فناوری روشن کردن و باز کردن قفل خودروها با استفاده از آیفون و AppleWatch

1399/03/27   19:33
با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، با داشتن تلفن های هوشمند خود دیگر نیازی به داشتن تمام دستگاهها در دسترس خود نداریم. در آینده ای نه چندان دور خواهیم دید که چگونه با استفاده از تلفن های هوشمند خود می توانیم کنترل خودروها را نیز به دست بگیریم.
فناوری روشن کردن و باز کردن قفل خودروها با استفاده از آیفون و AppleWatch

بر اساس گزارش های موجود، در نسخه ی بتای ios 13.4 که برای توسعه دهندگان منتشر شده است، یک رابط برنامه نویسی کاربردی جدید به نام CarKey وجود دارد. اینگونه به نظر می رسد که CarKey عملکردی مشابه با برخی از کلیدهای مدرن خواهد داشت که برای باز و بسته کردن قفل و حتی روشن کردن خودروها به کار می رود و این کار بدون تماس فیزیکی فرد با خودرو انجام می شود. این قابلیت جدید سیستم عامل ios هم با تلفن های هوشمند آیفون و هم با AppleWatch سازگار خواهد بود.

متن موجود در رابط برنامه نویسی نشان می دهد که این ویژگی جدید جزئی از برنامه ی Wallet خواهد بود و مشابه با نحوه ی عملکرد Express Transit ، بعد از جفت شدن اولیه نیازی به استفاده از FaceID برای تایید هویت کاربر نخواهد داشت. این بدان معناست که کاربر قادر خواهد بود از آیفون یا AppleWatch خود برای باز و بسته کردن قفل خودرو و روشن کردن آن استفاده کند حتی اگر باتری آنها خالی شده باشد.

اطلاعات دیگری که از رابط برنامه نویسی موجود است، نشان می دهد که امکان به اشتراک گذاشتن CarKey برای کاربرانی که دارای آیفون یا AppleWatch بوده و برنامه ی Wallet را نصب کرده اند، وجود خواهد داشت. بدین ترتیب افراد می توانند اجازه ی دسترسی به خودروی خود را به سایرین داده و امکان استفاده از آن را راحتتر کنند.

فرآیند استفاده از این تکنولوژی به این صورت است که ابتدا باید برنامه ی ویژه ی خودرو را که توسط کمپانی تولیدکننده طراحی شده، را نصب کرده و سپس تلفن هوشمند خود را به گیرنده ی NFC خودرو نزدیک کرد و گزینه ی مختص به خودرو را در برنامه ی Wallet جستجو نمود. بعد از انجام این مراحل می توان سوییچ مجازی را AppleWatch اضافه نمود و بدین ترتیب کنترل خودرو را در دست گرفت. باید یادآور شد که بهره مندی از این تکنولوژی مستلزم پیش نیازهایی خواهد بود. مهمترین مورد، مجهز بودن خودرو به اتصال NFC می باشد. بنابراین استفاده از این تکنولوژی در خودروهای قدیمی امکان پذیر نمی باشد.

به هر حال با توجه به اضافه شدن CarKey به دستگاههای اپل و همچنین حجم اطلاعات بدست آمده در رابط برنامه نویسی، کنترل خودروها به صورت مدرن در آینده ای نزدیک را ممکن خواهد نمود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: باز کردن قفل خودرو با آیفون
دلار: 63,400تومانبیت کوین: 63,495 دلار
634000
fa