آیا میتوان با اپلیکیشن ها صدای اضافی یا نویز گوشی را از بین برد؟

1400/12/29   19:23
ما برخی از برنامه های اختصاصی کاهش نویز را بررسی کردیم و مفیدترین راه حل ها را برای رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه انتخاب کردیم. Noise Killer یکی دیگر از برنامه های حذف نویز اندروید است. برای فیلتر کردن صداها در مکان‌های عمومی مانند ایستگاه‌های قطار، فرودگاه ها
آیا میتوان با اپلیکیشن ها صدای اضافی یا نویز گوشی را از بین برد؟

Noise Killer یکی دیگر از برنامه های حذف نویز اندروید است. این برای فیلتر کردن صداها در مکان های عمومی مانند ایستگاه های قطار، فرودگاه ها یا خیابان های شلوغ طراحی شده است. هنگامی که برنامه را فعال می کنید، بلافاصله حذف نویز شروع می شود. یکی از ویژگی های خوبی که ارائه می دهد این است که حتی زمانی که صفحه نمایش شما خاموش است نیز کار می کند


امروز، پست اخیر خود را در مورد روش های محافظت در برابر نویز با بررسی عملی چهار برنامه که با دقت بر اساس مناسب بودن آن ها برای مصرف کنندگان انتخاب کردیم، دنبال می کنیم: دو مورد برای رایانه های شخصی، دو مورد برای دستگاه های تلفن همراه.

اگر این تعداد کم به نظر می رسد، زمینه مهم است. به طور کلی، تعداد گزینه ها زیاد نیست. در ادامه، ما به دنبال برنامه هایی بودیم که فقط با مدل های خاصی از هدست ها و میکروفون ها کار می کنند و از برنامه هایی که برای مشاغل بزرگ طراحی شده (و قیمت گذاری شده اند) اجتناب کردیم.


برای کامپیوتر و لپ تاپ

قبل از اینکه همه گیری کارگران را به دفاتر خانگی سوق دهد، نرم افزار فیلتر نویز برای رایانه های شخصی یک محصول خاص بود، اما تغییر انبوه به کار از راه دور باعث افزایش شدید تقاضا شد. در اینجا چند راه حل وجود دارد که از ما استقبال می کند.


برای ویندوز: Noise Blocker

به گفته توسعه دهندگان، Noise Blocker از نمونه های میکروفون برای مبارزه با صدای زمزمه فن های لپ تاپ، صدای تق تق کلیک های صفحه کلید و ماوس و اعوجاج میکروفون استفاده می کند.

برای شروع، کاربر با کلیک بر روی دکمه افزودن و برای مثال تایپ چیزی (برای ضبط صداهای فشار دادن کلید) نویزها را به برنامه آموزش می دهد. این برنامه برای هر صدای آزاردهنده نیاز به آموزش جداگانه دارد: کلیک های ماوس، بازی بچه ها در بیرون و غیره.


در اینجا نقطه ضعف Noise Blocker نهفته است. انجام فرآیند ضبط برای هر صدای مزاحم خسته کننده است، و برنامه به سادگی صداهای ناآشنا را نادیده می گیرد (همانطور که آزمایشات ما تأیید کردند). علاوه بر این، برخی از کلیک های کلیدی از طریق سیستم های دفاعی برنامه انجام شد، حتی اگر برنامه را برای شناسایی آنها آموزش داده بودیم.


پس از ضبط صداها باید فیلتر را طوری تنظیم کنید که صدای شما بدون تداخل عبور کند. ما به چند بار تلاش نیاز داشتیم تا این قسمت را درست انجام دهیم، به این معنی که اثربخشی برنامه تا حد زیادی به آشنایی کاربر با پیچیدگی های ضبط صدا بستگی دارد.


مکانیک های Noise Blocker به یاد می آورند که چگونه فرمان های صوتی یک یا دو دهه پیش کار می کردند، زمانی که نمی توانستید فقط با تلفن خود صحبت کنید. کنترل صدا در آن زمان با آموزش نسبتاً گسترده در مورد دستورات صوتی خاص شروع شد، پس از آن نرم افزار ممکن است (اگر خوش شانس بودید) به صداهایی که می دانست پاسخ دهد، اگرچه به طور کامل هر صدای ناآشنا را نادیده می گرفت.


استفاده: Noise Blocker به عنوان نوعی واسطه بین دستگاه ضبط شما و بقیه نرم افزار عمل می کند. برای فعال کردن فیلتر در برنامه برای تماس های آنلاین، Noise Blocker را به عنوان یک میکروفون مجازی انتخاب کنید.


برای ویندوز و macOS: Krisp

کریسپ مهارت های خود در کاهش نویز را از طریق یادگیری ماشینی در هزاران ضبط از طیف گسترده ای از صداها و صداها به دست آورد. تا آنجا که به ما مربوط می شود، تلاش ارزش آن را داشت.

