مسبی

مقایسه تلگرام و واتساپ کدامیک بهتر است؟

11 آبان 00 ساعت 21:48
در این مطلب قصد داریم دو برنامه تلگرام و واتساپ را از لحاظ سرعت ، امنیت و...... با هم مقایسه کنیم. هر دوی این نرم افزار ها خوب اند و ویژگی های خاص خود را دارند.
مقایسه تلگرام و واتساپ کدامیک بهتر است؟

واتساپ و تلگرام دو پیامرسان محبوب و پر طرفدار هستند. بسیاری از افراد از این دو نرم افزار استفاده میکنند و این دو تقریبا 50 درصد پیام ها را انتقال میدهند.
در این مطلب به مقایسه این دو نرم افزار می پردازیم.

سرعت
اگر بخواهیم این دو برنامه را از نظر سرعت مقایسه کنیم قطعا واتساپ سریع تر است. این پیام رسان از الگوریتم های خاصی برای افزایش سرعت استفاده میکند.

مصرف اینترنت
مصرف اینترنت این دو برنامه یکسان میباشد اما در شرایط تماس تصویری یا صوتی واتساپ حجم کمتری استفاده میکند و مصرف زیاد حجم اینترنت تلگرام به خاطر دانلود و تماشای فیلم های پر حجم و عکس های با کیفیت است.

تبلیغات
واتساپ تبلیغات کمتری نسبت به تلگرام دارد و به همین جهت محبوب تر است و مصرف اینترنت پایینی دارد اما تلگرام تبلیغات زیادی دارد و به صورت های مختلف هم از عضو کردن در گروه و اعلان فرستادن سعی در تبلیغات دارد.

امنیت
امنیت هر دو برابر است ولی تلگرام از امنیت پیشرفته تری برخوردار است و امنیت بسیار بهتری دارد در حالی که واتساپ از امنیت نسبی برخوردار است.

حریم خصوصی
واتساپ شماره تلفن کابر را به بقیه نشان میدهد و این کار واتساپ ضد حریم خصوصی است. اما در تلگرام شما میتوانید انتخاب کنید که شماره تلفنتان به همه نشان داده شود یا فقط به مخاطبین نشان داده شود و یا به هیچ کس نشان داده نشود.


امکانات
تلگرام امکانات بیشتری نسبت به واتساپ دارد. امکاناتی همچون : تماس صوتی گروهی، تغییر صدا، ایدی یاب، ربات ساز، فوروارد پیشرفته و...

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره مقایسه تلگرام و واتساپ کدامیک بهتر است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب