مزایا و معایب خرید اینترنتی

نویسنده: محمد رسول
1399/11/06   20:44
خرید اینترنتی در دنیای امروزه ما بسیار پیشرفت کرده است و برای کسی که محصولات خود را به فروش می رساند رونقی دو چندان داشته است. حتما برایتان سوال است که چرا خرید اینترنتی؟ آیا مطمئن هست؟ چه خوبی داره؟ چه بدی داره؟
مزایا و معایب خرید اینترنتی

امرزوه افراد زیادی هستند که به صورت آنلاین خرید می کنند و اغلب هم راضی هستند. اما این خرید ها خوبی و بدی هایی دارد که بد نیست آن ها را بدانید.


خرید اینترنتی چیست؟

خرید اینترنتی در فضای مجازی انجام میشود. مثلا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و... . در این شبکه های اجتماعی افراد فروشنده محصولات خود را به نمایش میگذارند و متقاضیان آن را برای خود سفارش می دهند. ناگفته نماند که هر چیزی میتواند باشد و هر محصول مشتریان خاص خود را دارد.


چرا خرید اینترنتی؟

خرید اینترنتی بسیار جذاب و هیجان انگیز است. این نوع خرید معمولا همه تجربه اش کرده اند. خرید اینترنتی ویژگی هایی هم دارد که در ادامه باید آن را بخوانید.


از کجا، امن خرید کنم؟

مکان های زیادی برای خرید هست اما ما نباید به آنها اعتماد کنیم. چون ممکن است کلاه بردار از آب در بیایند. برای شناخت اینکه این فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک از پلیس فتا است یا نه؛ باید آن نماد را در زیر فروشگاه ، مشاهده کرد.مزایا ( خوبی های ) خرید اینترنتی

1_ بهترین کیفیت

اگر میخواهید از فضای مجازی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید باید در چند جای مختلف آن محصول را با جاهای دیگر مقایسه کنید. و همچنین میتوانید با صاحب فروشگاه در ارتباط باشید.


2_ خریدی امن و سریع

شما میتوانید در سایت ها و فضای مجازی خرید کنید و البته باید توجه داشته باشید که از کجا خرید می کنید و دارای نماد اعتماد الکترونیکی هست یا نه! و پس از خرید محصول میتوانید با دریافت کد پیگیری سفارش خود را پیگیری کنید، مثلا این که محصول شما چند روز دیگر می رسد. و پس از ثبت سفارش محصول شما ارسال میشود و معمولا بین 2 تا 7 روز به شما می رسد.


3_ قیمت مناسب

یکی از ویژگی های خوب خرید اینترنتی این است که معمولا محصولات با تخفیف در فروشگاه وجود دارد و می توانید با تخفیف فوق العاده از آنجا خریداری کنید.


4_ کسب تجربه بیشتر

شما با خرید از فروشگاه های اینترنتی میتوانید تجربه ای مناسب، کسب کرده و شناخت بهتری از اینترنت داشته باشید. به شما پیشنهاد می دهم حتما امتحان کنید.


5_ صرفه جویی در زمان

این دیگر بسیار عالی است، شما به جای اینکه در مغازه ها و پاساژ های محل زندگی خود برای پیدا کردن محصول بگردید کافیست اینترنتی سفارش دهید و در وقت صرفه جویی داشته باشید.


معایب ( بدی های ) خرید اینترنتی

1 _ کم فروشی محصول

ممکن است که برخی افراد که در فضای مجازی فعالیت میکنند و محصول خود را میفروشند محصول خود را گران بفروشند. اگر میخواهید از این نوع کلاه برداری جلوگیری کنید حتما درمورد محصول خود تحقیقاتی را انجام دهید.


2_ کلاهبرداری های گسترده

برخی از فروشنده ها پس از دریافت پول محصول را ارسال نمیکنند و شما باید شناخت کافی نسبت به محلی که قرار است از آنجا خرید کنید داشته باشید. تا خدای نا کرده گرفتار چنین کلاهبرداری هایی نشوید.


3_ عدم شناخت کافی نسبت به محصول

یکی از چیزهایی که میشود گفت برای بد بودن خرید های اینترنتی این است که شما با وسیله ی مورد نظر تماسی ندارید و نمیدانید جنس و نوع ان چیست. برخی ها از فروشندگان به جای وسیله ای که سفارش دادید چیز دیگری ارسال میکنند. پس مراقب باشید.


4_ نبودن تناوب بین فروشنده و خریدار

طبیعی است که هر کس اینترنتی خرید می کند از سایت یا شبکه های اجتماعی است. و نمیتواند ارتباط حضوری با فروشنده داشته باشد. و این یکی از دلایلی است که میتوان در قسمت معایب خرید اینترنتی نام برد.


بهترین جا برای خرید اینترنتی کجاست؟

سایت مسبی امروزه خدمات زیادی را برای کاربران خود قرار داده است. در این سایت فروشگاه اینترنتی هم وجود دارد که شما میتوانید هم به عنوان فروشنده و هم به عنوان خریدار در آنجا فعالیت کنید.

مزایا و معایب خرید اینترنتی
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خرید اینترنتی
دلار: 57,459تومانبیت کوین: 68,477 دلار
574590
fa