انواع ورزش و نقش ورزش در سلامتی بدن

نویسنده: ترجمه برتر
1398/08/25   09:50
مردم برای حفظ سلامتی ورزش می کنند. برای کاهش وزن یا حفظ وزن ورزش می کنند. برای بزرگتر و قوی تر کردن ماهیچه هایشان ورزش می کنند. شاید فوتبال یا دیگر ورزش ها را به عنوان ورزش انجام می دهید. ورزش کردن می تواند مفرح باشد و می تواند باعث شود که احساس خوبی بکنید.
انواع ورزش و نقش ورزش در سلامتی بدن

ورزش کردن در حفظ سلامت جسمانی بدن نقش مهمی دارد. کسانی که وزن مناسبی دارند هوشیار و مملو از انرژی هستند. ورزش می تواند به رفع نگرانی مردم کمک کند. ورزش مخصوصا" برای بچه ها ، نوجوانان ، افراد مسن تر خوب است.


همه ورزش ها یکسان نیستند

ورزش ها در دو نوع مهم وجود دارند : هوازی و غیرهوازی. ورزش هوازی ماهیچه های بزرگ بازو و پاها را به کار می اندازد. ورزش هوازی باعث می شود ماهیچه هایتان سریعتر از معمول اکسیژن استفاده کنند. باعث می شود قلب و ریه هایتان برای تامین اکسیژن ماهیچه هایتان به سختی کار کنند. دویدن، پیاده روی، دویدن بصورت یورتمه، و شنا انواع ورزش های هوازی هستند.


ورزش غیرهوازی فقط تعداد کمی از ماهیچه ها را در زمانی بکار می اندازد. وزنه برداری نوعی ورزش ناهوازی است. وزنه برداری و دیگر ورزش های ناهوازی بزرگتر شدن و قوی تر شدن ماهیچه هایتان را باعث می شود. ورزش غیرهوازی اکسیژن خیلی زیادی را لازم ندارد. قلب یا ریه هایتان را بکار نمی اندازد. فقط می توانید ورزش ناهوازی را به مدت دوره کوتاهی انجام دهید بخاطر اینکه ماهیچه هایی که استفاده می کنید بسرعت خسته می شوند.


ورزشی که به قلب کمک می کند

پزشکان بیان می کنند که ورزش هوازی معمولی به سالم تر شدن قلب منجر می شود. دویدن بصورت یورتمه، پیاده روی، دوچرخه سواری و دیگر ورزش های هوازی خطر ابتلاء به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در یک نوع بیماری قلبی، انباشته شدن چربی که پلاک نامیده شده خون رگ های خونی که به قلب منتهی می شوند را افزایش می دهد. ورزش هوازی به جلوگیری از این افزایش کمک می کند. ورزش هوازی همچنین قوی تر شدن قلب و ریه ها را باعث می شود.


پزشکان بیان می کنند که باید حداقل سه بار در هفته ورزش هوازی را به مدت 20 تا 30 دقیقه انجام دهید. لازم است که بحد کافی سخت ورزش کنید تا اینکه قلبتان سریعتر از معمول بتپد. می توانید تپش قلبتان را احساس کنید. برای احساس تپش یا ضربان قلب، در مچ یا گردنتان دو انگشت را استفاده کنید.


ورزشی که قدرت را افزایش می دهد

بعضی انواع ورزش نسبت به دیگری ها در افزایش قدرت بهتر هستند. مردم عادی اگر بخواهند که قدرت ماهیچه هایشان را افزایش بدهند، با وزنه هایی کار می کنند. وزنه های آزاد را استفاده می کنند، وزنه هایی که مثل دمبل ها به هیچ چیزی متصل نیستند. یا دستگاه های آموزشی قدرت را استفاده می کنند. آموزش قدرت همچنین می تواند باعث قوی تر شدن استخوان ها شود.


بهتر است برای بلند کردن درست وزنه ها از مربی یا مربی تربیت بدنی استفاده کنید و از آن کمک بگیرید. به هنگام بلند کردن وزنه ها صدمه نزدن به خودتان اهمیت دارد. با وزنه های کوچک شروع کنید. به محض اینکه ماهیچه ها قوی تر شدند وزنه های سنگین و سنگین تر را بلند کنید.


ورزشی که به کنترل وزن کمک می کند

ورزش هوازی می تواند به کاهش وزن کمک کند. می تواند به سالم تر شدن تان کمک کند. ورزش هوازی کالری هایی را می سوزاند.


کالری واحد اندازه گیری است. مقدار انرژی مواد غذایی را اندازه گیری می کند. مقدار انرژی که بدنتان استفاده می کند را اندازه گیری می کند.


زمانی که همان مقدار کالری که بدنتان هر روز می سوزاند را دریافت می کنید، افزایش یا کاهش وزنی نخواهید داشت اگر کالری بیشتری را نسبت به آنچه که می سوزانید بدست آورید، افزایش وزن خواهید داشت. اگر کالری کمتری را نسبت به آنچه که می سوزانید دریافت کنید، کاهش وزن خواهید داشت. ورزش معمولی به سوزاندن کالری هایتان کمک می کند.


ممکن است آموزش افزایش قدرت نیز به کنترل وزن کمک کند. بلند کردن وزنه ها کالری هایی را می سوزاند. بلند کردن وزنه ها همچنین ماهیچه های بیشتری را در بدن بوجود می آورد. ماهیچه ها کالری بیشتری را نسبت به چربی می سوزانند.


ورزشی که شما را منعطف می کند

ورزش های کششی می توانند انعطاف بیشتر بدنتان را باعث شوند. برای بازوها، پاها، گردن و تنه کشش هایی وجود دارد. بسیاری از مردم ورزش های آرام و کششی را که یوگا نامیده شده را برای منعطف کردن بدنهایشان انجام می دهند. مربی تربیت بدنی می تواند به شما چگونگی انجام کشش را نشان بدهد.


قبل از اینکه ورزش های هوازی یا غیر هوازی را به انجام برسانید باید کشش های گرم کردن بدن را انجام دهید. زمانی که ورزش را به پایان می رسانید، باید کشش های استراحتی را انجام دهید. کشش های گرم کردن و استراحتی می تواند به جلوگیری از صدمات ماهیچه ای کمک کند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,177تومانبیت کوین: 51,481 دلار
571770
fa