مسبی
روش های بازاریابی اینترنتی در ایران

روش های بازاریابی اینترنتی در ایران

ویرایش: 1396/1/2
نویسنده: رمضان
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
بازاريابي اينترنتي با انواع  موتورهاي جستجو (Search Engine Marketing)
يکي از ابزارهاي بازاريابي اينترنتي موتور هاي جستجو مي باشند. بازاريابي اينترنتي با موتورهاي جستجو به دو صورت رايگان و پولي انجام مي شود. در روش رايگان با بهينه سازي صحيح و اصولي وب سايت و استفاده از تکنيکهاي سئو، وب سايت شما در نتايج جستجو بالاتري نسبت به ساير وب سايتها قرار مي گيرد و بازديدکنندگان بيشتري را به وب سايت شما هدايت مي کند و فروش وب سايت را افزايش دهند. در روش پولي موتورهاي جستجوي معروف مانند گوگل در راستاي ارتقاي بازاريابي اينترنتي علاوه بر روش فوق اين امکان را به کاربران مي دهند که با پرداخت هزينه براي يک کلمه کليدي خاص در بالاي نتايج جستجو ظاهر شوند.

بازاريابي اينترنتي با  انواع شبکه هاي اجتماعي (Social Media Marketing)
ابزار ديگر بازاريابي اينترنتي استفاده از شبکه هاي اجتماعي مثل فيس بوک مي باشد. اين روش نيز به دو صورت رايگان و پولي انجام مي شود. در روش رايگان فعاليتهاي منظم شما در شبکه هاي اجتماعي کاربران را با برند شما و محصولاتي که ارائه مي دهيد آشنا مي کند. روش پولي نيز در ازاي پرداخت هزينه، تبليغ شما در صفحات مختلف اين شبکه ها ظاهر مي شود. بازاريابي اينترنتي در شبکه هاي اجتماعي نسبت به بازاريابي با موتورهاي جستجو از شانس کمتري براي جذب ترافيک و خريدار برخوردار مي باشد اما مي توان از آنها به بهترين شکل ممکن براي معرفي برند و محصولات خود استفاده کرد.

بازاريابي اينترنتي با ايجاد محتواي مناسب (Content Marketing)
بازاريابي محتوايي در واقع مهمترين بخش بازاريابي اينترنتي مي باشد. موتورهاي جستجو بدنبال محتواي با کيفيت هستند و به واسطه محتوايي که در وب سايت خود منتشر مي کنيد بازديدکنندگان فراواني از طريق موتورهاي جستجو وارد وب سايت شما مي شوند. درصورتيکه اين بازديدکنندگان محتواي شما را بپسندند آن را در وب سايت هاي ديگر و پروفايلهاي شبکه هاي اجتماعي خود منتشر مي کنند و محبوبيت شما افزايش مي يابد.

ويدئو مارکتينگ (Video Marketing)
آموزش تصويري که به مراتب جذاب تر و تاثير گذارتر از آموزش نوشتاري است نوع ديگري از بازاريابي اينترنتي است. با افزايش سرعت اينترنت و وجود شبکه هاي اجتماعي ويديويي مثل يو تيوب، اکثر کاربران در اينترنت به دنبال ويديو هاي آموزشي و کاربردي مورد نياز خود مي گردند. در صورتيکه از محصولات و خدماتي که در شرکت خود ارائه مي دهيد ويديوهاي جذابي تهيه کنيد و آنها را در اينترنت منتشر کنيد، بازديدکنندگان بسيار زيادي با شما و خدماتي که ارائه مي دهيد آشنا خواهند شد.

ايميل مارکتينگ (Email Marketing)
يکي ديگر از ابزار مهم و کاربردي بازاريابي اينترنتي، ايميل مارکتينگ است. اين روش به بيان ساده شامل ارسال ايميلهاي گروهي به تعداد زيادي از کاربران و تشويق آنها به بازديد از وب سايت و خريد مي باشد.در استفاده از اين روش بايد دقت کرد. بازاريابي اينترنتي از طريق ايميل مارکتينگ ارکاني دارد که بايد رعايت کرد. مهم ترين آنها احترام به مشتري است. قرار دادن لينک لغو عضويت در ايميل هاي ارسالي بسيار مهم است.

تبليغات پولي (Paid advertising)
قرار دادن بنرهاي تبليغاتي در وب سايتهايي که بازديدکنندگان فراواني دارند يکي ديگر از انواع بازاريابي اينترنتي به شمار مي آيد.. اين نوع تبليغات شامل پرداخت هزينه ماهانه براي درج بنر در بخش هاي مختلف وب سايتهاي پربازديد مي باشد.
منبع:
سایت : www.marketingininternet.ir
امتیاز دهی به مقالهروش های بازاریابی اینترنتی در ایران
روش های بازاریابی اینترنتی در ایران
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روش های بازاریابی اینترنتی در ایران نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بازاریابی ، بازاریابی اینترنتی ، روش بازاریابی اینترنتی ، بهترین بازاریابی اینترنتی ، فواید بازاریابی اینترنتی ، بهترین روش بازاریابی اینترنتی ، ویدئو مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