کرونا بر چه اندام هایی از بدن تاثیر می گذارد؟

1399/03/31   01:13
کرونا یا نام علمی آن کووید_19 بیماری که از سال 2019 در چین شیوع پیدا کرد و الان در تمام نقاط دنیا وجود دارد . این مقاله به تاثیرات کرونا بر اندام ها و دستگاه های بدن میپردازد.
کرونا بر چه اندام هایی از بدن تاثیر می گذارد؟

تاثیر کرونا بر مغز نیز اثبات شد!

طی تحقیقات در طی شناسایی محتوای درونی ویروس کرونا بدست آمده است که این ویروس می تواند باعث صدمه به جداره رگها شده و خون را لخته کند و باعث سکته مغزی شود. البته این گفته مبنی بر آن نیست که هرکس سکته مغزی کند الزاما به کرونا مبتلا شده است بلکه یکی از گرفتاری های آن می تواند سکته مغزی باشد. این ویروس می تواند به شکلی به داخل بافت مغز و عروق نفوذ کند.

کرونا و قلب!

محققین دانشگاه ووهان چین دریافته اند که کرونا نه تنها بیماری تنفسی نیست بلکه بر روی قلب نیز تاثیر گذار است بدین گونه که نیمی از بیماران در بیمارستان ها دچار عارضه قلبی میشوند. کرونا میتواند بطور مستقیم روی قلب اثر گذار باشد پس کسانی که از فشار خون و عارضه قلبی رنج میبرند در صدر جدول برای مرگ میباشند.

کرونا و کچلی و ریزش مو!

طبق تحقیقات دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی مشخص شده است که کرونا ویروس میتواند در موارد نادر سبب کچلی و ریزش مو باشد.


کرونا بر دستگاه گوارش نیز اثر میگذارد!

بر اساس گزارشات دریافت شده از بیمارستان های سطح کشور طی روزهای اخیر ثبت شده که رایج ترین علائم کرونا بر دستگاه گوارش اسهال شدید و مکرر _ دلپیچه و دل درد _ حالت تهوع و استفراغ نیز میباشد.

ریه ها!

ویروس کرونا میتواند از قطراتی که در هوا پخش میشوند به وسیله ی عطسه و سرفه و یا حتی صبحت کردن با دیگران از فرد ناقل به فرد سالم برود. کرونا نیز مانند آنفولانزا ابتدا ریه ها را درگیر خود میکند به طوری که میتواند با اثر گذاری بر روی آنها عوارض غیر قابل بازگشتی به جا گذارد در این صورت باعث تنگی تنفس و سرفه های خشک شود.

علائم جدی کرونا، تب و سرفه خشک است که بصورت عمده در تمام بیماران دیده می شود. دشمن کرونا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است .

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تاثیر کرونا بر اندام
دلار: 59,203تومانبیت کوین: 64,389 دلار
592030
fa