دانلود شرطی فایل ها در IDM

نویسنده: فایلز سنتر
1399/05/23   08:38
همانطور که می دانیم نرم افزار مدیریت دانلود یا IDM طرفدارای زیادی دارد و یکی از بهترین نرم افزار های دنیا در زمینه دانلود است، ولی گاهی اوقات نمی خواهیم فایلی را با این برنامه دانلود کنیم، راه حل چیست؟
دانلود شرطی فایل ها در IDM

اکنون می پردازیم به اینکه چگونه می توان بدون اینکه برنامه IDM متوقف یا حذف شود، دانلود مورد نظرمان از طریق دیگر (مرورگر، سایر نرم افزار های دانلودی) انجام شود. در واقع برای برنامه، شرط تعیین می کنیم که اگر کاربر اجازه دانلود داد، IDM فایل را دانلود کند و گرنه حق دانلود از آن صفحه را ندارد.

این آموزش مختص مرورگر گوگل کروم است و معمولا این نرم افزار در قدیم، به علت ناسازگاری با IDM مشکلات زیادی را برای کاربران، به وجود آورده بود.

برای اینکه مشخص کنیم که دقیقا اینترنت دانلود منیجر، چه کاری باید انجام بدهد، ابتدا لینکی را که قصد دانلود کردن آن را داریم، در نظر می گیریم.

سپس، بر روی آیکن دانلود منیجر در گوگل کروم کلیک راست می کنیم.

در منوی باز شده، بر روی گزینه ی This can read and change site data کلیک می کنیم.

سپس در منوی باز شده ی زیر، گزینه ی When you click the extension را کلیک می کنیم.

بعد از این عمل، مشاهده می کنید که آیکون دانلود منیجر، به حالت برآمده با هاله ی سفید، تبدیل شده است.

کار تمام است، حالا شما می توانید بدون استفاده از IDM و با مرورگر یا نرم افزار های دیگر، دانلود فایل هایتان را ادامه بدهید و تا زمانی که به IDM دستور نداده اید، دانلود نمی کند.

در صورتی که می خواهید با IDM دانلود کنید، بر روی آیکون IDM کلیک کنید و گزینه ی Reload را کلیک کنید تا مجدد صفحه ی مورد نظر شما فقط با IDM دانلود شود.

هر زمان که تصمیم گرفتید که به حالت پیشفرض نرم افزار برگردید، کاف است مراحل بالا را طی کنید و بجای گزینه ی When you click the extension، گزینه ی On all sites را انتخاب کنید.

با تشکر از اینکه با ما تا انتهای این آموزش همراه بودید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: دانلود شرطی فایل ها در IDM
دلار: 57,943تومانبیت کوین: 67,876 دلار
579430
fa