برای طراحی وبسایت چه کنیم؟

1401/12/07   19:13
در این مقاله در باره طراحی وب، راه های یاد گیری و نقشه راه طراحی وب با شما سخن میگوییم. طراحی وب دارای دو بخش سمت کاربر (front end) و سمت سرور (back end) است. سمت کاربر درباره ویژگی های بصری وبسایت شما است و سمت سرور تمام چیز هایی است که کاربر نمی بیند.
برای طراحی وبسایت چه کنیم؟

در طراحی سمت کاربر وبسایت ما از زبان های html , css , javascript استفاده می کنیم. زبان های html , css در حقیقت زبان برنامه نویسی نیستند و زبان نشانه گذاری اند.

ما با زبان html قالب وبسایت خود را طرح ریزی میکنیم. در حقیقت این زبان مانند اسکلت بندی وبسایت می باشد که پایه و اساس طراحی وبسایت ما است.

زبان css این زبان در زیبا کردن وبسایت ما کارایی دارد و نحوه چگونگی چیدمان عناصر وبسایت را مشخص می کند همچنین این زبان برای تایین رنگ ها، فونت ها و تغییر سایز اجزا سایت به ما کمک میکند.

تا اینجا ما با این دو زبان میتوانیم یک وبسایت ایستا را طراحی کنیم اما امروزه این وبسایت ها دیگر در سطح وب طرفداری ندارند پس ما به یک زبان دیگر برای پویا کردن وبسایت خودمان نیاز داریم برای این زبان ما میتوانیم از زبان javascript کمک بگیریم و دستورات سمت سرور خود را وارد کنیم البته این زبان در سمت کاربر هم برای طراحی بصری وب به ما کمک میکند پس در حقیقت این زبان به ما هم در سمت کاربر هم در سمت سرور کمک میکند.

شما میتوانید در یکی یا هر دو حوزه بالا فعالیت کنید به کسی که هم در سمت سرور هم در سمت کاربر مشغول کار است فول استک دولوپر میگویند (full stack developer) .

آینده این رشته

این رشته باتوجه به روبه رشد بودن کسب و کارهای اینترنتی بخصوص فروشگاه های آنلاین بسیار رو به رشد بوده و میتواند زمینه ساز حضور شما در فضای وب باشد.

کسب درآمد

شما میتوانید به استخدام شرکت ها و یا به صورت فریلنسری برای اشخاص و شرکت ها در داخل و خارج ایران مشغول شوید همچنین این رشته پتانسیل درآمد دلاری را برای شما فراهم میکند.

مدت زمان یاد گیری

مدت زمان یاد گیری این رشته برای کسی که هر روز به صورت مداوم پیگیری میکند حداقل 6 ماه تا یک سال میباشد.

نقشه راه

شما ابتدا باید به زبان های html , css مسلط شوید حتی اگر میخواهید در سمت سرور آن مشغول شوید. بعد یکی از کتاب خانه های آن را یاد بگیرید و یک زبان برای بخش بک اند خود انتخاب کنید مانند, java ,php javascript و ...

راه یاد گیری

شما میتوانید به صورت خودآموز در وب سایت های مانند www.w3schools.com و یا یوتیوب به یاد گیری آن بپردازید یا اینکه از طریق دانشگاه و تحصیل اکادمیک این رشته را یاد بگیرید. (روش اول توصیه میشه)

در آخر این مسیر را شروع کنید آنقدر بالا پایین و پیچ و خم میاد جلوتون که کلا شاید به مسیر های جدید برسید اما نگذارید این سختی ها باعث تغییر هدف اصلی شما بشود.

با آرزوی موفقیت برای شما

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: طراحی وبسایت
دلار: 57,814تومانبیت کوین: 67,840 دلار
578140
fa