مسبی

سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 11

نویسنده: sepehrpcx
17 مهر 00 ساعت 19:00
وبندور 10 آخرین سیستم عامل مایکروسافت اعلام شده بود اما چرا این کمپانی نسخه جدیدی از سیستم عامل خود را منتشر کرد؟ در این مقاله دلایل تغییر نظر شرکت مایکروسافت را ذکر می کنیم.
سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 11

در سال 2015 ، هنگامی که مایکروسافت در حال آماده سازی برای انتشار سیستم عامل ویندوز 10 خود بود ، یکی از توسعه دهندگان که در جلسه فنی در یک رویداد شرکت صحبت می کرد ، بیانیه ای را بالا برد. وی گفت: "ویندوز 10 آخرین نسخه ویندوز است." اما هفته گذشته، مایکروسافت یک رویداد آنلاین را برای نشان دادن "نسل بعدی ویندوز" اعلام کرد.


شش سال پس از اظهارات، دومین شرکت دولتی ارزشمند جهان دلیل خوبی برای تغییر جهت دارد. در حالی که مایکروسافت در سه دهه گذشته تجارت خود را متنوع کرده است، ویندوز قطعاً هنوز برای هویت شرکت و منابع مالی آن اهمیت دارد. لوگوی شرکت هنوز یک پنجره است.


در اینجا 9 توجیه احتمالی درباره تصمیم مایکروسافت برای انتشار یک به روزرسانی بزرگ، که برخی گمان می کنند می تواند ویندوز 11 نامیده شود، وجود دارد، به جای افزایش دوبار در سال ویندوز 10:


برای تجارت خوب است. حمل و نقل نسخه های جدید محصولات بزرگ مانند ویندوز در گذشته منجر به افزایش نرخ رشد درآمد مایکروسافت شده است. این امر تا حدی در نتیجه خرید رایانه های شخصی با نرم افزار مایکروسافت از پیش نصب شده توسط سازندگان رخ داده است. از لحاظ تاریخی ، ویندوز حاشیه عملکرد بالاتری نسبت به کل مایکروسافت داشته است و رشد ویندوز می تواند سودآوری بیشتری را برای شرکت ایجاد کند.


کامپوننت های سخت. ویروس کرونا به نفع سازندگان رایانه از جمله مایکروسافت بود زیرا مردم برای خرید رایانه برای کار و کلاس درس در خانه عجله کردند. شرکت تحقیقاتی صنعت فناوری گارتنر تخمین زده است که محموله های رایانه در سال 2020 سریعتر از یک دهه گذشته رشد کرده است. این امر نرخ رشد درآمد مجوز ویندوز مربوط به رایانه های شخصی مصرف کننده را افزایش داد. در نتیجه ، مایکروسافت می تواند به روزرسانی های ویندوز را منتشر کند که مردم را به خرید ماشین های جدید ترغیب می کند ، به طوری که مقایسه نتایج در برابر نابودی سیستم های رایانه ای ، ارائه ضعیفی برای سرمایه گذاران ایجاد نمی کند.


تهدید گوگل. مسلماً تهدید سیستم عامل google Chrome هرگز زیاد مهم نبوده است ، زیرا مردم به جای رایانه های قدیمی تر ویندوز یا Apple macOS ، از لپ تاپ های ارزان قیمت Chromebook استفاده می کنند که از سیستم عامل Google استفاده می کنند. به گفته گارتنر ، سازندگان رایانه 11.7 میلیون دستگاه کروم بوک در سال 2020 ارسال کرده اند. این میزان در مقایسه با 79.4 میلیون رایانه شخصی هنوز اندک است ، اما Chromebook ها 200 درصد رشد کردند در حالی که رایانه های شخصی حدود 11 درصد رشد کردند. چالش پیش روی مایکروسافت جلب رضایت افراد برای بازگشت است.


