری برخوردار است.

شما میتوانید برای مثال با 6 میلیون تومان یک گوشی هوشمند با 6 گیگ رم و cpu خوب بخرید با همین قیمت میتوانید یک کامپیوتر با 8 گیگ رم و cpu با 4 هسته بخرید میبینید که کامپیوتر از قدرت بالاتری برخوردار است.

سرعت

طبیعی است که با افزایش مقدار RAM و CPU سرعت نیز افزایش میابد اما سرعت اجرای بازی به خود بازی ها و مقدار کیفیت انتخابی ما بستگی دارد برای مثال نباید انتظار داشته باشیم که کامپیوتر ما بازی CS.16 و CSGO را با یک سرعت اجرا کند!

همچنین زمانی که کیفیت یک بازی (مثلا: Assassins Creed Unity)را افزایش میدهید طبیعتا سرعت بازی نیز کمتر میشود.

گیم پلی ؛

گیم پلی بازی بستگی به این دارد که شما چه نوع بازی را بخواهید بازی بکنید اگر میخواهید بازی های شوتر (مانند کالاف یا کانتر) را بازی کنید قطعا در موبایل به مشکل میخورید! اما با کامپیوتر به راحتی میتوانید دشمنان را نشانه بگیرید و انها را تا رو مار کنید!

یا اگر بازی شما بازی رانندگی است قطعا موبایل لذت بیشتری بهتون منتقل میکنه !

چون با کامپیوتر باید با کیبورد کنترل کنید ولی در موبایل میتوانید با حرکت انگشتان دست و یا در بیشتر بازی ها با چرخاندن موبایل ماشین را کنترل کنید که حس خوبی به شما میدهد انگار اینکه یک فرمان واقعی در دست دارید!

اگر بازی شما یک بازی استراتژیک باشد زیاد فرقی ندارد که با کامپیوتر بازی کنید یا با موبایل اما سبک بازی استراتژیک میتواند در تجربه شما تاثیر بگذارد

برای مثال یک بازی مثلStronghold نیاز دارد که با سرعت بالایی به امور قلعه خود رسیدگی کنید و بهتر این است که اینچنین بازی هایی با کامپیوتر انجام دهید

بازی ها

اگر بخواهیم بازی های موجود در موبایل را با کامپیوتر مقایسه کنیم قطعا بازی های کامپیوتر جذابیت بیشتری دارند همچنین شما میتوانید با استفاده از یک شبیه ساز مانند nox بازی های موبایل را در کامپیوتر اجرا کنید!

اما نمیتوانید بازی های کامپیوتر را بر روی موبایل اجرا کنید مخصوصا بازی های سنگینی مثل اساسین کرید، کانتر، و ...

البته نسخه های قدیمی برخی بازی ها بر روی موبایل وجود دارد مانند بازی GTA که برای اندروید عرضه شده است.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,114تومانبیت کوین: 67,389 دلار
591140
fa