سود بیش از 1500 درصدی سهم وغدیر بر اساس الگوی کنج نزولی

نویسنده: محمد رضائی
1400/01/02   21:37
سهم وغدیر به نام سرمایه‌گذاری غدیر در بازار اول بورس قرار دارد. الگوی کنج به دو دسته تقسیم می‌شود: 1) الگوی کنج صعودی 2) الگوی کنج نزولی. بعضی وقت‌ها این الگو به صورت الگوی ادامه دهنده ظاهر می‌شود و بعضی موقع‌ها به صورت الگوی برگشتی تشکیل می‌شود.
سود بیش از 1500 درصدی سهم وغدیر بر اساس الگوی کنج نزولی

در این مقاله قصد داریم به بررسی شکل گیری الگوی کنج نزولی در سهم وغدیر بپردازیم.

الگوی کنج نزولی از دو خط نزولی تشکیل شده است. و به خاطر همین دو خط نزولی است که اسم این الگو با الگوهای قیمتی دیگر متفاوت است.

زمان خرید بعد از شکست خط بالایی این الگو می باشد. پس بهتر است بعد از شکل گیری چند کندل که از خط بالایی الگو عبور کرد اقدام به خرید کنیم.

حالا سوال در ذهن شما ایجاد می شود اگر خرید کردیم و قیمت سهم پایین آمد چی کار کنیم؟ باید حد ضرر بگذاریم تا در زمانی که قیمت به طرف پایین خط الگو شکسته شد اقدام به فروش کنیم و جلوی ضرر بیشتر را بگیریم.

ولی خب همانطوری که در تصویر بالا مشاهده کرده بودید قیمت زیر خط بالایی الگو قرار نگرفته است. پس با ضرر خارج نمی شدیم و سهم را نگه می داشتیم.

و زمان شکل گیری این الگوی کنج نزولی در نرم افزار متاتریدر از تاریخ 2016/03/26 تا 2017/10/29 است. و اگر با نرم افزار متاتریدر آشنایی ندارید کافی است در گوگل سرچ کنید دانلود نرم افزار متاتریدر 5 تا هم نصب کنید و هم آموزش نرم افزار را در سطح اینترنت یاد بگیرید.

و در زمان شکل گیری الگوی سر و شانه سقف می توانستیم با کسب 1560 درصد سود در مدت 3 سال از سهم خارج شویم. پس اگر در این سهم دید بلند مدت 3 ساله داشتیم می توانستیم سود 1560 درصدی بدست آوریم.

نحوه محاسبه سود این سهم چگونه است؟

قیمت خرید را 750 ریال در نظر می گیریم. و قیمت فروش را 12500 ریال در نظر می گیریم. یعنی 12500 ریال را منهای 750 ریال می کنیم تا عدد 11750 بدست آید. و این عدد بدست آمده را تقسیم بر 750 می کنیم تا عدد 15/6 بدست آید. و این عدد 15/6 را ضرب در 100 می کنیم تا به عدد 1566 درصد سود برسیم. پس متوجه شویم زمان خرید در این سهم بر اساس استراتژی کنج نزولی است. و زمان فروش بر اساس الگوی سر و شانه سقف می باشد.

چند نکته مهم که در زمان معامله کردن سهام باید دقت کنیم:

  • به همه سهام دید بلند مدت نداشته باشیم. یعنی همه سهام از لحاظ بنیادی خوب نیستند.
  • به همه سهام دید نوسان گیری و تکنیکال نداشته باشیم. یعنی برخی سهام از لحاظ بنیادی خوب نیستند و باید از لحاظ تکنیکال بررسی شوند و بعد از سود چند ماهه باید خارج شد.
  • عجله کردن در زمان خرید و همچنین عجله کردن در زمان فروش کار اشتباهی است. چون باید بر اساس استراتژی معاملاتی که تعیین می کنیم وارد سهم بشویم و باز هم بر اساس استراتژی معاملاتی باید از سهم خارج شویم.

الان سوال شما احتمالا این است ما باید چطور متوجه می شدیم که همچین سودی بدست می آوردیم.

صرفا از لحاظ تکنیکال این سهم را بررسی کردیم اما می توانستیم از لحاظ بنیادی و شرایط اقتصاد کلان هم بررسی کنیم. زمانی که افزایش نرخ ارز را در ابتدای سال 97 شاهد بودیم باعث تورم شد. و در نتیجه این شرکت هم در موضوع سرمایه گذاری دیگر شرکت ها فعالیت می کند.

پس همین موضوع باعث شده است که سودآوری خوبی بتواند برای سهامداران خود ایجاد کند. اما چرا در مدت چند ماه اخیر این سهم با افت قیمت مواجه شده است. دلیل این موضوع بیشتر به خاطر احساسات و هیجان سرمایه گذاران است.

در ابتدای سال 99 تا اواسط مرداد شاهد ورود زیاد سهامداران تازه وارد بودیم. و به همین علت این روند صعودی چند ماهه قطعا نمی تواند همیشه ادامه داشته باشد چون بعضی از سهامداران به دلیل شناسایی سود و از دست ندادن سودشان از سهم خارج می شوند. و برخی دیگر هم به این علت که پول وارد کردند و دیگه پول ندارند وارد سهام بورس کنند. پس در نتیجه فروش زیاد اتفاق می افتد. و باعث کاهش قیمت خیلی از سهام می شود.

از لحاظ تکنیکال این الگوی سر و شانه سقف از دو شانه راست و چپ تشکیل شده و یک سر که در بین این دو شانه قرار گرفته است. و در این سهم این الگو کاربرد فروش داشته که در تصویر زیر نشان داده شده است.

سود بیش از 1500 درصدی سهم وغدیر بر اساس الگوی کنج نزولی
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: الگوی کنج نزولی
دلار: 57,801تومانبیت کوین: 68,222 دلار
578010
fa