آینده ی ارزهای دیجیتال در سال 2021 و بعد از آن

نویسنده: همایون حیدری
1400/04/18   02:52
در شش ماه گذشته، اقتصاد رمزنگاری نقاط عطفی قابل توجهی را تجربه کرد و به افزایش رکورد دارایی دیجیتال دامن زد. و انتظار می رود که این صنعت حتی پس از پایان تجمع ها نیز حرکت را حفظ کند.
آینده ی ارزهای دیجیتال در سال 2021 و بعد از آن

اگرچه تازه وارد سه ماهه سوم سال شده ایم، اما شاهد پیشرفت های قابل توجهی در زمینه ارزهای رمزپایه هستیم که برخی از آنها در زیر برجسته شده است.


در 20 آوریل 2021 ، ونمو اعلام كرد كه با پیوستن به لیست طولانی شركتهایی كه اخیراً شروع به شناسایی و پذیرش ارزهای مجازی كرده اند، پشتیبانی رمزنگاری خود را به سیستم عامل خود اضافه می كند.


همانطور که در هفته اول آوریل 2021 اعلام شد ، Square Inc ، Fidelity و Coinbase در حال تشکیل شورای Crypto برای نوآوری هستند، مأموریت دارند که به عنوان صدای صنعت خدمت کنند و "مزایای ارزهای رمزپایه را به سیاست گذاران، نهادهای نظارتی و مردم در سراسر جهان منتقل کنند".


در همان هفته، گلدمن ساکس اعلام کرد که بودجه های بیت کوین را در دسترس مشتریان ثروتمند خود قرار می دهد و سرعت تصویب سازمانی ارز مجازی را تسریع می کند. بانک سرمایه گذاری به زودی به مشتریان ثروتمند کمک خواهد کرد تا از طریق یک گروه دارایی دیجیتال در بخش مدیریت ثروت خصوصی خود ، در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنند.


در تاریخ 30 مارس 2021 ، پی پال اعلام كرد كه به مصرف كنندگان آمریكایی این اجازه را می دهد تا از دارایی های رمزنگاری شده خود برای پرداخت به میلیون ها تاجر آنلاین خود در سطح بین المللی استفاده كنند. در نتیجه ، مشتریانی که ارزهای مجازی در کیف پول های دیجیتال PayPal دارند ، اکنون می توانند از دارایی های خود در هنگام پرداخت برای خرید استفاده کنند. این ویژگی خروج از پیشنهاد PayPal برای خرید ، فروش و نگهداری ارزهای رمزپایه است که فقط در اکتبر سال گذشته راه اندازی شد.


چند روز قبل از اخبار PayPal ، Tesla Inc. اعلام کرد که این شرکت اکنون پذیرش بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت آغاز می کند. در حالی که فناوری PayPal معاملات را با ارز فیات حل و فصل می کند و هرگونه مواجهه با بازرگانان را محدود می کند، تسلا بیت کوین مورد استفاده را به عنوان پرداخت نگه می دارد. علی رغم نوسانات بالای قیمت و خطرات مربوط به پرداخت بدهی ، میلیاردر فناوری ، الون ماسک ، بیش از هر مدیر عامل اصلی دیگری از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه استقبال کرده است و انتظار نمی رود که این نوع مدل عملیاتی به طور گسترده ای توسط بسیاری از افراد پذیرفته شود.

تسلا همچنین اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است تا بازده نقدی خود را در "کمیسیون بورس و اوراق بهادار" (SEC) که در اوایل فوریه 202 تشکیل شد ، "متنوع تر و به حداکثر برساند". به عنوان یک رهبر تجاری با نفوذ ، پشتیبانی مداوم الون ماسک از بیت کوین و سایر موارد ارزهای رمزنگاری شده ، اغلب از طریق توییتر ،کمک قابل توجهی به قیمتهای بالای همیشگی ارزهای رمزپایه کرده است.


در اواخر مارس 2021 ، ویزا اعلام کرد اجازه استفاده از سکه رمز ارز USD را می دهد ، ارز رمزپایه پایداری که ارزش آن مستقیماً به دلار آمریکا متصل است ، برای تسویه معاملات در شبکه پرداخت خود. به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی ، شبکه پرداخت با پلت فرم Crypto.com و Anchorage ، یک بانک دارایی دیجیتال کار خواهد کرد.


در تاریخ 18 مارس 2021 ، بانک نیویورک ملون ، یکی از بزرگترین بانکهای نگهداری در جهان ، در Fireblocks برای بازداشت ارز رمزنگاری شده ، یک رهبر بازار در ارائه فناوری ایمن برای پشتیبانی از خدمات دارایی دیجیتال ، سرمایه گذاری کرد. در اوایل سال جاری ، BNY Mellon گفت که بیت کوین و سایر خدمات نگهداری رمزنگاری را به مشتریان خود ارائه می دهد. BNY Mellon قصد دارد از فناوری Fireblock برای برنامه خود استفاده کند تا به نمایندگی از سرمایه گذاران نهادی خود به عنوان متولی دارایی های دیجیتال عمل کند.


Fireblocks همچنین متولی دارایی دیجیتال مارک دار فیس بوک بود ، Diem ، که همچنین انتظار می رود در سال 2021 راه اندازی شود. پروژه ارز دیجیتال فیس بوک ، که قبلا به عنوان Libra شناخته می شد ، از سال 2019 در حال کار است و با چندین مانع از طریق تنظیم کننده ها ، ناظران ، سیاست گذاران و همچنین بانک های مرکزی و دولت های G8 گسترده تر. علی رغم پرداختن به چالش های نظارتی ، نگرانی ها در مورد غول رسانه های اجتماعی در کانون سیستم مالی جهانی هنوز کاملاً مستدل است.


مورگان استنلی اولین بانک بزرگ آمریکایی است که دسترسی به وجوه بیت کوین را برای مشتریان ثروتمند خود فراهم می کند ، که در 17 مارس 2021 اعلام شد. بانک سرمایه گذاری دسترسی به سه صندوق را فراهم می کند که مالکیت بیت کوین را برای سرمایه گذاران با "تحمل ریسک تهاجمی" امکان پذیر می کند.

در همان هفته ، JPMorgan اعلام کرد که در حال بررسی گزینه های پاکسازی بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است ، و تأکید بر لزوم نشستن یک واسطه بین میزهای خارج از بورس (OTC) و معامله گران برای ایجاد نقدینگی در بازار و ضمانت اجرای تجارت.


Square Inc ، یک شرکت پرداخت دیجیتال آمریکایی ، بعد از تسلا ، شرکت دیگری است که با سرمایه گذاری های خود بزرگترین ارز رمزنگاری شده بیت کوین را آغاز کرد. Square در فوریه 2021 اعلام کرد که علاوه بر خرید 50 میلیون دلاری بیت کوین در اکتبر 2020 ، 170 میلیون دلار بیشتر در بیت کوین سرمایه گذاری می کند.


از 18 فوریه 2021 ، اولین صندوق تجارت بیت کوین در جهان (ETF) در آمریکای شمالی تصویب و راه اندازی شد. ETF متعلق به شرکت Purpose Investments ، یک شرکت سرمایه گذاری کانادایی است و پس از تأیید از تنظیم کننده اوراق بهادار کانادا ، در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) معامله می شود.


در ژانویه 2021 ، بر اساس پرونده های ارائه شده در SEC ، Blackrock معاملات آتی بیت کوین را برای دو سرمایه خود اضافه کرد. این دو صندوق فرصت های استراتژیک درآمد BlackRock و صندوق تخصیص جهانی BlackRock هستند.


در چند سال گذشته ، از سال 2017 و 2018 ، به ترتیب از برنامه های تجاری معروف مانند Revolut و Robinhood ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه محبوب در دسترس کاربران خود بود ؛ در عین حال جهشی در حجم معاملات ارزهای رمزنگاری شده و معامله گران جدید در سیستم عامل های خود تجربه کرده اند. Robinhood گفت که سرویس ارز رمزنگاری شده آن تنها در دو ماه اول سال 2021 ، زمانی که تعداد کل مشتریان آن 13 میلیون کاربر در ماه مه سال 2020 بود ، 6 میلیون حساب بودجه اضافه کرده است.


به طور کلی ، بازار در حال ظهور رمزنگاری نه تنها سرمایه گذاران خرده فروشی را به خود جلب می کند ، بلکه موسسات مالی سنتی و شرکت های بزرگ را نیز به دنبال جذب سود از روند ظهور دارایی های دیجیتالی می کند. بر این اساس ، ما بیشترین ارزش ارز رمزنگاری شده در تاریخ را تجربه می کنیم و مشخص می شود که میدان برای ماندن در اینجاست.


چالش های تنظیم مقررات و مطابقت با نرخ ارز رمزنگاری شده برای مشاغل


به دنبال افزایش چشمگیر قیمت و محبوبیت آنها ، ارزهای رمزپایه تحت نظارت بیشتر دولت ها و نهادهای نظارتی قرار گرفته اند. اگرچه حوزه قانونگذاری هنوز هم در مورد بازیکنان در عرصه ارز مجازی جلب می کند ، اقدامات اجرایی و تمرکز مجدد بر تنظیم فعالیت های رمزنگاری و شرکت کنندگان انجام شده است.

از همه مهمتر ، انتصاب گری گنسلر توسط رئیس جمهور بایدن در 14 آوریل 2021 ، به عنوان رئیس جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، دوره جدیدی را برای ارزهای رمزپایه و به طور کلی فن آوری های مالی آغاز می کند. قبل از پیوستن به SEC ، به دنبال نقش بخش عمومی خود به عنوان رئیس کمیسیون تجارت آینده کالا ، گنسلر استاد MIT بود ، جایی که تدریس و تحقیقات وی بر روی فناوری های بلاکچین و ارزهای دیجیتال متمرکز بود - همه اینها نشان می دهد که بیشتر به بازارهای جهانی فضای نظارتی رمزنگاری.


اخیراً ، در تاریخ 23 آوریل 2021 ، دفتر نظارت بر ارز (OCC) تصویب مقدماتی مشروط برنامه درخواست منشور Paxos National Trust را اعلام کرد . در صورت اعطای اعتبار ، Paxos به سومین شرکت ارز رمزپایه تبدیل خواهد شد که از طریق OCC نمره اعتماد فدرال را کسب می کند.

آینده ی ارزهای دیجیتال در سال 2021 و بعد از آن
امتیاز دهی به مقالهScoring the article



 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: آینده ی ارزهای دیجیتال
دلار: 59,629تومانبیت کوین: 63,790 دلار
596290
fa