تهدید اپل. اپل با معرفی رایانه های Mac که از تراشه های M1 مبتنی بر Arm خود استفاده می کنند ، اکوسیستم ویندوز را تهدید کرده است ، که عمر باتری قابل توجهی نسبت به رایانه های شخصی اینتل دارد. مایکروسافت و دیگر سازندگان رایانه های شخصی از رایانه های ویندوز 10 مبتنی بر باز استفاده کرده اند ، اما مسائل مربوط به سازگاری نرم افزارها باعث شده است که رایانه ها توصیه کنند. مایکروسافت می تواند این وضعیت را بهبود بخشد. "اگر مایکروسافت و اکوسیستم PC OEM قادر به ارائه تجربه کاربری تقریباً یکسان در ویندوزهای x86 و Windows on Arm به دلیل برنامه کاربردی بهره وری هستند که واقعاً برای کاربران اهمیت دارد ، به علاوه طول عمر بیشتر باتری ، عملکرد در هر وات و 5G جان کوپیک ، تحلیلگر Rosenblatt Securities ، که دارای رتبه خرید سهام مایکروسافت است ، در یادداشتی که روز پنجشنبه در اختیار تحلیلگران قرار داد ، نوشت (از طریق Qualcomm) که به M1 نزدیک می شود ، ما فکر می کنیم که این یک پیروزی بزرگ برای Windows خواهد بود.


تقویت سطح. این دستگاه تقریباً به اندازه ویندوز یا سایر امتیازات مایکروسافت مانند Azure و Office نیست ، اما مایکروسافت هنوز خط تولید رایانه های شخصی Surface خود را می فروشد که می تواند در قفسه ها جذاب تر شود. درآمد سطحی در سه ماهه دوم و سوم سال 2020 بیش از 30 درصد رشد کرد ، اما این هنوز با رشد سبک Chromebook فاصله دارد. ویندوز دوباره تقویت شده ممکن است مصرف کنندگان را مجبور کند نگاهی دوباره به تبلت سرفیس پرو کانورتیبل بیندازند ، که طراحی سخت افزاری اولیه آن از ابتدا در سال 2012 تا کنون تغییر چندانی نکرده است.


پیر شدن. با انتشار دو نسخه به روز از ویندوز 10 در سال ، مایکروسافت از تازه ماندن سیستم عامل اطمینان می یابد. هنوز نزدیک به 6 سال سن دارد ، به این معنی که مدت زمان بیشتری نسبت به سایر نسخه های قبلی آن بوده است.


افزایش نام تجاری. یک ویندوز جدید می تواند به درک کلی شرکت کمک کند. ویندوز 10 محبوب ترین سیستم عامل جهان است و بیش از 1.3 میلیارد دستگاه از آن استفاده می کنند. اگر این شرکت بتواند کاربران را متقاعد کند که سیستم عامل در حال پیشرفت است ، آنها ممکن است احساس کنند که نوآوری در این شرکت زنده است و این باعث می شود آنها تمایل بیشتری برای پرداخت سایر محصولات مایکروسافت ، مانند اشتراک نرم افزارهای بهره وری Office داشته باشند.


توسعه دهندگان. اگر ویندوز به روز شود ، توسعه دهندگان نرم افزار ممکن است بخواهند نرم افزار خود را به سیستم عامل بیاورند تا توجه عمومی دوباره جلب شود. کریس کاپوسلا ، مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت ، روز دوشنبه در گفتگو با کرک متن ، تحلیلگر Evercore ، گفت: "البته ویندوز تا حد زیادی موفق شد زیرا توسعه دهندگان تصمیم گرفتند برنامه های خود را برای ویندوز بسازند." این شرکت می تواند با وارد کردن ویژگی های داغ تر به فروشگاه برنامه خود برای ویندوز ، از مزایای آن برخوردار شود. اگر افراد زمان بیشتری را در فروشگاه بگذرانند ، ممکن است پول بیشتری را در فروشگاه صرف کنند.


پیگیری کمال. هنوز جایی برای بهبود بخش هایی از ویندوز 10 وجود دارد که برخی از کاربران را با تبلیغات محصول و هشدارهای مربوط به به روز رسانی نرم افزار آزار می دهد. ساتیا نادلا ، مدیرعامل مایکروسافت چند روز قبل از انتشار سیستم عامل این شرکت در سال 2015 ، به تحلیلگران گفت: "آرمان ما با ویندوز 10 این است که افراد را از نیاز به انتخاب به ویندوز دوست داشتنی منتقل کنیم." در صفحه اسناد در وب سایت مایکروسافت آمده است که "Windows 10 دارای امتیاز Net Promoter بسیار بالاتر از ویندوز 7 است. " این بدان معناست که کاربران به احتمال زیاد ویندوز 10 را به دوستان یا همکاران خود توصیه می کنند. این یک پیشرفت مثبت است ، اما این بدان معنا نیست که مایکروسافت به نیروانای ویندوز Nadella دست یافته است.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 11 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (1)
ترتیب
ساسان محمودی کد: 43797

عالی و مفید بود مرسی واقعا

پاسخ
1400/7/18
ans_result_43797