مسبی

فناوری، صنعتی برای توسعه و پیشرفت

6 مهر 99 ساعت 06:56
این مقاله با عنوان "فناوری صنعتی برای توسعه و پیشرفت" به صنعت نوپا و بنیادین فناوری و دستاوردهای آن اشاره دارد و بیان می کند که فناوری یکی از صنایع ثروت ساز است که می تواند در پیشرفت کشورها هم نقش مهمی داشته باشد.
فناوری، صنعتی برای توسعه و پیشرفت

فناوری یکی از صنایع جدید و نوپا در بین صنایع مختلف می باشد که تحت تاثیر صنعت هوا و فضا و دستاوردهای آن شکل گرفت و امروزه به بخشی جدانشدنی از زندگی تمام انسان ها تبدیل شده است. وسایلی مانند تلفن های همراه، دوربین های دیجیتال، تلویزیون ها، لپ تاپ ها و ... که به صورت روزمره از آنها استفاده می کنیم همه از دستاوردهای فناوری هستند.

فناوری امروزه بیش از پیش نقش مهمی را در پیشرفت کشورها ایفا می کند و همچنین تاثیر مثبتی بر روی صنایع دیگر به جای گذاشته است. فناوری یکی از مهم ترین صنایع پول ساز و ثروت آور می باشد که ثروتی زیاد را برای صاحبان آن به همراه می آورد و محصولاتی که بر پایه صنعت فناوری شکل می گیرند، ثروت عظیمی را برای صاحبان این صنایع فراهم می کند.

با پیشرفت صنعت فناوری شرکت های متعددی که در این زمینه هستند با دانش بالا و نیروهای متخصص و نخبه اقدام به ابداع وسایل مختلف در ورژن های جدید و با ویژگی های پیشرفته می کنند و با روانه کردن این محصولات به بازار ثروت فراوانی را بدست می آوردند. صنعت فناوری یکی از مهم ترین صنایع می باشد که امروزه در کشورهای توسعه یافته بسیار در حال پیشرفت و تکامل می باشد.

پیشرفت صنعت فناوری علاوه بر اینکه باعث به روز شدن محصولات این حوزه شده است، تاثیرات فراوان و مثبتی را بر ارتقا ویژگی ها و کیفیت محصولات صنایع مختلف داشته است. برای مثال پیشرفت فناوری باعث رشد و توسعه صنایع راهبردی مثل حمل و نقل، پزشکی و کشاورزی شده است و تحولات چشمگیری را در این صنایع مهم ایجاد کرده است. پیشرفت های صنعت فناوری در چندین سال اخیر در جهان باعث شده است تا بسیاری از شرکت هایی که در این عرصه فعالیت می کنند به برند های مشهور و شرکت های چند ملیتی یا فرا ملیتی تبدیل شوند و سودآوری زیادی برای کشورهایشان داشته باشند.

پیشرفت بسیاری از شرکت های خرد و بزرگ در حوزه فناوری باعث شده است تا این شرکت ها به یک بازار سرمایه گذاری تبدیل شوند و از سراسر جهان برای پیشرفت و توسعه خود سرمایه های فراوانی جذب کنند که همین مسئله هم باعث رونق و پیشرفت این کشورها شده است و هم سودآوری زیادی برای کشورهایشان به ارمغان آورده است. بدون شک در جهان امروز که علم به سرعت در حال پیشرفت و رشد است، صنعت فناوری نقش مهمی را در این رشد و پیشرفت ایفا می کند.

صنعت فناوری با پیشرفت های روبه رشد چشمگیر خود می تواند کمک شایانی به پیشرفت و توسعه صنایع دیگر بکند. صنعت فناوری، صنعتی بسیار مهم و پراهمیتی است که با دستاوردهایش انجام بسیار از کارهای سخت را سهل و آسان کرد و زندگی را بیش از پیش برای انسان ها آسان نمود. امروزه شاهد این مسئله هستیم که دستاوردهای فناوری در تمامی جوامع خودنمایی می کند و زندگی روزمره بسیاری از مردم به این دستاوردها گره خورده است و این دستاوردهای به بخش مهمی از زندگی مردم تبدیل شده اند. می توان بیان کرد که فناوری یکی از صنایعی است که در صنعتی و ماشینی شدن زندگی انسان ها نقش بسیار زیادی را ایفا می کند و محصولات این حوزه نقش زیادی را در ماشینی و صنعتی کردن جوامع متفاوت داشته اند.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره فناوری، صنعتی برای توسعه و پیشرفت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: صنعت فناوری