مسبی

درآمد زایی از تولید محتوا در آپارات و یوتیوب

نویسنده: محمد رسول
6 اسفند 99 ساعت 11:37
امروزه افراد زیادی هستند که با تولید محتوا درآمد زایی می کنند. اما این درآمد زایی از طریق تولید محتوا اصولی دارد که برای موفق شدن باید آن ها را به کار گیرید. از بهترین برنامه ها برای تولید محتوا می توان آپارت و یوتیوب را نام برد که افراد زیادی را مشغول کرده است.
درآمد زایی از تولید محتوا در آپارات و یوتیوب

توضیحی مختصر در مورد آپارات

آپارات، یک سایت ایرانی است که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. و افراد زیادی در این سایت مشغول کار هستند و از تصمیم خود راضی هستند. آپارات شرایطی را برای هر کاربر قرار داده تا با عبور از آن بتوانند استارت کسب درآمد را بزنند. آپارات، علی رغم اینکه یک سایت دارد یک اپلیکیشن (برنامه) هم دارد که مختص گوشی های اندرویدی است.


توضیحی مختصر در مورد یوتیوب

یوتیوب یک سایت خارجی است که چند سالی است رونق بیشتری نسبت به قبل داشته است و علاوه بر کاربران ایرانی، کاربران خارجی نیز در آن فعالیت می کنند. از این میتوان به عنوان پر مخاطب بودن و مرکز فضای مجازی نام برد. یوتیوب مثل آپارات شرط و شروط هایی دارد که افراد برای رسیدن به درآمد باید آن ها را رعایت کنند. گفتنی است یوتیوب به جز سایت، اپلیکیشن نیز دارد که برای هر نوع سیستم عامل مناسب است.


در ادامه شرایط های کسب درآمد از این دو برنامه را می خوانیم.


آپارات


1_ تولید کننده محتوا

آپارات دو روش برای درآمد زایی در اختیار کاربران قرار داده که روش اول شامل " تولید کننده محتوا " است. این یعنی اینکه خود شما ویدیو های آموزشی را تولید کرده و در صفحه خود، آن را به اشتراک می گذارید تا افراد از آن بازدید کنند و شرایط درآمد زایی مهیا شود.


2_ بازنشر کننده محتوا

روش دوم درآمد زایی در آپارات " بازنشر کننده محتوا " است. یعنی اینکه برنامه و ویدیو هایی که افراد به نمایش می گذارند کپی می کنید و آن را در صفحه خود نمایش می دهید. درست است که نسبت به تولید کردن محتوا کار سخت تری است اما شرایط خاصی دارد که در ادامه با هم مرور می کنیم.


3_ حد و حدود شروع درآمد زایی

درآمد زایی از آپارات خیلی کار ساده ای نیست و باید سفت و سخت به کار خود بچسبید. آن دو دسته ای که در بالا خواندیم میزان درآمد زایی متفاوتی دارند. اگر به عنوان تولید کننده محتوا در آپارات فعالیت کنید باید در سه ماه گذشته 3000 دقیقه بازدید داشته باشید. یعنی ویدیو هایی که به اشتراک می گذارید باید روی هم در سه ماه گذشته 3000 دقیقه که حدود 50 ساعت می شود بازدید بخورد. اما کسی که به عنوان بازنشر کننده محتوا فعالیت میکند و ویدیو های افراد را در صفحه خود به اشتراک می گذارد باید در سه ماه گذشته روی هم 20000 دقیقه که حدود 333 ساعت می شود بازدید بخورد تا به مرز شروع درآمد زایی برسد و عضو incom های آپارات شوند.


چگونه سریع تر کار درآمد زایی خود را آغاز کنیم؟

بهترین و سریع ترین راه برای شروع درآمد زایی و عبور از شرایطی که در فوق خواندید، به زبان ساده این است که تعداد ویدیو هایتان را همواره افزایش دهید و باید تعداد ویدیو هایتان افزایش دهید تا بازدید بیشتری بخورد و از شرط ها برای زدن دکمه استارت درآمد زایی عبور کنید.یوتیوب


1_ یوتیوب، شبیه اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام یک جا برای کسب درآمد است که کاربران زیادی را مشغول خود کرده است. اما باید فالوور جمع کنید تا پیج شما دارای اعتبار شود. یوتیوب نیز همینطور است یعنی اینکه شما باید سابسکرایب (subscribe) زیادی داشته باشید تا پیج یا صفحه خود را به کاربران معرفی کنید. پس اولین گام موفقیت، معرفی صفحه خود به کاربران است.


2_ تولید محتوا

در یوتیوب ایرانی های زیادی مشغول کار هستند که بیشتر به صورت رسمی کار می کنند. یعنی اینکه کسانی که در یوتیوب کار میکنند دارای اتاقی مخصوص، میکروفون مخصوص و.... هستند؛ این یعنی کار اصلیشان ضبط ویدیو و درآمد زایی از یوتیوب است. اما معمولا کسانی که در آپارات کار می کنند با برنامه های اسکرین رکوردر فیلم را ضبط کرده و نمایش میگذارند.


3_ شروع درآمد زایی

یوتیوب به نسبت آپارات به نظر می آید که راحت تر است چون درآمدی که از یوتیوب کسب میشود به دلار است و هم اینکه مثل آپارات نیست، یعنی شما وقتی ویدیو های زیادی در صفحه خود داشته باشید و سابسکرایب های بالایی داشته باشید زودتر به موجودی شما افزوده می شود. و به نظر می رسد برای درآمد زایی، یوتیوب بهتر از آپارات است. چون میتوان سریع تر به این مهم دست یافت. و فراموش نشود که یوتیوب دستمزد شما را به دلار می دهد. و به این دلیل ایرانیان زیادی اتاق خاصی را به ضبط ویدیو اختصاص داده اند.سخن پایانی و نتیجه گیری ....

در حال حاضر کاربران زیادی کارشان تولید محتوا است و از انتخاب کار و فعالیت خود پشیمان نیستند. اما به پشتکار هم نیاز است. و اینکه باید برای خود هدفی تعیین کنید. کسانی که به تولید محتوا علاقمند هستند بایستی صحبت کردن را بلد باشند یعنی اینکه زیبا سخن بگویند. کسانی که تصمیم گرفتند به سمت تولید محتوا بروند، بهتر است ابتدا قوانین و شرایط برنامه مورد نظر برای کسب و کار را مطالعه نمایند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره درآمد زایی از تولید محتوا در آپارات و یوتیوب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تولید محتوا