حل تمام مشکلات و معایب زنجیر چرخ های معمولی فلزی با فناوری جدید نانو

نویسنده: ولی اله
1399/03/22   12:18
یکی از لوازم اصلی مورد نیاز در هر وسیله نقلیه زنجیر چرخ است. این زنجیر به دور تایرها بسته می شود در هنگام برفی بودن و یخبندان بودن جاده ها از لیز خوردن خودرو جلوگیری شود. همچنین این وسیله ضروری باعث ادامه حرکت خودرو در مسیرهای برفی و یخبندان می شود.
حل تمام مشکلات و معایب زنجیر چرخ های معمولی فلزی با فناوری جدید نانو

یکی از لوازم اصلی مورد نیاز در هر وسیله نقلیه زنجیر چرخ است. این زنجیر به دور تایرها بسته می شود. تا در هنگام برفی بودن و یخبندان بودن جاده ها از لیز خوردن خودرو جلوگیری شود. همچنین این وسیله ضروری باعث ادامه حرکت خودرو در مسیرهای برفی و یخبندان می شود و حتی هنگام لیز بودن جاده ها در اثر گل و لای امکان پذیر می سازد. البته زنجیر چرخ کمک زیادی به رانندگی خواهد کرد منوط به اینکه راننده هم مهارت کافی داشته باشد.

بستن زنجیر چرخ

بستن زنجیر چرخ بستگی به تعداد دیفرانسیل و محور محرکه خود دارد که نحوه بستن آن را در ذیل مطالعه می کنید.

- چنانچه خودور تک دیفرانسیل باشد دو زنجیر چرخ کافی است. اگر خودرو دیفرانسیل جلو یا دیفرانسیل عقب باشد به ترتیب زنجیرها به چرخ های جلو یا چرخ های عقب بسته می شود.

- ابتدا زنجیر چرخ را در امتداد چرخ ها روی زمین پهن کنید دقت کنید سمت صاف زنجیر چرخ به سمت لاستیک و سمت خارهای آن سمت زمین باشد. پس از این وضعیت خودرو را کمی حرکت دهید تا چرخ خودرو در وسط زنجیرها قرار بگیرد.

- دو سر زنجیر را از پشت لاستیک چرخ به هم وصل کنید و در ادامه دو سر زنجیر را که دارای بست و گیره است و روبروی شما قرار می گیرد را بهم متصل کنید. در بعضی از زنجیرها برای محکم کردن زنجیر چرخ آچار مخصوص وجود دارد که زنجیر را روی چرخ سفت می کند.

- چنانچه خودور تک دیفرانسیل باشد دو زنجیر چرخ کافی است. اگر خودرو دیفرانسیل جلو یا دیفرانسیل عقب باشد به ترتیب زنجیرها به چرخ خای جلو یا چرخ های عقب بسته می شود.

زنجیر چرخ های فلزی معمولی علاوه بر آسیب های جدی که به تایر و سیستم جلو بندی وارد می کند به آسفالت نیز آسیب وارد می کند به همین دلیل استفاده از زنجیر چرخ معمولی فلزی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ممنوع شده است. از طرف دیگر بستن زنجیر چرخ معمولی در فضای سرد و یخبندان جاده ها بسیار سخت می باشد همچنین این زنجیر چرخ ها بدلیل غیر منعطف بودن بکرات پاره نیز می شوند.

فناوری جدید زنجیر چرخامروزه با کمک فناوری جدید زنجیر چرخ هایی ساخته شده که مضرات زنجیر چرخ های معمولی را ندارند و علاوه بر آسانی در نصب، به دلیل اصطکاک زیادی که ایجاد می کنند لیز خوردن خودرو را در سطح برف و یخ کاملا جلو گیری می کنند. این زنجیرها از جنس نانو پلیمری ساخته شده اند که دارای خاصیت الاستیسه بالایی می باشند. این زنجیرها بدلیل نداشتن معایب زنجیر چرخ های معمولی در دنیا مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند.

اگر صاحب خودرو هستید و برای بستن زنجیر چرخ در فصل زمستان مشکل دارید و یا نگران استفاده از زنجیر چرخ فلزی برای خودرو هستید پیشنهاد می کنیم مشخصات فنی و کاربردی زنجیر چرخ پلیمری را مطالعه و در صورت تمایل خریداری کنید.

حل تمام مشکلات و معایب زنجیر چرخ های معمولی فلزی با فناوری جدید نانو
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: حل مشکلات زنجیر چرخ
دلار: 58,442تومانبیت کوین: 60,588 دلار
584420
fa