برای آزمایش خود، صداهای مختلفی ایجاد کردیم: دست زدن، ضربه زدن به صفحه کلید، حتی نگه داشتن لپ تاپ در کنار ماشین لباسشویی در حالت چرخش. کریسپ هر تداخلی را که در آن ایجاد می کردیم حذف کرد و فقط صدای تستر را باقی گذاشت و فقط کمی تحریف شد. اما اگر فردی نزدیک (مثلاً یک کودک) در یک جلسه مهم ناگهان فریاد بزند، احتمالاً فیلتر آن را مسدود نمی کند.

استفاده: راه اندازی از دستورالعمل های ویدیویی استفاده می کند که به وضوح مراحل لازم را نشان می دهد. مانند Noise Blocker، Krisp به عنوان یک میکروفون مجازی به سیستم متصل می شود. علاوه بر این، Krisp یک بلندگوی مجازی ایجاد می کند. برای مثال، انتخاب آن به عنوان منبع صدا در تنظیمات اسکایپ، باعث می شود برنامه به هر دو صورت کار کند – یعنی نویز دیگران را در تماس نیز فیلتر می کند.


برای گوشی های هوشمند و تبلت ها

بسیاری از تلفن های هوشمند مدرن دارای قابلیت حذف نویز داخلی هستند. آنها علاوه بر میکروفون اصلی، مایک های ثانویه دارند که وظیفه آنها تشخیص صداهای خارجی است. این سیستم آن ها را از جریان صوتی میکروفون اصلی کم می کند تا صدای شما به وضوح در انتهای خط شنیده شود. این فیلتر کردن مکالمات واضح را حتی در شرایط باد امکان پذیر می کند.


برنامه های ارتباطی معمولاً شامل کاهش نویز داخلی نیز می شوند - برای مثال، چنین ویژگی قبلاً در Google Meet و Zoom وجود دارد. احتمالاً به همین دلیل است که تقاضای جدی کمی برای راه حل های اختصاصی فیلتر نویز برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد. گفته شد، ما هنوز چند سرویس مفید پیدا کردیم.


برای اندروید و iOS: NoiseWall

NoiseWall (برای اندروید وios ) با پخش نویز مصنوعی استاتیک که ترکیبی تعریف شده توسط کاربر از چهار نوع مختلف است: سفید، صورتی، قرمز و قهوه ای، صداهای اضافی را پنهان می کند.

آزمایش های ما با NoiseWall بی نتیجه بود. صداهای محیط در واقع قادر به نفوذ به "دیوار" نویز نبودند. با این حال، گاهی اوقات نیاز به افزایش صدای برنامه تا نزدیک به حداکثر داشت. با استفاده طولانی مدت، صدای تولید شده می تواند به اندازه همسایه ها یا بچه های بیرون آزار دهنده باشد. با این حال، NoiseWall کار خود را انجام می دهد، و خدمات ارزش امتحان کردن را دارد.


استفاده: برای شروع، فقط برنامه را باز کنید. تنظیمات اضافی Noise Wall شامل چهار نوع نویز و تایمر خاموش است.


برای اندروید: هدفون ایمن

هدف اپلیکیشن Safe Headphones خفه کردن صداهای محیطی نیست، بلکه تقویت آنهاست. در آزمایش های خود، توانستیم گفتار نرم را از طریق آهنگی پرانرژی که در هدفون کوبیده می شود، تشخیص دهیم، یک «فوق قدرت» که می تواند در موقعیت هایی که نیاز به شنیدن اطلاعات مهمی مانند اعلامیه پرواز در فرودگاه دارید، مفید باشد.

هنگامی که هیچ موسیقی پخش نمی شود، هدفون ایمن با تقویت صداهای اطراف، گوشی هوشمند را به نوعی سمعک تبدیل می کند.

استفاده: این برنامه دارای یک کلید روشن و خاموش، یک دکمه برای فعال کردن فیلتر نویز پس زمینه و یک تنظیم کننده صدا است.


نتیجه

مشکل نویز شما ممکن است با روش های سنتی حل شود، مانند صحبت کردن با هم خانه ها یا همسایگان، هشدار دادن قبل از کنفرانس های ویدئویی یا تماس های مهم و درخواست از آنها برای ساکت شدن.

برنامه Krisp برای رایانه های شخصی و مک به خوبی با نویز مقابله می کند، اگرچه بسته به نیاز شما، یک میکروفون حذف نویز ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

در مورد برنامه های حذف نویز برای تلفن های هوشمند، ما نتوانستیم هیچ کدام را پیدا کنیم - احتمالاً به این دلیل که بسیاری از تلفن های هوشمند از قبل دارای چندین میکروفون و قابلیت حذف نویز داخلی هستند. در ضمن، ممکن است منطقی باشد که برای تماس های ویدیویی مهم به جای کامپیوتر از گوشی هوشمند استفاده کنید.


آیا میتوان با اپلیکیشن ها صدای اضافی یا نویز گوشی را از بین برد؟
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,980تومانبیت کوین: 56,752 دلار
579800
fa