مسبی

10 فعالیتی که در زمان قرنطینه می توانید انجام بدهید

نویسنده: HadiseH
12 شهریور 99 ساعت 23:05
حال که بیشتر فعالیت های روزانه و عادی روز های گذشته و قبل از کرونا تقریبا برایمان غیر قابل دسترس شده است؛ نباید فرصت پیش آمده را از دست دهیم و بهتر است زمان قرنطینه را با کار کردن روی خودمان سپری کنیم.
10 فعالیتی که در زمان قرنطینه می توانید انجام بدهید

حال که بیشتر فعالیت های روزانه و عادی روز های گذشته و قبل از کرونا تقریبا برایمان غیر قابل دسترس شده است؛ نباید فرصت پیش آمده را از دست بدهیم و بهتر است قرنطینه را با کار کردن روی خودمان سپری کنیم. می توانیم با کار هایی که خوشحالمان می کند شروع کنیم و نباید فراموش کرد که ما تنها نیستیم بلکه تمام جهان با قرنطینه به حالت انزوا رفته و مشکل کرونا سراسری است.
بنابراین لطفاً نگاهی به لیست 10 فعالیت برتر من بیندازید که امیدوارم بتواند به همه ما کمک کند تا در این اوقات عجیب و غریب خوشحال باشیم. ما می توانیم از این دوران گذر کنیم اما با کمک یکدیگر!


1) ورزش در خانه
ورزش ذهن را خالی می کند و شما را سر شار از انرژی مثبت و پر قدرت می کند.
سعی کنید هر روز حداقل نیم ساعت را صرف ورزش در خانه کنید. بعد از انجام آن تفاوت را مشاهده خواهید کرد که انجام آن هم بسیار آسان است. شما می توانید فیلم های آموزشی ورزشی را از یوتیوب تماشا و مطابق ویدیو پیش بروید که به جز هزینه اینترنت مصرفی، باقی فعالیت ها کاملا رایگان است.


2) دستور العمل های غذاهای جدید را بیاموزید
دستان خود را بشویید، قطعه موسیقی دلخواهتان را بگذارید و در آشپزخانه شروع بکار کنید. این یک فعالیت رضایت بخش است که ما می توانیم با کمک خانواده خود انجام دهیم و از گذراندن وقت در کنار هم لذت ببریم در حالی که مشغول پخت براونی های خوشمزه، کلوچه ها، کیک ها یا هر کاری که دوست دارید انجام بدهید هستید.
دستور العمل های جدید را آزمایش کنید؛ غذاهای وگان، انتخاب های سالمی هستند و البته از درست کردن دسرها غافل نشید.


3) کتاب بخوانید
یک مکان راحت در خانه خود پیدا کنید. شاید بیرون باغ، یا روی آن مبل زیبا در اتاق نشیمن یا هر کجا که در آن راحت تر هستید. کتابی را بگیرید و در آن غرق شوید. این یک واقعیت انکار ناپذیر است که خواندن می تواند استرس را کاهش دهد و در لحظاتی از این دست که مملو از اضطراب و ناامیدی می شویم، خواندن روشی شگفت انگیز برای یافتن آرامش است.


4) با عزیزانتان وقت بگذرانید
اگر آنقدر خوش شانس هستید که در خانه در کنار خانواده خود هستید، زمانی را برای لذت بردن و قدردانی از آنها اختصاص دهید. یک بازی رومیزی بگیرید و یک شب را باهم سرگرم شوید. یک لیوان چای و مقداری کلوچه تهیه کنید و دور میز بنشینید تا داستان ها و لحظات با هم را از سال های گذشته به اشتراک بگذارید و اگر اکنون در کنار خانواده خود نیستید، یک تماس تلفنی با آن ها برقرار کنید.


5. با دوستان خود صحبت کنید
از تلگرام، واتساپ، اینستاگرام، فیسبوک، اسکایپ یا هر پلتفرمی که دلخواهتان است با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و با آن ها صحبت کنید و وقت بگذرانید.
به یاد داشته باشید که همه ما در این ایام با هم برابر هستیم و همه دلتنگ دوستان و آشنایان خود هستیم.
یک تماس تصویری با آن ها برقرار کنید حرف بزنید بازی کنید بخندید و اوقات خوشی را با آن ها داشته باشید.


6) جمعه ها را جمعه حساب کنید
بسیاری از ما با برنامه هایی از آینده روبرو هستیم که بهم خورده است با این حال فراموش نکنید که آخر هفته ها را هنوز حساب کنید.
با خانواده در خانه، یا با دوستانتان از طریق یک تماس تصویری، چند لباس زیبا (به جای لباس خونگی!) بپوشید، موسیقی بگذارید، یک نوشیدنی بگیرید و تمام شب را با آنها بخندید.
ما نباید حس سرگرمی و مهمانی های آخر هفته را از دست بدهیم.


7) تکرار مسابقات ورزشی قدیمی خاطره انگیز را تماشا کنید
در حال حاضر هیچ ورزش زنده ای برای تماشا از تلویزیون وجود ندارد (که این باعث ناراحتی شدید همه ما ورزش دوستان می شود) اما اتفاق شگفت انگیزی در سرتاسر جهان در جریان است؛ بسیاری از مسابقات کلاسیک ورزشی تاریخ از طریق تلویزیون پخش می شوند!


8) برنامه ها و سریال های بیشتری را تماشا کنید
ما همیشه زمان بیشتری برای تماشای برنامه ها، سریال ها و فیلم های جدید می خواهیم.
خب، اکنون آن زمان را داریم و باید از آن استفاده کنیم.
به راحتی، جدیدترین سریال ها و فیلم های معروف را طریق اینترنت دانلود و تماشا کنید و لذت ببرید.


9) یک زبان جدید یاد بگیرید
چرا که نه؟ به راحتی با نصب برنامه ای مانند Duolingo و انتخاب زبانی که می خواهید یاد بگیرید و با صرف وقت روزانه این مهارت را کسب کنید. این یک روش عالی برای از بین بردن استرس و تمرکز بر هدف خاصی است که می تواند به شما کمک کند تا در حین قرنطینه سازماندهی بهتری روی وقتتان داشته باشید.


10) جدول حل کنید
حل جدول یکی از سرگرمی های کلاسیک و مفیدی است که از زمان های گذشته طرفداران بسیاری داشته است. همانطور که میدانید حل جدول باعث تقویت حافظه و افزایش اطلاعات عمومی میشود پس فرصت را از دست ندهید و جدولی را تهیه و شروع به حل کنید.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 10 فعالیتی که در زمان قرنطینه می توانید انجام بدهید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب