مسبی

به خانه خوش آمدید! بهترین بازی های استراتژیک

15 اسفند 00 ساعت 20:33
سبک استراتژیک همیشه از پرطرفدار ترین سبک های بازی های ویدیویی بوده و است. بازی های استراتژیک زیادی تا به امروز انتشار یافته اند اما فقط تعداد کمی از آنها توانسته اند محبوبیت و فروش بالایی کسب کنند.
به خانه خوش آمدید! بهترین بازی های استراتژیک

بازی ها زیر از مشهور ترین بازی های استراتژیک تاریخ بوده اند و امروزه هم طرفداران زیادی دارند. اگر سری بازی محبوبتان در این لیست اورده نشده میتوانید در قسمت نظرات معرفی کنید.


سری بازی قلعه (Stronghold)

سری بازی قلعه که در ایران به ان جنگ های صلیبی میگویند یکی از محبوب ترین بازی های استراتژیک است. اولین نسخه این بازی در سال 2001 توسط استودیو Firefly برای کامپیوتر های شخصی منتشر شد که در آن زمان توانست محبوبیت بالایی کسب کند نسخه دوم این بازی با نام قلعه صلیبی (Stronghold crusader ) بعد از انتشارش توانست محبوبیت بالایی کسب کند.

عنوان های دیگر این مجموعه عبارت اند از:

قلعه 2

افسانه قلعه

قلعه3

قلعه صلیبی 2

قلعه پادشاهانسری عصر فرمانروایان(Age of Empires)

این سری توسط کمپانی مایکروسافت گیمز ساخته شد که اولین بازی مایکروسافت به حساب می امد و درهمان ابتدا توانست طرفداران خود را جذب کند.

این سری هرچند گرافیک دو بعدی داشت.

اما بسیار خلاقانه و ابتکاری طراحی شد که تفاوت بسیاری با سری قلعه داشت.

تعداد کمی بازی از این سری منتشر شده است که عبارت اند از : فصر فرمانروایان1، عصر فرمانروایان 2، عصر فرمانروایان دودمان های اسیا، عصر فرمانروایان 3، عصر فرمانروایان4سری جنگ تمام عیار( Total War )

این سری توسط کمپانی سگا در سبک استرلتژیک راهبردی ساخته شد این بازی با دو سری قبلی یعنی قلعه و عصر فرمانروایان تفاوت بسیاری دارد.

اولین نسخه این بازی با نام جنگ تمام عیار شوگان در سال 2000 عرضه شد.

درست است که این سری نسخه های بسیاری دارد اما محبوب ترین نسخه ان جنگ تمام عیار روم (Toral war Rome) است.

در این بازی کشور های زیادی وجود دارند که در نسخه امپراطوری ان (Empire:Total war)

امپراطوری های زیادی از قبیل فرانسه، اسپانیا، انگلستان، امپراطوری عثمانی و حتی امپراطوری ایران(دوره صفویه) نیز وجود دارد که در بازی قابل انتخاب می باشند.سری فرمان و تسخیر(Command of Conquer)

سری فرمان و تسخیر که در ایران با نام جنرال نیز شناخته میشود توسط شرکت الکترونیک ارتز (EA ) منتشر شده است. در این بازی دیگر خبری از شمشیر و زره وشوالیه وصدای شمشیر ها نیست! نه صدای تفنگ و نه بوی باروت! و نه انفجار توپ

در این بازی همه چیز به زمان حال و اینده میرسد!

جایی که نیرو های شما تانک و سرباز و هلیکوپتر هستند و شما باید با ساختن یک پایگاه نوین انها را به خدمت بگیرید و اتش جنگ را شعله ور کنید!

مجبوب ترین نسخه این سری نسخه فرمان وتسخیر جنرال ها میباشد.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره به خانه خوش آمدید! بهترین بازی های استراتژیک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب