اصول مقاله نویسی در سایت مسبی

1399/11/27   09:03
برای شروع هر کاری باید اطلاعات و پیش نیاز های آن کار را به خوبی بدانیم و باید برای هر کاری که می کنیم تمام اصول آن کار را رعایت کنیم تا آن کار به خوبی انجام شده و سود زیادی داشته باشد.
اصول مقاله نویسی در سایت مسبی

بنده به این موضوع معتقد هستم که هر کاری که اصولی شروع و کار نشود به جای خوبی نمی رسد. برای نوشتن مقاله هم باید اصول آن را بدانیم و رعایت کنیم تا مقاله ای خوب و گیرا بنویسیم که خواننده از خواندن متن لذت ببرد.

1_ اولین و مهمترین اصول مقاله نویسی که همه به آن توجه دارند انتخاب ((عنوان)) مناسب است که معمولا خواننده برای اولین بار، آن را می بیند. پس باید عنوان جوری باشد که خواننده را در اولین نگاه مشتاق خواندن کند.

2_ دومین مورد که به نظر بنده یکی از اصول مقاله نویسی است انتخاب ((موضوع)) است.

به نظر من در هر زمانی همه موضوع ها مخاطب ندارند و بعضی موضوع ها اصلا جذاب نیستند. برای مثال مقاله ای تاریخی، تخصصی و در بعضی موارد ورزشی مخاطب زیادی ندارند، امام مقاله های اقتصادی در رابطه با پیش بینی وضع بازار، مقاله های علمی و فناوری های جدید بازار خوب و پر مخاطبی دارند.

هر چند برای نوشتن از این طیف مقالات، تخصص، تلاش و مطالعه فراوان ضروری است.

3_ پس از گذشتن از موضوع و عنوان به موضوعی خاص بر می خوریم که اغلب جدی گرفته نمی شود.

در نوشتن مقاله باید همیشه توضیحات را مختصر و مفید کنیم و بهتر است از علائم نگارشی درست و فاصله ها استفاده کنیم. زیرا نبود فاصله موجب میشود متن برای خواننده طولانی و یکنواخت به نظر برسد و نبود علائم نگارشی موجب خواندن اشتباه و درک غلط فرد از متن شود و شاید این دو جمله را زیاد شنیده باشید که مثال خوبی است:

((بخشش لازم نیست، اعدامش کنید))

((بخشش، لازم نیست اعدامش کنید))

4_ پس از نوشتن مقاله باید در فکر عکس مناسب باشید زیرا موجب جذب مخاطب می شود و پس از عنوان نگاه به عکس در اولویت است.

5_ برای شروع مقاله نویسی نیازی به تخصص خاصی نیست و شما نباید حتما دانشمند باشید؛ برای نوشتن مقاله کمی فکر، مطالعه، رعایت اصول نوشتن و نوشتن عقاید و نظرات خود است که برای نوشتن عقاید و افکار خود باید متن را جوری نوشت که خواننده متوجه این موضوع شود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: مقاله نویسی در سایت مسبی
دلار: 59,631تومانبیت کوین: 63,190 دلار
596310
fa