علل افتادگی پوست و بهترین روش موثر درمان آن

نویسنده: ولی اله
1399/04/22   10:24
افتدگی پوست امکان دارد برای هرکسی اتفاق بیافتد. با افزایش سن احتمال افتادگی پوست بیشتر می شود. برخی از بیماری ها و همچنین کاهش وزن در افراد چاق منجر به افتادگی پوست می شود.
علل افتادگی پوست و بهترین روش موثر درمان آن

افتادگی و یا شل شدن پوست در صورت و بدن به دلیل از بین رفتن چربی است و یا ممکن است کاهش کلاژن و الاستین دلایل شل شدن و افتدگی پوست باشد.

پوست زمانی که شل می شود پس از کشیده شدن به حالت اولیه بر نمی گردد. شل شدگی پوست در هر قسمتی از بدن می تواند اتفاق بیافتد اما بخش هایی از بدن که بیشتر در معرض افتادگی قرار می گیرند شامل: گلو، پلک ها، چانه، بالای بازوها، شکم، و غبغب می باشند.


علل شل شدن یا افتادگی پوست


از دست دادن وزن بدن

وزن اضافی در مدت های طولانی به الیاف کلاژن و الاستیسه پوست آسیب می رساند این موضوع باعث می شود بعد از لاغری ،پوست سفت تر جمع شود. معمولا کاهش وزن بیشتر از 45 کیلوگرم باعث شل شدگی و افتادگی پوست می شود. کاهش سریع وزن، مثل کاهش وزن با جراحی احتمال افتادگی پوست را بیشتر می کند. و روش های ناصحیح کاهش وزن نیز امکان دارد افتادگی پوست را زیاد کند. بطور معمول پوست های جوان سریعتر به حالت اولیه خود بر می گردند و همچنین سن فرد نیز هنگام کاهش وزن احتمال افتادگی پوست را زیاد می کند.


بارداری

بارداری نیز از عوامل شل شدن پوست است. در بارداری های چند قلویی افتادگی بیشتری از پوست در نواحی شکم ملاحظه می شود و سن مادر نیز در این امر موثر است. میزانی از شل شدن پوست پس از بارداری امری رایج است. در بارداری های چند قلو – مانند دو قلو یا سه قلو – ممکن است افتادگی پوست بیشتری در اطراف شکم مشاهده شود. سن مادر نیز می تواند در میزان افتادگی و شل شدن پوست موثر باشد.


بیماری

برخی بیماری ها با افتادگی پوست قابل تشخیص هستند مثل بیماری نادر لنفوم سلول که به بیماری پوست گرانولوماتوز شناخته می شود. بیماران این بیماری دچار شل شدگی پوست روی آرنج و زانوی خود می شوند. این نوع بیماری معمولا به خوبی به درمان ها پاسخ نمی دهد.


بیماری سندرم اهلرز-دانلوس

این اختلال ارثی یک دیگر از بیماری هایی است که باعث افتادگی پوست می شود. افراد مبتلا به این بیماری در تولید کلاژن نقص دارند و این بیماری منجر به شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه صورت می شود.


درمان افتادگی پوست

اگر دچار افتادگی پوست هستید بسته به نوع عضو دچار شل شدگی کارهایی می توانید انجام دهید مثل انواع ورزش، استفاده مکمل ها، تغییر سبک زندگی، و درمان های موضعی و غیره....


استفاده از سرم ضد افتادگی پوست

با استفاده از سرم لیفت و فناوری بکار رفته درآن قابلیت ارتجاعی پوست به طرز چشمگیری بهبود می یابد و چین و چروک پوست را کاهش می دهد. با استفاده از این سرم و تاثیر سریع آن به سرعت ظاهرتان تغییر خواهد یافت. استفاده مکرر این سرم با تاثیر بر روی غشاء پوست منجر به سفتی و افزایش ارتجاع پوست و کاهش چین و چروک خواهد شد و به این ترتیب آثار پیری را از بین می برد. لذا با مطالعه خواص فنی این سرم ضد افتادگی علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر می توانید اقدام به خرید نیز بنمائید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: علل افتادگی پوست
دلار: 57,350تومانبیت کوین: 68,506 دلار
573500
fa