مسبی
5 چيزي که نبايد در فيس بوک پست کنيد

5 چيزي که نبايد در فيس بوک پست کنيد

ویرایش: 1391/8/14
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
فيس بوک در حال حاضر يکي از بهترين شبکه هاي اجتماعي در جستجوگر گوگل به شمار مي رود.
امکان ندارد که شما Status خود را به روز نکرده ايد و يا عکس هايي را آپلود نکرده ايد و يا اينکه تست هاي عجيب و غريبش را تا کنون امتحان نکرده باشيد.
ما در روز اندازه موهاي سرمان جزئيات خصوصي در مورد زندگيمان را بر روي آن قرار مي دهيم جزئياتي که عموما با ديگران سهيم نمي شويم.
فکر مي کنيم تا زماني که قسمت Privacy Setting مان کار مي کند ما در امانيم و به خوبي در کنج دايره دوستانمان جا خشک کرده ايم.اما مسئله اين است که آيا ما دقيقا مي دانيم که چه کسي دنبال اطلاعات ما مي گردد؟ account دوستانمان به خاطر نصب کردن يک Application چرت و پرت هک شده است و يا داييشون در حال استفاده از اون Account است چرا که دوستتون يادش رفته دکمه Log out را بزند.به خاطر سلامت و امنيت خود و خانواده تان چند نکته هست که هرگز نبايد در فيس بوک بگذاريد. در زير مواردي را که نبايد در فيس بوک و يا شبکه اجتماعي ديگري نبايد بگذاريد آورده ام:

تاريخ کامل تولد خودتان و يا خانواده تان

همه ما عاشق شنيدن «تولدت مبارک»از دوستانمان هستيم و يا اين روي Wall فيس بوک برايمان پيغام تولدت مبارک بگذارند.
زماني که شما بدانيد که افرادي روز تولد شما را به ياد دارند احساس مطبوعي به شما دست مي دهد.
اينکه آنها به اندازه اي اهميت مي دهند که براي شما يادداشت کوچکي مي گذارند.
اما مشکل اينجاست که زماني که شما تاريخ تولدتان را به طور دقيق قرار مي دهيد به دزدهاي هويت اين امکان را مي دهيد تا با دانستن 3 يا 4 تکه از اطلاعات شخصي شما، بتوند هويت شما را سرقت کند.
بهترين حالت اين است که حتي روز تولدتان را هم نگذاريد، اما اگر واقعا مجبوريد، حداقل سال تولدتان را نگذاريد.
دوستان واقعي شما اين اطلاعات را مي دانند.
شرايط رابطه شما

اگر شما در رابطه هستيد و يا مجرد هستيد، بهتر نيست که در انظار عمومي آن را جار نزنيد؟
اينها اطلاعات عمومي مردم را بالا نمي برد.
اگر شما به تازگي شرايط خود را به « مجرد» تغيير داده ايد، يعني به افرادي که آويزان هستند، چراغ سبز نشان داده ايد.
يعني اينکه من تا حالا در قفس بوده ام و دوباره به بازار برگشتم.
اين حتي باعث مي شود که آنها بفهمند که آيا شما ممکن است در خانه تنها باشيد حالا که کسي را نداريد تا شما را به گردش ببرد.
بهترين کاري که مي توانيد انجام دهيد اين است که اين نقطه را خالي بگذاريد.

جايگاه کنوني شما

خيلي از افراد هستن که دوست دارند تا قسمت جايگاه کنوني شان را در فيس بوک پر کنند و اين به افراد اين امکان را مي دهد تا بدانند که شما بيست و چهار ساعته کجا هستيد؟
مشکل اينجاست، زماني که شما به همه مي گوييد که در تعطيلات هستيد (يعني شما در خانه نيستيد).
اگر حتي شما ذکر کرده باشيد که چه مدتي در مسافريد که بهتر هم مي شود چرا که دزدها مي دانند که چقدر زمان براي سرقت اموال شما وقت دارند.
نصيحت من اين است که هرگز اين بخش را پر نکنيد.
شما مي توانيد بعدا عکس هاي خود را زماني که به خانه برگشتيد بگذاريد.
يا اينکه به دوستانتان پيامک بفرستيد و به آنها بگوئيد که حسابي به شما حسودي کنند چرا که وقتي شما بدنتان را زير آفتاب روغن مي زنيد آنها مجبورند با بدبختي سر کار بروند.واقعيت اينکه در خانه تنها هستيد

اين واقعيت بي نهايت مهم است که والدين مطمئن شوند که فرزندانشان تحت هيچ شرايطي اينکه در خانه تنها هستند را در Status خود ننويسند.
شما هرگز در بين جمعي که غريبه هستند وارد نمي شويد و بگوييد که من در خانه تنها هستم، پس چرا اين کار را در فيس بوک انجام مي دهيد.
ما ممکن است فکر کنيم که فقط دوستانمان به اين Status دسترسي دارند اما واقعا هيچ نظري نداريد که چه کساني ممکن است آن را بخوانند.
Account دوست شما ممکن است هک شده باشد حتي يک کسي ممکن است آن را از بالاي سرش در کتابخانه ديده باشد.
بهترين اتفاق اين است که چيزهايي که قرار است غريبه ها ندانند را تحت هيچ شرايطي در فيس بوک هم قرار ندهيد.
شما ممکن است محکمترين امنيت را در Privacy Setting خود اعمال کرده باشيد اما اگر account يکي از دوستانتان به خطر بيفتد اين اعمال امنيت ها هيچ فايده اي ندارد.
عکس فرزندانتان را با اسم کوچکشان Tag نکنيد

ما عاشق بچه هايمان هستيم.
هر کاري را براي امنيت آنها انجام مي دهيم.
اما بيشتر افراد صدها عکس و ويدئو از کودکشان در فيس بوک تگ مي کنند حتي بدون اينکه يک ثانيه به اين مسئله فکر کنند واقعا خرابکاري بالاتر از اين نمي شود که عکس پروفايل خودمان را با عکس کودکمان عوض مي کنيم.
9 الي 10 درصد از پدر مادر ها تاريخ تولد فرزندانشان و اسم و فاميل کامل آنها را در فيس بوک قرار مي دهند حتي قبل از اينکه کودکشان را در بيمارستان تحويل بگيرند.
ما عکس کودکمان را قرار داده و خواهر و برادرش را اضافه مي کنيم.اين اطلاعات مي تواند به دست فرصت طلبان بيفتد و از اين طريق کودک شما به مخاطره بيفتد.
آنها ممکن است از اسم شما و خواهر و برادر هايش براي جلب توجه وي استفاده کنند و او را متقاعد کنند که شما و خانواده تان را به خوبي مي شناسند.اگر مجبوريد که از فرزندتان عکسي بگذاريد حداقل اطلاعات شخصي اش را حذف کنيد اطلاعاتي مانند تاريخ دقيق تولدش و اسم و فاميل کاملش.
اسم را در عکس ها نگذاريد دوستان واقعيتان که هم اسم او را مي دانند هم او را ديده اند.شايد به نظر آدم رياکار و دو رويي باشم اما اسم فرزندم را از همه عکس ها برداشتم. شايد کار سختي باشد اما از انتها شروع کردم و هر روز در قسمتي اسم او را حذف کردم تا اينکه بالاخره تمام شد.در آخر هم، قبل از اينکه عکس نفر ديگري را تگ کنيد به اين فکر کنيد که شايد آنها دوست نداشته باشند که عکسشان و يا عکس فرزندشان بنا به هر کدام از دلايل ذکر شده در بالا منتشر شود.شما مي توانيد لينک عکس ها و يا ويدئو ها را برايشان بفرستيد آنها اگر خودشان خواستند از اين عکس ها استفاده مي کنند.
منبع:
سايت نخل و آفتاب
امتیاز دهی به مقاله5 چيزي که نبايد در فيس بوک پست کنيد
5 چيزي که نبايد در فيس بوک پست کنيد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 5 چيزي که نبايد در فيس بوک پست کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سايت ، جستجوگر ، شبکه اجتماعي ، فيس بوک ، facebook ، امنيت ، اطلاعات شخصي ، امنيت اطلاعات شخصي